• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Telegraf

11.01.2021

13:28

NISTE OČISTILI SNEG SA KROVA AUTOMOBILA? To može da vas košta čak 18.000 dinara!

Vesti

NISTE OČISTILI SNEG SA KROVA AUTOMOBILA? To može da vas košta čak 18.000 dinara!

Vozači koji ne "odmrznu" i ne očiste svoja vozila rizikuju da budu kažnjeni novčanom kaznom

Prvi sneg često vezujemo sa problemima u saobraćaju koji mogu da nastupe. Stučne službe čiste glavne saobraćajnice, dok su građani zaduženi za sneg ispred svojih ulaza.

Njihova obaveza, kao i obaveza pravnih lica, je da uklanjaju sneg i led sa trotoara u širini do pet metara ispred objekata koje koriste, kao i da čiste svoja vozila od snega, jer u suprotnom slede novčane kazne.

Vozači koji ne "odmrznu" i ne očiste svoja vozila, već krenu automobilom sa ostacima snega ili leda na prozorima, krovu, haubi ili tablicama, rizikuju da budu kažnjeni novčanom kaznom od 5.000 dinara.

Foto: pexels.com

Ukoliko, zbog neadekvatno očišćenog vozila, dođe do saobraćajne nezgode, preti im kazna u iznosu od 6.000 do 18.000 dinara.

Sneg ili led, koji nisu potpuno očišćeni sa krova vozila, pri naglom kočenju mogu da skliznu na vetrobransko staklo ili, u slučaju autobusa ili kamiona, da padnu na neki od automobila ispred, pored ili iza njih. To može da izazove pucanje šoferšajbne drugo vozila, ali u najgorem slučaju može doći i do sletanja sa puta, piše Telegraf.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta
Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta

Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.

27.06.2026

21:57

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set