NJIH DVE SU DOKAZALE DA JE NAJVEĆA MUŠKA PREDRASUDA - TAČNA! Odgledajte ovaj snimak DO KRAJA!
Muškarci imaju mnogo repdrasuda o ženama, ali jedna je takoreći opšte mesto
12.05.2021
09:46
Vesti
Odluka o komunalnom redu grada Beograda koja je doneta prošle godine i koja se već uveliko primenjuje, predviđa višestruko veće kazne za nepropisno parkiranje u odnosu na Zakon o bezbednosti saobraćaja, tako da iznosi mogu biti i pet puta veći, a koliko ćete tačno platiti zavisi od toga gde ste ostavili svoj automobil, prenosi Telegraf.
Na udaru nisu samo Beograđani nego i svi drugi koji dođu u prestonicu i nepropisno se parkiraju, pogotovo u naseljima izvan centra, gde pripadnici komunalne milicije redovno patroliraju i fotografišu takve „slučajeve“.
Visoke kazne
Prema njihovim rečima, konkretni iznosi u pomenutoj gradskoj odluci, propisani su u skladu sa stepenom bahatosti vozača koji je ostavio svoje vozilo na nedozvoljenom mestu. Recimo za parkiranje na javnoj zelenoj površini ili na zelenoj površini oko objekta javne namene, u pešačkoj zoni, na pešačkom prelazu, biciklističkoj stazi ili na tramvajskoj baštici, kazna je 25.000 dinara i to ako je vlasnik fizičko lice, dok je za pravna lica i preduzetnike duplo veća –50.000 dinara.
Kada komunalni milicioner vidi nepropisno parkirano vozilo on ga fotografiše iz nekoliko uglova, tako da se sa tih fotografija može videti kakav je prekršaj u pitanju. Zatim se iz baze podataka u kojoj se nalaze sva registrovana vozila, pronalaze ime i prezime vlasnika i adresa na koju se šalju prekršajni nalog i fotografije koje dokazuju prekršaj. Uz to, šalje mu se i uputstvo za plaćanje i objašnjenje da se u roku od osam dana od dana prijema, može platiti samo polovina predviđenog iznosa i na taj način odmah okončati dalji postupak.
Foto: Twitter/damir okanovic
Na prekršajnom nalogu nalazi se i uputstvo za one koji smatraju da nisu krivi, o eventualnom podnošenju zahteva za sudsko odlučivanje takođe u roku od osam dana, a vlasniku vozila se još dostavlja i poziv da se u roku od osam dana izjasni o tome ko je kriv za navedeni prekršaj.
Šta ako ne platite?
Ako ne platite ni pola iznosa, ni punu kaznu i ne odazovete se na poziv koji ste dobili, smatra se da ste priznali krivicu, pa možete očekivati takozvanu prinudnu naplatu na neki od zakonom predviđenih načina. Najčešće se to radi tako što vam u banci sa nekog od dinarskih ili deviznih računa jednostavno skinu pun iznos predviđene kazne uvećan za troškove prinudne naplate jer je i time neko morao da se bavi, a o svemu ćete dobiti uredno pismeno obaveštenje.
Ukoliko nemate novca na računima, ili uopšte nemate račun na svoje ime, sudski izvršitelji će vam doći na adresu stanovanja i zapleniti stvari čijom će se prodajom nadoknaditi dugovanje koje imate prema gradskim vlastima, a koje niste hteli ili mogli sami da izmirite.
Evo tačnih iznosa kazni u zavisnosti od mesta na kojem se nepropisno parkirate u Beogradu:
Kazna od 25.000 dinara predviđena je za fizičko lice koje vozi, zaustavi ili parkira vozilo u:
u parkovima
- u spomen parkovima
- na zelenim površinama na skverovima, trgovima i pjacetama
- na zelenim površinama duž i u okviru puta (razdelne i zaštitne trake i pojasevi)
- na zelenim površinama oko prosvetnih, kulturnih, naučnih, zdravstvenih, socijalnih ustanova i organizacija, kao i drugih objekata za čiju izgradnju se može utvrditi javni interes u skladu sa zakonom
- u pešačkoj zoni ili na pešačkom prelazu
- na biciklističkoj stazi, ili u žutoj traci
- na tramvajskim šinama
- na trgovima i manjim trgovima.
Kaznom od 15.000 dinara kazniće se fizičko lice ako vozi, zaustavi ili parkira vozilo:
- na travnjaku, pored drvoreda i drugih zasada,
- na zelenoj površini duž obala reka i drugih vodenih površina,
- na pošumljenim terenima i rekreacionim površinama,
- na izgrađenim i uređenim saobraćajnim i zelenim površinama unutar i između blokova zgrada, između zgrada, unutar otvorenih tržnih centara, kolonada, pasaža i sl.
Gde su kazne 5.000 dinara?
Kaznom od 5.000 dinara kazniće se fizičko lice ako vozi, zaustavi ili parkira vozilo:
- na zelenoj površini pored i oko stambenih i poslovnih zgrada, u okviru i između blokova stambenih i poslovnih zgrada
- na delu trotoara koji nije obeležen za parkiranje, odnosno na parkiralištu izvan granice obeleženih parking mesta;
- u zoni usporenog saobraćaja, osim na obeleženim mestima za parkiranje;
- na mestu na kome bi se onemogućio ili otežao pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak vozila sa parkirališta;
- na kolskom ulazu, odnosno izlazu iz zgrade ili dvorišta i sl;
- na taksi stajalištu, stajalištu javnog prevoza ili na drugom delu puta na način kojim se ometa korišćenje stajališta;
- na ostalim mestima na kojima se ometa korišćenje ulice, pešačke komunikacije, prilaz objektima, korišćenje protivpožarnog puta, kolskog prolaza između stambenih zgrada, korišćenje interne saobraćajnice i ugrožava bezbednost učesnika u saobraćaju, odnosno onemogućava odvijanje saobraćaja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
06.12.2025
19:16
Oštrom oku Informerove ekipe nije promakla ni Marinika Tepić, perjanica Đilasove stranke, koja o prelasku izbornog cenzusa može samo da sanja.
06.12.2025
21:25
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
06.12.2025
20:00
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
06.12.2025
17:53
Tajno novinarsko udruženje Informera uspelo je da uđe u trag i lažnom revolucionaru Aleksandru Jovanoviću Ćuti koga smo uhvatili na jednom protestu, gde je samozadovoljno pozirao pred TV kamerama.
06.12.2025
22:39
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
06.12.2025
22:25
Večeras je na Novom Beogradu u jednom restoranu došlo do pucnjave, a prema nezvaničnim informacijama, upucan je muškarac.
06.12.2025
21:52
U restoranu na Novom Beogradu, večeras je došlo do pucnjave.
06.12.2025
21:25
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
06.12.2025
20:35
Pripadnici UKP uhapsili su danas jednog muškarca u prodavnici na Dorćolu u Ulici cara Dušana.
06.12.2025
20:15
Predsednik SAD Donald Tramp kritikovao je novinarku Kejtlin Kolin iz Si-En-Ena zbog pitanja o povećanju troškova nove Balne dvorane Bele kuće, nazivajući je „glupom i gadnom“ i označivši Si-En-En kao „lažne vesti“.
06.12.2025
22:40
Grčka policija i lokalne vlasti razotkrile su organizovanu mrežu koja je žene iz Ukrajine, Rumunije, Moldavije, Gruzije i Albanije eksploatisala kao donorke jajnih ćelija i surogat majke, pod lažnim obećanjima o boljem životu.
06.12.2025
22:00
Berlinskoj policiji će biti dozvoljeno da tajno ulazi u privatne domove radi instaliranja špijunskog softvera, nakon što je Predstavnički dom odobrio izmene gradskog zakona o policiji.
06.12.2025
21:30
Penzionisani britanski državni službenik Derek Riči (63) suočava se sa prinudnim povraćajem 28.640 evra preplaćenih penzijskih davanja, koja je primao u prethodnih 11 godina na osnovu pogrešnog obračuna iz 2014. godine, saopštile su nadležne službe.
06.12.2025
21:20
Na ulicama Atine i Soluna održani su marševi i skupovi u znak sećanja na Aleksandrosa Grigoropulosa, tinejdžera ubijenog 2008. godine od strane policijskog specijalca.
06.12.2025
21:00
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Glumac Dejan Lutkić igrao je transvestita u seriji "Poprodično blago", a u 32 godine dugoj karijeri imao je samo jednu glavnu ulogu.
06.12.2025
09:30
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Glumica Ivana Panzalović napravila je pravi haos na Instagramu nakon što je objavila seriju vrelih fotografija iz Dubaija.
05.12.2025
16:01
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
06.12.2025
21:00
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
06.12.2025
20:20
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
06.12.2025
19:40
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
06.12.2025
18:20
Melanija Tramp se pojavila na tradicionalnom paljenju jelke, južno od Bele kuće i sve prisutne je oduševila izgledom.
06.12.2025
17:40
Starleta Iva Grgurić objavila je fotografije sa novim dečkom.
06.12.2025
22:47
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
06.12.2025
22:21
Bokser Miloš Stojanović Tigar, partner voditeljke Jovane Jeremić, objavio je fotografiju posle treninga na kojoj pozira go do pojasa.
06.12.2025
20:26
Glumac Lazar Ristovski ponovo je izazvao pravu buru na društvenim mrežama, nakon što je podelio fotografiju sa partnerkom Anicom Lazić.
06.12.2025
19:41
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
06.12.2025
17:41
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar