DOBIJAMO NOVU BOLNICU KADA NAM JE NAJPOTREBNIJA! Brnabić: U Batajnici je za 4 meseca urađeno nešto što nije za 40 godina
Podeli vest
Bolnica u Batajnici danas je svečano otvorena, a prvi pacijenti će tu biti smešteni nešto posle 17 časova.
Otvaranje nove kovid bolnice u Batajnici je istorijski dan za Srbiju, u svakom smislu, istakla je premijerka Ana Brnabić i poručila da će zemlja i zdravstveni sistem iz cele situacije sa korona virusom izaći jači.
Prvi pacijenti ući će u novu kovid bolnicu u beogradskom naselju Batajnica danas posle 17 časova, izjavila je direktorka te bolnice Tatjana Adžić Vukičević.
04.12.2020
07:19
- Uradili smo za četiri meseca, što ranije nismo za 40 godina, izgradili bolnicu. Otvaramo danas veliku bolnicu, koja u poređenju sa najvećim brojem klinika, jeste svemirski brod - rekla je Brnabić novinarima u Batajnici.
- Dobijamo ovu bolnicu kada nam je najpotrebnija, kada imamo 800 dnevno hospitalizovanih i kada postoji kontinuiran pritisak na naš sistem. Naš sistem će posle ovoga izaći još jači, veliko hvala svim zdravstvenim radnicima. Izaći ćemo sa mrežom laboratorija i opremom koju nismo imali pre, sa nešto većim platama za zdravstvene radnike, sada je zdravstvo jedno od 3 najveća prioriteta nove vlade. Pobedićemo i izaći ćemo jači, nećemo odustati, borićemo se, već 15. decembra otvaramo bolnicu u Kruševcu - rekla je premijerka.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Ona je podsetila da je kamen temeljac postavljen 1. avgusta, u vreme kada je sve delovalo mirno, kada se činilo da smo nauciil sve o koroni i da ništa ne može da iznenadi, ali je predsednik Vučić odlučio da se uloži 80 miliona evra u nove bolnice i opremu.
U bolnici će raditi iskusni specijalisti iz Kliničkog centra Srbije
Direktorka bolnice dr Tatjana Adžić Vukičević zahvalila je na najsavremenijoj bolnici u regionu i Evropi te se zahvalila resornom ministru dr Lončaru i predsedniku Vučiću. Ona je dodala da nije ni sanjala kada je pre 25 godina upisivala medicinu da će se dogoditi ovakva jedna pandemija ali ni da će raditi u ovakvoj bolnici.
Ona je rekla da će u bolnici raditi iskusni specijalisti iz Kliničkog centra Srbije, najbolje medicinske sestre, tehničari, fizioterapeuti, laboranti, kao i mlade kolege koje su primljene na konkursu, a ustanova će imati i sve potrebne aparate i najsavremenija sredstva.
Adžić je istakla da je grejanje u bolnici počelo sa radom pre tri dana na odeljenjima poluintenzivne i intenzivne nege gde će ležati pacijenti, takođe, dodala je, na tim mestima postavljeni su i rendgen aparati, dva centralna rendgen aparata i 64-slajsni skener.
Svi zdravstveni radnici će biti maksimalno zaštićeni
Na otvaranju je govorio i ministar Zlatibor Lončar.
- Srbija ubedljivo najviše primam pacijenata na bolničko lečenje i zato imamo takve rezulate, svuda po Srbiji je isti protokol lečenja. Svi naši zdravstveni radnici će biti maskimalno zaštićeni, molim ih da ne obraćaju pažnju na one koji se raduju crnim brojkama, mi moramo da pokažemo da smo jači od toga, bitno nam je jedinstvo i naši radnici su pokazali da će dati sve od sebe uz pomoć da se izborimo sa ovim. Danas ostaje čišćenje i sređivanje, onda stižu pacijenti, danas je veliki dan za one koji čekaju da budu primljeni u bolnicu - rekao je Lončar.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Ministar je pojasnio da ova bolnica pripada Kliničkom centru Srbije i da će deo medicinskih radnika biti iz te institucije, a ostatak iz svih krajeva Srbije.
Lončar je dodao da će u novoj bolnici biti zaposleno 1.500 medicinskih radnika, dok će u kovid bolnici u Kruševcu, koja se gradi, raditi njih 900. Lončar je istako da neće u prvim danima u bolnici u Batajnici biti 1.500 radnika, već će se broj povećavati kako se budu popunjavali bolnički kreveti.
- Vodimo računa o svakom zdravstvenom radniku i trudićemo se da budemo racionalni - rekao je Lončar.
Ističe da će u kovid bolnici u Batajnici biti potrebno oko 1.600 radnika kako bi se pružila poputna nega za 1.000 pacijenata, što je maksimalan broj onih koji u toj bolnici može da se leči.
Lončar je naveo da će u novoj bolnici raditi zaposleni većinom iz KC Srbije, kao i iz svih ostalih bolnica i zdravstvenih ustanova na teritoriji Srbije, dok će u bolnici u Kruševcu većinom raditi zaposleni iz KC Niš i iz ostalih zdravstvenih ustanova sa juga.
Bolnica u Batajnici raspolaže sa 930 bolničkih postelja, od čega je 250 na odeljenju intenzivne nege, sa respiratorima, kiseonikom i najmodernijom opremom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvi pacijenti ući će u novu kovid bolnicu u beogradskom naselju Batajnica danas posle 17 časova, izjavila je direktorka te bolnice Tatjana Adžić Vukičević.
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
Nebojša Bojović, najodgovorniji u kompaniji Infrastruktura železnica Srbije za pad nadtrešnice i osoba koji je svojim potpisima garantovao, zajedno sa izvršnim direktorom Infrastrukture Milutinom Miloševićem, bezbednost Železničke stanice Novi Sad, dodelio je sam sebi ugovor u Železnici vredan milion evra!?
Blokaderski profesori sa Građevinskog fakulteta - Sanja Fric, Dejan Gavran, Miša Stanić, Filip Trajčevski, predvođeni dekanom Vladanom Kuzmanovićem, uzeli su više od po 100.000 evra od države, otkriva Informer.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je na konferenciji za medije otkrio nove detalje o Živoradu Anđelkoviću zvanom Žika Pauk, jednom od glavnih aktera tajnog blokaderskog sastanka održanog krajem januara.
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
Takmičari Crvenog tima u Exatlonu Srbija, sabirali su utiske nakon ispadanja Jovana Radulovića Jodžira, kada se Aleksa Erski našalio da nikome ne nedostaje, osim njemu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
D.G. (61) iz Krušvca je nakon saslušanja u Višem sudu u Nišu određen pritvor zbog sumnje da je 6. februara pomogao Dušku G. (56) koji je ubio kumu Aleksandru Š. (44). Muškarcu S.A. (60) koji se sumnjiči za neprijavljivanje zločina, nije određen pritvor.
Milovan Zdravković, kum odbeglog vođe ''kavačkog klana'' Radoja Zvicera, danas je pred Specijalnim sudom u Beogradu prvi put izneo odbranu za dela za koja se tereti.
Jutros u 9 sati došlo je do teške saobraćajne nesreće u kojoj je muškarac (42) izgubio život, a prema rečima očevidaca, stradali vozač kombija pokušao je da se vrati u rikverc sa pola pružnog prelaza kada je uočio voz.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na pružnom prelazu u mestu Vapa, kada je putnički kombi podleteo pod voz. Od siline udara vozila, kombi je potpuno uništen.
Novinar Mladen Mijatović otkrio je detalje u vezi sa otmicom pevača Daniela Kajmakoskog, istakavši da ne sumnja da će otmičari uskoro biti privedeni pravdi.
Rusija je tokom noći lansirala 11 balističkih raketa "Iskander-M" i 149 dronova na Ukrajinu, saopštilo je Ratno vazduhoplovstvo. Ukrajinska protivvazdušna odbrana presrela je 116 dronova.
Da se u zapadnim prestonicama razmatraju znatno oštriji potezi prema Rusiji, potvrđuje i pisanje britanskog lista Gardijan. Prema navodima tog medija, Velika Britanija ozbiljno razmatra mogućnost zaplene tankera koji se dovode u vezu sa takozvanom „flotom u senci“.
Saučesnica pokojnog osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina, Gislejn Maksvel pozvala se danas na prava iz Petog amandmana Ustava Sjedinjenih Američkih Država i odbila da odgovara na pitanja Nadzornog odbora Predstavničkog doma tokom davanja iskaza putem video-linka.
Miloš Crnjanski, jedan od najvećih srpskih pisaca, zbog otvorenog sukoba sa komunističkim režimom posle Drugog svetskog rata bio je primoran da decenije provede u izgnanstvu, gde je napisao svoja najveća dela.
Sin glumačkog para Dragana Petrovića Peleta i Olge Odanović je proteklog petka prvi put nastupio u javnosti kao direktor Filmskog centra Srbije, a tu funkciju obavlja od oktobra prošle godine.
Dok se opozicioni blok utrkuje da film "Svadba" proglasi simbolom pomirenja između Srba i Hrvata, katolička župa javno je pozvala vernike na bojkot filma jer "ismeva veru".
Istraživanja pokazuju da finansijske pozajmice u bliskim vezama često vode do komplikacija koje mogu oštetiti ili čak uništiti odnose koje najviše cenimo.
Bivši rijaliti učesnik Stefan Karić objavio je nekoliko fotografija na kojima su se videle ogrebotine koje je, kako je naveo, zadobio tokom intimnog odnosa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar