ZORAN KESIĆ POPIO KRIVIČNU PRIJAVU! Vređa Boga i crkvu, NIŠTA MU NIJE SVETO!
Podeli vest
Protiv autora i urednika emisije "24 minuta sa Zoranom Kesićem" podneta je krivična prijava zbog verske mržnje i netrpeljivosti prema vernicima iskazane u jednoj od poslednjih epizoda
Prijavu je podneo doktor Nemanja Aleksić, advokat iz Novog Sada. U njoj piše sledeće:
Prema krivičnoj prijavi podnetoj protiv prvog čoveka Obaveštajne agencije BiH Osmana Mehmedagića zvanog Osmica, koju su zaposleni u OBA krajem avgusta predali Tužilaštvu BiH, on se tereti za niz krivičnih dela, koje je, kako navode, sprovodio po nalogu SDA Bakira Izetbegovića, radi diskreditacije političkih protivnika
11.09.2020
11:58
- Zbog postojanja osnova sumnje da je dana 12.09.2020. godine, u stanju kada je bio sposoban da shvati značaj svoga dela i da upravlja svojim postupcima, svestan svoga dela i hteo njegovo izvršenje, svestan da je njegovo delo zabranjeno, širio versku mržnju i netrpeljivost prema vernicima Srpske pravoslavne crkve, a posebno prema vernicima u Republici Srbiji, Republici Crnoj Gori, na taj način što je u svojoj televizijskoj emisiji sa nazivom "24 minuta sa Zoranom Kesićem", koja se emituje putem televizijskog kablovskog kanala "Nova S", izneo više uvredljivih izjava kojima je izložio poruzi verske simbole pravoslavne hrišćanske vere, njene svetitelje i sveštenstvo, čime je izvršio krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti iz čl. 317 st. 1 na način opisan u st. 2 Krivičnog Zakonika RS - piše u tužbi i dodaje se da osumničeni često u svojoj emisiji iznosi anti-srpske stavove.
Foto: Printscreen You Tube/Goran Vesic
Osumnjičeni je u petom delu epizode, koji je naslovljen kao "Izbori u Crnoj Gori - "Kako je Vasilije Ostroški pobedio Mila", na krajnje zlonameran, bezobziran i ohol način izložio poruzi verske simbole pravoslavne hrišćanske vere, njene svetitelje, sveštenstvo i verni narod.
On je u izrazito provokativnom maniru i propraćeno nepriličnom gestikulacijom, izjavio:
- Glasačima u Crnoj Gori izgleda da se najviše svideo upravo Vasilije Ostroški, koji iz opravdanih razloga nije mogao da učestvuje na izborima, ali je zato iscimao svog "pi-ara", Amfilohija Radovića, da po prvi put u životu izađe na izborno mesto i glasa. Dobro, tehnički, izađe iz džipa pa glasa. No, iz čega će."
- U trenutku kada je mitropolit ubacio svoj listić u glasačku kutiju, dogodila su se tri čuda. Jedna munja zaparala je nebo nad Lovćenom. Zasijalo je nešto pod Ostrogom. A Vlado Georgijev dobio je u svom studiju u Beogradu inspiraciju za novu pjesmu.
- Sve su to bila jasna znamenka onoga što je usledilo. Toma je čekao 30 godina da završi fakultet. Vulin je čekao 30 godina da završi vojsku. A Crna Gora je čekala 30 godina da čuje priznanje poraza od Mila Đukanovića, makar i uvijeno, kako to samo on ume i zna.
- Ali, ako se do stabilnosti ne može političkim ciljevima, možda može magijskim, pa ima valjda tu neki čarobnjak, majku mu" (kadar prelazi u tom momentu na Njegovo Visokopreosveštenstvo Arhiepiskopa cetinjskog, Mitropolita crnogorsko-primorskog, zetsko-brdskog i senderijskog i egzarha sveštenog trona pećkog Amfilohija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kesić je omiljena pudlica drugosrbijanske čaršije, koja mu podilazi da je, kao, duhovit, pa ga ne treba smatrati previše relevantnim jer služi samo, kao dvorska luda, za uveseljavanje njemu sličnih. Njemu treba odgovoriti istom merom i to je mnogo bolje nego potezati tužbe.
Ako, tako i treba. Ima onih kojima nista nije ni sveto ni za postovanje. Onda neka plate pa neka lupetaju i dalje ako im to dubina djepa dozvoljava. Nije on jedini. Ivanovic ce takodje jednog dana morati da se brani.
To je jedna kretenčina, a ovi njegovi fanovi još veći jer im je sve šala, kao sa svime se može šprdati...e takav narod je jadan i nikad neće ništa napraviti...mora se znati šta je za šalu a šta ne....nisam iz Srbije al sam video prije par godina da čovjek samo priča o Vučiću i Vulinu i to svaku emisiju....pa zar je to samo smješno u Srbiji i kome?? A oni prije Vučića što su 13 god radili šta su htjeli.....oni nisu smješni..oni su kul..evropejci i td ...ma sve to treba na goli otok pa da se zna šta je čiji posao
Namnožilo se ''ovih'' kojima je jedino zanimanje podrugivanje, imitiranje, podsmevanje, oblagivanje ....Oni sebe predstavljaju kao, novinare, analitičare, aktiviste NVO .......To su nedovršeni primerci ljudske vrste, koji su nažalost svesni da se od nečega mora živeti, i da uvek ima nekoga ko će i njihov ''rad'' da plati, i nekoga ko će da ih sluša i gleda.
I eto, namnožilo se toga kao onoga što po travi ostavljaju kokoši; ne vidiš ga ali se oseća, pa moraš da paziš gde gaziš!
Dobro da se barem ovaj advokat setio da napiše krivičnu prijavu, ali zašto on? Gde su nadležni državni organi da to rade a za šta primaju platu, koju im zarađuju građani ove države? Ako su nesposobni, neka daju ostavke, ili da ih smene! Gde su krivične prijave za "Morović", namensku industriju i sve laži koje podrivaju vojsku, odbrambenu industriju i državu u celini?!
Može i meni jedna prijava, jer ja ne vidim ništa sporno i uvredljivo, čak šta više slažem se pogotovo o izlasku na glasanje (iz džipa). Dogodine u Prizrenu.
Možda i ovde ima nešto uvredljivo da se ne objavi komentar?
Neko to od gore vidi sve, ne prašta. Može on da se nada da će ga pustiti da se izvuče, ali neko od gore će mu rezrezati kaznu po pravdi i njemu i zemaljskim korumpiranim sudijama.
Prema krivičnoj prijavi podnetoj protiv prvog čoveka Obaveštajne agencije BiH Osmana Mehmedagića zvanog Osmica, koju su zaposleni u OBA krajem avgusta predali Tužilaštvu BiH, on se tereti za niz krivičnih dela, koje je, kako navode, sprovodio po nalogu SDA Bakira Izetbegovića, radi diskreditacije političkih protivnika
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar