(VIDEO) DRHTI ZEMLJA, GORI NEBO: Ovako je Treći raketni divizion VS neutralisao ciljeve VATROM IZ RAKETNOG SISTEMA PANCIR S1
Podeli vest
Ministar odbrane Aleksandar Vulin i zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije general-major Petar Cvetković prisustvovali su gađanju ciljeva iz artiljerijsko-raketnih sistema PASARS i Pancir S1, koje su izveli pripadnici Trećeg raketnog diviziona 250. raketne brigade za protivvazduhoplovna dejstva, u rejonu vojnog kompleksa "Pasuljanske livade".
Ministar odbrane Aleksandar Vulin prisustvovao je danas na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" trenažnom gađanju PVO na ciljeve u vazdušnom prostoru iz "Strele 2M", kao i preobuci jedinica i gađanju iz sredstva u razvoju, sistema PASARS
08.09.2020
14:47
Nakon gađanja, ministar Vulin je istakao da se Vojska Srbije svakodnevno priprema, vežba i obučava i koristi nova sredstva koja ima, kao što su jedan od najsavremenijih sistema protivvazduhoplovne odbrane - Pancir, ali isto tako i sistem domaće proizvodnje - PASARS.
"Mi se pripremamo i vežbamo, i to je posao vojske, ali ovo što ste danas videli je za nas od posebnog značaja, jer je ovo prvi put da Pancir gađa po ciljevima na zemlji, a nulta serija PASARS-a po ciljevima u vazduhu. Takođe, ovo je deo naše pripreme za veliku vežbu koju ćemo izvesti u oktobru i gde ćemo prikazati sve sposobnosti koje je Vojska Srbije uspela do sada da postigne", naglasio je Vulin.
Foto: Ministarstvo odbrane
PASARAS
Prema njegovim rečima, Vojska Srbije se neprekidno priprema i obučava.
Gađanju na Pasuljanskim livadama prisustvovali su i pomoćnik ministra za materijalne resurse Nenad Miloradović, komandant Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane general-major Duško Žarković, zamenik komandanta Kopnene vojske brigadni general Vladeta Baltić, načelnik Uprave za razvoj i opremanje Generalštaba Vojske Srbije brigadni general Milan Popović, komandant 250. raketne brigade za protivvazduhoplovna dejstava brigadni general Tiosav Janković.
Protivavionski samohodni artiljerijsko-raketni sistem PASARS namenjen je za zaštitu kopnenih jedinica Vojske Srbije, prvenstveno oklopno-mehanizovanih i artiljerijsko-raketnih jedinica tokom izvođenja borbenih dejstava, kao i odbranu važnih objekata i instalacija od dejstva iz vazdušnog prostora, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane.
Foto: Ministarstvo odbrane
PASARAS
Ovaj sistem efikasan je u borbi protiv bespilotnih letelica, borbenih helikoptera, krstarećih raketa, niskoletećih aviona, kao i za dejstva po ciljevima na zemlji i vodi.
Za razvoj složenog borbenog sistema PASARS zadužen je Vojnotehnički institut, a proces modernizacije sistema PASARS, koji treba da bude okosnica odbrane jedinica Kopnene vojske, značajno doprinosi povećanju operativnih sposobnosti naše vojske.
Foto: Ministarstvo odbrane
Pancir S!
Artiljerijsko-raketni sistem za protivvazduhoplovna dejstva Pancir S1 namenjen je za protivvazduhoplovnu odbranu značajnih objekata od izviđanja i dejstva iz vazdušnog prostora, kao i zaštitu PVO jedinica i sredstava ratne tehnike, precizira se u saopštenju.
Nabavkom ovog modernog artiljerijsko-raketnog sistema srednjeg dometa i modernizacijom raketnih sistema u upotrebi, značajno su povećane operativne sposobnosti protivvazduhoplovne odbrane, koja je garant sigurnosti i zaštite našeg neba i jedinica vojske od dejstava iz vazduha.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marcco
pre 5 godina
Sve je to ok, ali sa 38 000 aktivnog sastava od toga 10 000 u raznim komandama i jedinicama filozofije i birokratije...
