• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: rts

17.04.2021

08:16

Posle 9 godina u Parizu, bračni par Manojlović sa 3 sina se vratio u selo kod Negotina: Majka otkriva da je svemu "kumovala" JEDNA REČENICA BLIZANACA DARKA I DAMJANA

Vesti

Posle 9 godina u Parizu, bračni par Manojlović sa 3 sina se vratio u selo kod Negotina: Majka otkriva da je svemu "kumovala" JEDNA REČENICA BLIZANACA DARKA I DAMJANA

Petočlana porodica Manojlović, posle devet godina provedenih u Parizu, vratila se na porodično imanje u selo Karbulovo kod Negotina. Da bi se što više ljudi ohrabrilo za povratak u domovinu, osim lokalne zajednice, podsticaje će obezbeđivati i Uprava za dijasporu Ministarstva spoljnih poslova.

Rešili su da se sa tri sina vrate na porodično imanje i sada obrađuju više od dvadeset hektara svoje zemlje. Opredelili su se za voćarstvo, dunju i šljivu najviše.

"Dalji plan je da nastavimo sa sadnjom, definitivno biće to dunja i šljiva. Uz pomoć države moramo da razmišljamo o toj destileriji, da bi mi uradili tu proizvodnju, a to je po meni definitivno najbolje", ističe Desimir Manojlović.

Odluku da se vrate doneli su kad su blizance Darka i Damjana i sina Dušana prvi put, posle šest godina, doveli u Srbiju.

"Kada smo došli ovde prvi put u Srbiju, oni su ovde legli na travu i rekli, mama celo nebo je naše. Pošto smo u Parizu živeli u stanu, naša deca nisu ni mogla da vide celo nebo", ističe Dragana Manojlović.

Foto: printscreen RTS

"Kad su se oni vratili, srećnije majke nije bilo", priča Slavica Manojlović.

Dušan, Damjan i Darko imaju svako svoje drvo dunje.

"Kad su se oni vratili, srećnije majke nije bilo", priča Slavica Manojlović.

Do kraja ove godine, Ministarstvo spoljnih poslova i Opština Negotin organizovaće u Beču sastanak sa našim ljudima u dijaspori.

"Uprava za dijasporu i Srbe u regionu Ministarstva spoljnih poslova biće upravo ta kontakt tačka za njihovo povezivanje i sa Ministarstvom poljoprivrede i sa Ministarstvom privrede i sa Ministarstvom koje je nadležno za turizam, da vidimo šta je to što možemo da im pružimo. Naša država daje ozbiljne podsticaje onima koji žele da pokrenu svoj biznis", ističe Nikola Selaković, ministar spoljnih poslova.

Manojlovići će moći da ostvare subvencije Opštine Negotin za mlade zasade, ali i za navodnjavanje kap po kap. Konkurisaće kod Ministarstva poljoprivrede jer voćnjake moraju da ograde i postave protivgradnu mrežu.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Hronika

Ojadili budžet za 12 miliona! Knjigovođe nabavile 18 fiktivnih računa, pa dobili natrag pare od PDV
Hronika

Ojadili budžet za 12 miliona! Knjigovođe nabavile 18 fiktivnih računa, pa dobili natrag pare od PDV

U nastavku akcije na suzbijanju sive ekonomije policijski službenici MUP, UKP, SSK, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i PU Prokuplje, u saradnji sa Poreskom policijom Odseka Niš, podneli su krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu u Prokuplju protiv V. M. (44) iz Novog Sada i S. J. (55) iz Futoga, zbog sumnje da su izvršili krivično delo poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost.

02.07.2026

14:28

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set