Članica Kriznog štaba, ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević izjavila je danas je epidemiološka situacija u Srbiji alarmantna, jer se svakodnevno registruje veliki broj zaraženih, hospitalizovanih i umrlih od korona virusa.
Doktorka Darija je istovremeno istakla da kada bi svi nosili maske i držali distancu, druge mere ne bi bile ni potrebne.
Bolnice su pune
"Ako gledamo odnos hospitalizovanih i onih koji su otpušteni, poslednjih dana imamo plus 300, što znači da nam je svakoga dana potrebno 300 novih postelja. Taj broj je nešto što je zaista alarmantno", rekla je Kisić Tepavečević za TV Prva.
Ona je navela da se svakoga dana ulaže veliki trud da se organizuje zdravstveni sistem i da se testira mnogo veći broj ljudi.
Foto: Tanjug/dimitrije nikolić
Kisić je oštro je osudila ponašanje ljudi koji su juče pohrlili u tržne centre povodom tzv. crnog petka.
Ona je navela i da je bitno istaći da se u svim ustanovama socijalne zaštite striktno sprovode mere.
Mere sada i na proleće: U čemu je razlika
"Nama su korisnici i naši građani prioritet, ali ako poredimo rezultate s drugim zemljama, vidimo da su ovi procenti manji nego u drugim zemljama, ali to nam nije nikakav reper“, navodi ministarka.
Još jednom je objasnila zašto su bile rigoroznije mere na početku epidemije, kada je stepen obolevanja bio manji.
"Jeste bila ideja da se zaštite oni koji su bili najugroženiji. Najstariji su, kao najodgovorniji deo nacije, prihvatili sve preporuke“, navodi Kisić Tepavčevićeva i dodala da je i sada najveći procenat obolelih u grupi do 60 godina.
Bolnice širom Srbije sve su popunjenije i mesta za obolele od korone su na izmaku. Infektivna klinika u Beogradu noćas je oborila rekord u broju pregledanih pacijenata.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bolnice širom Srbije sve su popunjenije i mesta za obolele od korone su na izmaku. Infektivna klinika u Beogradu noćas je oborila rekord u broju pregledanih pacijenata.
Blokader Željko Simunović napravio je skandal kada je nasred ulice skinuo donji veš i pokazao polni organ pred aktivistima SNS u Novom Sadu. Ono što je još bizarnije jeste saznanje da je pomenuti blokader iz Zagreba.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros oko 5.00 časova na Ibarskoj magistrali, na delu puta između Ripnja i Rušnja u smeru ka Beogradu, život je izgubio mladić (22), dok je još jedan mladić zadobio teške telesne povrede.
Rektor Beogradskog univerziteta i političar u pokušaju Vladan Đokić sastao se nedavno sa Kristijanom Kastanjom, zastupnikom udruženja iz Ukrajine, za koga se ispostavilo da je čovek sa veoma zanimljivom prošlošću.
Odbor za kontrolu i opservaciju (OKO) saopštava da će danas, tokom najavljenog studentskog protesta u Beogradu, rasporediti svoje mobilne timove i nezavisne posmatrače na samom Trgu Slavija, kao i na četiri prilazne rute.
Nekadašnja udarna pesnica "Otpora", a sada frontmen DS-a, Srđan Milivojević napravio je "pakleni plan" da nekoliko dana unapred najavi podnošenje krivičnih prijava protiv "Srbija voza" i nadležnih institucija zbog prekida saobraćaja na dan blokaderskog protesta na Slaviji, dok je istovremeno dao nalog podmlatku DS-a, da preko anonimnih telefoskih brojeva prijave lažnu dojavu o postavljenoj bombi na železnici.
Poseban utisak ostavile su napredne tehnologije koje povezuju industriju, digitalizaciju i veštačku inteligenciju u jedinstven sistem moderne proizvodnje.
Na auto-putu kod isključenja za Smederevo došlo je do saobraćajne nezgode kada je šleper, iz za sada neutvrđenih razloga, izgubio kontrolu i udario u zaštitnu ogradu.
Mladić (21) poginuo je jutros oko 5.00 časova u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Ibarskoj magistrali, na delu puta između Ripnja i Rušnja u smeru ka Beogradu, a novinar Mladen Mijatović izneo je nove detalje.
U stravičnom udesu koji se dogodio sinoć oko 23 sata u Bogatiću poginuli su mladići E.L (19) iz Klenja i P.D. (19) iz Petlovače, a sada se pojavio i prvi snimak sa mesta nesreće.
Poljsko ratno vazduhoplovstvo zvanično je zakoračilo u novu eru tehnologije preuzimanjem svojih prvih višenamenskih borbenih aviona pete generacije F-35A.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski oštro je reagovao na predloge koji stižu iz vrha evropske politike, a koji sugerišu da bi Ukrajina mogla da dobije samo delimičan status unutar Evropske unije.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dimitrij Medvedev je u oštrom tonu prokomentarisao trenutnu spoljnu politiku jermenskog premijera Nikola Pašinjana.
Direktorka Nacionalne obaveštajne službe SAD (DNI) Tulsi Gabard obećala je da će objaviti rezultate nekoliko istraga visokog profila pre nego što napusti svoju funkciju.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Na ovogodišnjem Filmskom festivalu u Kanu glamur ne jenjava, ali je tokom premijere filma "Priče noći" Eva Longorija uspela da ukrade svu pažnju prisutnih.
Na oko 45 minuta trajektom od Viga nalazi se mali arhipelag Cies, često nepoznat putnicima, iako je jedno od najlepših mesta na severozapadnoj obali Španije.
Pobednica kulinarskih takmičenja u Rusiji, Elena Golutsova, otkrila je trik koji je promenio način na koji mnogi pripremaju pire krompir, a tajna je u vrućem mleku.
Muzička zvezda Jelena Karleuša objavila je video koleginice Done Ares koja je preminula 2017. godine u kojem je pričala koliko joj je Jelena pomogla u njenoj borbi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar