JEZIVO! Deca gola i vašljiva u kući punoj izmeta, majka pevala u kafani dok su se deca smrzavala u prljavštini
Podeli vest
Protiv Zorice D. (38) podneta krivična prijava jer su joj deca živela u nehumanim uslovima, u kući punoj otpada i izmeta, bez grejanja i hrane... * Zorica: "Komšije me prijavile jer su ljubomorne"
Zorica D. (38) iz Bogatića odgovaraće za zanemarivanje i zlostavljanje dece jer ih je držala u kući u jezivim uslovima! Četvoro mališana su bili maltene goli, smrznuti, puni vaški, a u kući je bila gomila otpada, izmeta i buđave hrane!
Policija u Bogatiću je podnela krivičnu prijavu protiv D. Z. (38) zbog zapuštanja i zlostavljanja dece.
26.11.2020
15:55
Dvoje najmlađe dece, devojčica od dve i po godine i petogodišnji dečak, odmah su odvedeni u hraniteljsku porodicu, dok je dvoje starijih mališana, uzrasta devet i 15 godina, za sada ostalo s majkom!
Anonimna prijava
U centru za socijalni rad su nam sa užasavanjem ispričali šta su zatekli u Zoričinoj kući.
-Dobili smo anonimnu prijavu koja je najverovatnije došla od Zoričinih komšija. U kući smo zatekli samo dvoipogodišnju devojčicu i njenog petogodišnjeg brata, bili su goli, bosi i gladni. U kući nije bilo grejanja i svuda su bile razbacane stvari, ubuđala hrana, otpaci, čak i dečji izmet. Ovako nešto se ne viđa ni u horor filmovima! - priča nam užasnuta socijalna radnica.
Deca su, kaže ona, bila prljava i jedva da su imala neku krpu na sebi.
- Devojčicu smo zatekli napolju, bosu... Bila je tužna, onako malena, crvenih nogica od zime, koža joj je bila puna nekih fleka od infekcije, a kosa puna vaški... Dečak takođe. Po kući sve razbacano, puno buđi, ma strašno... - priča naša sagovornica.
Ona dodaje da je majka nekoliko dana izbegavala da dođe u Centar za socijalni rad i u tom periodu niko nije znao gde je ona. Kad se prekjuče konačno pojavila u Centru, da se navodno raspita za dvoje mlađe dece, socijalni radnici su odmah pozvali policiju, koja je privela Zoricu. Protiv nje je podneta krivična prijava za zanemarivanje i zlostavljanje dece, u redovnom postupku, i ona je puštena na slobodu.
Što se tiče dvoje starije Zoričine dece, oni nisu bili kod kuće kad su tamo bili radnici Centra za socijalni rad. Ovi mališani su uglavnom prepušteni sami sebi, više gladni nego siti i brinu se sami o sebi dok im majka provodi noći pevajući u lokalnoj kafani.
Reporter Informera je juče zatekao ove mališane ispred kuće, a i iz Centra za socijalni rad nisu nam objasnili zašto i oni nisu zbrinuti u hraniteljskim porodicama kao njihovi mlađi sestra i brat.
Inače, Zorica je četvoro nesrećne dece dobila sa bivšim mužem J. D., koji ne živi sa njima. Pre izvesnog vremena Zorica ga je prijavila za nasilje u porodici i on je dobio zabranu prilaska i njoj i deci.
Zabrana prilaska
Zorica nam se juče pravdala da nije zanemarivala decu. - Kuća mi je bila prljava kao što i svaka kuća ponekad bude... Komšije su ljubomorne na mene i zato su me prijavile. Ja moju decu volim i zbog njih radim u kafani. Jeste bilo prljavo kad su dolazili iz Centra, ali sam posle sve raspremila, evo, vidite i sami... Pristaću da starateljstvo pripadne ocu, a ja ću da odem, imam i gde...- rekla nam je Zorica.
Njoj je izrečena mera zabrane prilaska mlađoj deci, a da li će joj mališani biti vraćeni, o tome će u narednom periodu odlučivati sud.
Komšinica: Deca žive kao životinje
Zoričina komšinica nije imala nijednu lepu reč za nju.
- Zorica nije nikakva majka. Prljava, aljkava, decu ne gleda. Jadni se sami snalaze... Od đubreta ne može da se uđe ni u dvorište, ni u kuću. Sad je kao malo raspremila kad su dolazili policajci i radnici Centra za socijalni rad. Sram je bilo, nisu njena deca kriva ni za šta, ali u onakvim uslovima ni životinje ne žive - rekla je komšinica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Masovni kombinovani udar izveden je tokom noći i jutra na objekte energetske i vojne infrastrukture širom Ukrajine, a vazdušna opasnost proglašena je u svim regionima zemlje od 5.30 časova.
Ruska raketa pogodila je fabriku američke kompanije Mondelez u Trostjancu, u Sumskoj oblasti, tokom masovnog napada na teritoriju Ukrajine, a prema prvim informacijama nema poginulih niti povređenih.
Blokaderka Mila Pajić odbegla je u Hrvatsku, odakle reklamira i organizuje panele i zločinačku akciju predstavlja kao "temu ta raspravu" koja implicira krivicu Srba.
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE), Zdravko Ponoš, javno je izrazio nezadovoljstvo stanjem u blokaderskim opozicionim redovima, žaleći se da komunikacija sa plenumašima praktično ne postoji.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Bračni par Erski otkrio je da je prelomni momenat u Exatlonu bio odlazak Jovana Radulovića Jodžira, kao i da je za njih veliku prepreku predstavljala činjenica da se nalaze zajedno u istom timu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Novosađanka Tijana R. (19) poginula je 28. maja 2025. godine tokom parasejlinga u Budvi, a gotovo godinu dana kasnije, i pored snimka na kojem se čuje kako moli za pomoć i niza teških propusta utvrđenih veštačenjem, za njenu smrt i dalje niko ne odgovara.
U Babušnici je 2021.godine došlo do stravične tragedije koja je potresla ceo kraj - dečak D. A. (14) uhapšen je nakon što je smrskao glavu dedi po majci Sretenu A. (69) posle banalne svađe u dvorištu.
Vanredno stanje proglašeno je u Vašingtonu i čitavom Distriktu Kolumbija nakon što je u reku Potomak dospelo oko 900.000 tona fekalnih voda iz gradske kanalizacije, saopštilo je američko Federalno vanredno upravljanje (FEMA), a odluku je doneo predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp.
Jedna policajka je poginula, a najmanje 24 osobe su povređene u eksplozijama koje su se dogodile nakon lažne dojave o provali u prodavnicu u Lavovu, saopštile su lokalne vlasti.
U Iranu je izbio novi talas studentskih protesta, a demonstracije su počele prvog dana novog semestra na univerzitetima u Teheranu, dok su istovremeno okupljanja zabeležena i u Mešhedu.
Na 76. Berlinaleu dodeljene su prestižne nagrade - Zlatni medved osvojio je Ilker Čatak za film "Žuta pisma", Sandra Hiler ponela priznanje za najbolju glumicu, a završnicu festivala obeležio je apel na značaj umetnosti u podeljenom svetu.
Izraz koji se retko čuje u svakodnevnom govoru izazvao je lavinu komentara u studiju i među gledaocima, kada je takmičar sebe opisao kao "dobrodržećeg čilagera", a Jovan Memedović kroz smeh poručio da je "daleko od toga" – pa se mnogi zapitali šta ta starinska reč zapravo znači.
Američka glumica Lisa Monkjur, koju domaća publika pamti po ulozi strane novinarke u filmu "Lepa sela lepo gore" a poljupca sa likom Velje, kog je igrao Nikola Kojo upamtila je zbog njegovog zadaha.
Kada je shvatila da od ljubavi sa Petrom Trećim nema ništa, Katarina Velika mu se osvetila tako što je osvojila srca ruskog naroda i podarila im zakonsku reformu.
Harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš menjao je u "Pinkovim zvezdama" suprugu, pevačicu Zoricu Brunclik. Međutim, nakon što ga je uvredio komentar Dragomira Despića Desingerice, Kemiš je odlučio da napusti emisiju.
Pevačica Milica Todorović našla se u centru skandala nakon što je nepoznata kompanija zloupotrebila njen lik za promociju sumnjivih preparata za mršavljenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar