DA LI ĆEMO MOĆI NA MORE U CRNU GORU I KAKO? Ministarka zdravlja te zemlje objasnila: NE SMEMO DA DOZVOLIMO PROPADANJE SEZONE, A ŠTO SE VAKCINA TIČE...
Podeli vest
Stav Vlade Crne Gore, koji je premijer Krivokapić u više navrata isticao, jeste da Crna Gora i Srbija treba da gaje i razvijaju najbliže odnose na svim poljima, pa i na polju zdravstva. Moja poseta Beogradu potvrda je takvog stava Vlade, a i mog ličnog, jer smatram da je naše međuresorno povezivanje i jačanje saradnje cilj kome moramo težiti jer je to prirodno i neophodno za bolju budućnost, rekla je u intervjuu za "Blic" ministarka zdravlja Crne Gore Jelena Borovinić Bojović
Kako je naglasila, ključni razlog posete je razmena iskustava u sprovođenju imunizacije, zajedničko sagledavanje epidemiološke slike regiona, podela stavova u vezi s epidemiološkim merama, a reči je bilo i o nabavci vakcina.
Srbija će do kraja aprila dobiti svoj serološki test na prisustvo antitela na korona virus na bazi antigena proizvedenih u zemlji
22.03.2021
08:20
Ljude u Srbiji najviše zanima kako će se ulaziti u Crnu Goru, a naročito da li će se moći na more?
- Zdravlje građana je naš osnovni prioritet i to se neće promeniti. Isto tako moramo imati na umu da je za jak i stabilan zdravstveni sistema neophodna jaka ekonomija, a u ekonomskom smislu Crna Gora ne bi smela da dozvoli propadanje još jedne letnje sezone. Prošle godine smo završili s dvostruko lošim skorom - zatvorenom zemljom i izgubljenom letnjom turističkom sezonom, s jedne, i neuspelim pokušajem sprečavanja širenja virusa korona, s druge strane. Država će angažovati sve kapacitete da Crna Gora ovog leta bude zdravstveno bezbedna i otvorena za turiste, naročito one iz regiona, a prvenstveno iz Srbije koji, prirodno, čine veliki deo naših gostiju. Sve naše aktivnosti trenutno su usmerene da Crnu Goru ovog leta učinimo zdravstveno bezbednom destinacijom.
Hoće li vakcina ili neka vrsta potvrde biti potrebni za ulazak u zemlju ili će možda neka vakcina biti poželjnija od druge?
- Uslove za ulazak u Crnu Goru diktiraće naša epidemiološka situacija, ali i situacija u zemljama iz kojih se dolazi. Kao što sam navela, naš apsolutni prioritet je zdravlje građana, ali znamo da je i za njegovo očuvanje potrebna jaka ekonomija. U cilju zaštite zdravlja ljudi vrlo je moguće da će iz nekih zemalja biti potrebna određena vrsta testa za ulazak, ali nezgodno je to predviđati. Svet govori o potencijalnim vakcinalnim pasošima, ali sve je to i dalje na nivou ideje. Što se različitih vakcina tiče - sve koje budu u prometu uz validne dozvole biće jednako tretirane.
- Rezultat koji Srbija ostvaruje u vakcinaciji zaista je fascinantan i može da bude primer mnogim razvijenijim i bogatijim zemljama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, dobio je iz Evropske unije direktivu da prizna nezavisnost lažne države "Kosovo" i takozvanog premijera Aljbina Kurtija!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči stigao je u Sankt Peterburg, gde će se 27. aprila sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana.
Šarenolikost političke scene, nespretna upotreba, a ponekad i zloupotreba ustavnih mehanizama, te često (pre)sporo sazrevanje ustavnopolitičkih institucija karakterišu Srbiju od ponovnog uvođenja višestranačja Ustavom iz 1990. godine, pa sve do danas.
Jedan vozač iz Srbije doživeo je veoma neprijatnu situaciju tokom saobraćajne kontrole na auto-putu u Nemačkoj, kada ga je neslana šala koštala čak 500 evra.
Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju odredio je zadržavanje do 72 sata osumnjičenima T. V. (27) i L. R. (34) iz Mojkovca, nakon saslušanja povodom slučaja brutalnog zlostavljanja muškarca B. M. (28).
Nakon pucnjave na Sedreniku, u kojoj su ranjene dve osobe, porodica i prijatelji povređenih reagovali su na način na koji je slučaj predstavljen u javnosti.
Koul Alen, tridesetjednogodišnji muškarac osumnjičen za pucnjavu na prijemu kojem je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, aktivno je donirao novac Ukrajini i kritikovao američke vlasti zbog smanjenja pomoći Kijevu, objavio je Njujork post.
Kina je oštro reagovala na 20. paket sankcija Evropske unije i zatražila da njene kompanije budu uklonjene sa sankcionog spiska, pošto su se kineske firme prvi put našle pod udarom zbog optužbi da su povezane sa isporukama Rusiji.
Argentinski predsednik Havijer Milej pokrenuo je novu inicijativu za preuzimanje kontrole nad Folklandskim ostrvima, čime je ponovo otvorio dugogodišnji spor sa Velikom Britanijom oko arhipelaga zbog kojeg su dve zemlje već ratovale 1982. godine.
Holivudske glumice Džulija Roberts i Demi Mur su tokom svoje posete Srbiji 2017. godine uživale u kajmaku i roštilju na jednom salašu nedaleko od Novog Sada.
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
Supruga pevača Dada Polumente, Ivona Polumenta, prvi put je otvoreno govorila o trudnoći, njihovom neobičnom upoznavanju i braku koji je daleko od klasičnih estradnih priča.
Nakon smrti Šabana Šaulića, njegova porodica suočila se ne samo sa velikim gubitkom, već i sa bolnim razočaranjima u ljude koje su godinama smatrali bliskima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar