• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: tanjug

18.11.2020

09:35

ŠTA ĆE NAM POLICIJSKI ČAS, BEOGRAD JE PRAZAN Kon o novim merama protiv korone

Vesti

ŠTA ĆE NAM POLICIJSKI ČAS, BEOGRAD JE PRAZAN Kon o novim merama protiv korone

Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je danas da je zdravstveni sistem Srbije na ivici opstanka i apelovao na sve građane, pogotovo mlade, da poštuju mere za suzbijanje širenja korona virusa.

Kon je za RTS, upitan za eventualno uvođenje novih mera, rekao da će postojeće, ukoliko se budu sprovodile, dati rezultate.

"Pričati o tome šta bi moglo još, teško da ima šta više. Okupljanja su dozvoljena do petoro ljudi, što znači da je apsolutno svako okupljanje zabranjeno", navodi Kon, koji smatra da policijski čas nije potreban.

"Šta će nam policijski čas? Evo ceo Beograd je prazan", ukazao je Kon.

Foto: Aleksandar Jovanović Cile

 



On je naveo da je siguran da će nove protivepidemijske mere dati efekta.

"Pitanje je samo koliko će se to videti u ciframa, zbog toga što je virus već prodro u porodice. To je suština", rekao je Kon.

On je istakao da mladi ljudi imaju relativno blage simptome i da se prisustvo virusa tek prepoznaje kada počnu da obolevaju stariji.

"Ono što je jako bitno u ovom trenutku jeste da se što pre shvati kada se ima neka tegoba u porodici i da se to što pre ispita", istakao je Kon.
 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
NEBOJŠA

pre 5 godina

ПА ,РЕАЛНО,КАД ЗАТВОРИШ УГОСТИТЕЉСКЕ ОБЈЕКТЕ У 21 ЧАС ПОЛИЦИСКИ ЧАС ТИ И НЕТРЕБА.КРЕТАЊЕ ЋЕ БИТИ МИНИМАЛНИ.САМО КО МОРА

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set