Jesu li ispalili 1 (jednu ) raketu iz pancira. NE NARAVNO. Pucali iz mitraljeza iiii uaooooo drhti zemlja uuuuuuuu, ajd i nekako, al gori nebo.......zbog??? Zbog....retardi.....zbog....? Prejadni ste.
Ministar odbrane Aleksandar Vulin prisustvovao je danas na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" trenažnom gađanju PVO na ciljeve u vazdušnom prostoru iz "Strele 2M", kao i preobuci jedinica i gađanju iz sredstva u razvoju, sistema PASARS
Govor američkog predsednika Donalda Trampa o stanju nacije pred Kongresom SAD trajao je 107 minuta - zapretio je Iranu, a svi su zapazili njegovu poruku o Ukrajini.
O projektu "Beograd na vodi" se još u Jugoslaviji pričalo - Josip Broz Tito je razmatrao tu ideju, iako taj projekat tada nije imao ime naselja koje danas znamo.
Komemoracija nekadašnjem ministru inostranih poslova u Vladi SR Jugoslavije i nekadašnjem ambasadoru Jugoslavije u Turskoj Vladislavu Jovanoviću održana je u Domu Narodne skupštine Republike Srbije.
Nenad Kulačin i Marko Vidojković, voditelji podkasta "Dobar loš zao" na tajkunskoj televiziji, komentarisali su lokalne izbore koje je za 29. mart najavila predsednica Skupštine Ana Brnabić.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Nakon što je jedan učenik (14) OŠ ''Rade Končar'' u Zemunu na svom Instagram profilu objavio sadržaj pod nazivom ''Pesma o smrti'', uz navođenje konkretnog datuma, 3. marta 2026. godine, roditelji učenika ove škole su veoma zabrinuti.
Iran je blizu sklapanja dogovora s Kinom o kupovini nadzvučnih protivbrodskih raketa CM-302 dometa oko 290 km, javlja Rojters pozivajući se na povreljive izvore.
Nemački sindikat Verdi pozvao je zaposlene u javnom prevozu na nacionalni štrajk upozorenja 27. i 28. februara, što bi moglo da pogodi milione putnika i izazove negativne ekonomske posledice.
Ministartvo pravde SAD objavilo je fotografije čuvenog fizičara Stivena Hokinga u društvu devojaka koje mu je "obezbedio" seksualni prestupnik Džefri Epstin.
Mađarska je blokirala predloženi hitni zajam EU od 90 milijardi evra za Ukrajinu, kao i najnoviji paket sankcija Rusiji, navodeći kao razlog odluku Kijeva da namerno prekine isporuke nafte.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer Branko Vukomanović, potomak grofa Save Vladislavića Ragužinskog govorio je o istorijskim vezama Rusije i Srbije i uticaju srpskog nasleđa na ruske vladare.
Digitalno restaurisana verzija kultnog jugoslovenskog filma "I Bog stvori kafansku pevačicu" biće premijerno prikazana 25. februara u Jugoslovenskoj kinoteci u Beogradu, od 18:00 i 20:30 časova, uz slobodan ulaz za sve posetioce.
Na današnji dan 2020. godine preminuo je glumac Miroljub Trošić, nezaboravni Đoda iz jedne od najgledanijih domaćih serija "Selo gori, a baba se češlja".
Kultni srpski film "Maratonci trče počasni krug" iz 1982. godine, režisera Slobodana Šijana po scenariju Dušana Kovačevića, krije brojne zanimljivosti i tajne sa snimanja i inspiracije koje malo ko zna.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, književnik Ranko Gojković govorio je o snazi i dometima vladavine ruske carice, ocenivši je kao neponovljivu u istoriji.
Učesnica "Elite 9" Maja Marinković sela je, u dvorištu Bele kuće, u krilo bivšeg dečka Marka Janjuševića Janjuša, koji je strastveno krenuo da je ljubi.
Pevačica Goca Tražan otkrila je šta misli o Miljani Kulić sa kojom njen bivši suprug Ivan Marinković ima dete, ali i o odnosu njene ćerke Lene sa polubratom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar