Epidemiolog Branislav Tiodorović izjavio je danas da su u Srbiji urađene sve potrebne pripreme i spremni su kapaciteti da već danas počne vakcinacija protiv korona virusa
Tiodorović je za TV Prva rekao da se već zna procedura i da je određeno gde će se čuvati vakcine protiv korone, kao i način na koji će se distribuirati, odnosno ko će to raditi i koji su prioriteti.
Naglasio je da će se kada stigne vakcina o tome opet raspravljati u Kriznom štabu za suzbijanje epidemije.
Nije realno, kaže, očekivati da će Srbija ođednom dobiti dva-tri miliona vakcina, ali da se nada da ćemo dobiti bar pola miliona doza.
- Mada ćemo videti da li će biti i toliko - rekao je Tiodorović.
Naveo je da postoje prioriteti prilikom vakcinacije, a to su zdravstveni radnici, vojska, policija, stariji sugrađani, a on je na tu listu dodao i prosvetne radnike i zaposlene u medijima.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je večeras da Krizni štab razmatra nove mere koje bi se odnosile na dolazak naših građana iz inostranstva, ali da još nije konkretizovano da li će to biti karantnin ili PCR test
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dragojlo
pre 5 godina
Doktore Tiodorovicu vakcine prvo moraju proci rigoroznu kontrolu!
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je večeras da Krizni štab razmatra nove mere koje bi se odnosile na dolazak naših građana iz inostranstva, ali da još nije konkretizovano da li će to biti karantnin ili PCR test
Zastrašujuća scena odvila se danas ispred Pravnog fakulteta u srcu Beograda, gde se u Bulevaru kralja Aleksandra okupila šačica blokadera i ponovo maltretirala građane koji su učestvovali u saobraćaju, a rezultat toga je stravičan - jedan automobil pokosio je starijeg čoveka na pešačkom prelazu.
Blokaderska banda umislila da ima pravo da deli pravdu povodom današnjeg incidenta kod Pravnog fakulteta za koji su krivi upravo blokaderi, mreže se usijale.
Zastrašujuća scena odvila se danas ispred Pravnog fakulteta u srcu Beograda, gde se u Bulevaru kralja Aleksandra okupila šačica blokadera i ponovo maltretirala građane koji su učestvovali u saobraćaju, a rezultat toga je stravičan - jedan automobil pokosio je starijeg čoveka na pešačkom prelazu.
Nemanja Starović, ministar za evropske integracije, oglasio se na mreži Iks i brutalno odgovorio Ivanu Vujoviću predsedniku SDP Crne Gore na njegovu skandaloznu izjavu upućenu predsedniku Vučiću.
Prava drama odvija se na društvenoj mreži Iks, a u njoj učestvuju blokaderi Dragan Đilas, Vladimir Štimac i anonimusi sa naloga fakulteta u blokadi, koji u blokadi odavno nisu.
Branko Pušica (38) iz Arilja danas je pred Višim sudom u Užicu osuđen na sveukupnu kaznu na 20 godina zatvora za teško ubistvo bračnog para Ivane (37) i Predraga (40) Novaković iz Arilja 31. decembra 2024. godine.
Zatvorski policajci pronašli su improvizovani mobilni telefon u pritvorskoj ćeliji Duška Golubovića, bivšeg agenta tajne i javne policije, optuženog za šverc cigareta i pranje novca,.
Tajvan je izdao zvanično saopštenje kao odgovor na komentare Pekinga nakon današnjeg susreta kineskog predsednika Si Đinpinga i američkog predsednika Donalda Trampa.
Izvoz proizvoda povezanih sa veštačkom inteligencijom (AI) doneo je Narodnoj Republici Kini rekordne prihode, pa su kineske kompanije u aprilu u proseku ostvarivale oko 500 miliona dolara zarade na sat od plasmana robe u inostranstvo.
Tužilaštvo u Potsdamu u Nemačkoj podiglo je optužnicu protiv četrdesetpetogodišnjeg pedijatra iz Brandenburga, pod sumnjom da je tokom dvanaest godina počinio čak 130 krivičnih dela protiv seksualne samoodređenosti, uključujući i najteže oblike zlostavljanja i silovanja dece.
Neidentifikovani brod otet je dok je bio usidren kod obale Ujedinjenih Arapskih Emirata, a prema prvim informacijama iza svega stoje iranske snage koje sada plovilo usmeravaju ka svojim teritorijalnim vodama.
Turska glumica Afra Saračoglu (28), koja je igrala u nekim od najpopularnijih tamošnjih serija, na neočekivan način je odlučila da se bavi filmom i televizijom.
Vin Dizel i deo originalne glumačke postave kultne franšize "Fast & Furious" okupili su se u Kanu kako bi obeležili 25 godina od početka jedne od najpopularnijih akcionih saga u istoriji filma.
Dušan Simić, nekadašnji prvak i direktor Baleta Narodnog pozorišta u Beogradu, kao i jedan od najistaknutijih domaćih baletskih pedagoga, preminuo je 13. maja u Beogradu u 75. godini.
Kupili ste jagode koje izgledaju savršeno, a nemaju skoro nikakav ukus? Uz dodatak šećera koji koriste i profesionalni kuvari jagode mogu postati mnogo slađe, sočnije i ukusnije za samo nekoliko minuta.
Osim što jača kosti i zube, kalcijum je važan za rad mišića, srca i nervnog sistema, pa njegov manjak može da izazove brojne tegobe koje ljudi često zanemaruju.
Demi Mur ponovo je privukla ogromnu pažnju na ovogodišnjem Kanskom festivalu, gde važi za jednu od najzapaženijih zvanica. Glumica se pojavila u haljini boje lavande, ali u nikad mršavijem izdanju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar