KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
122. 02. 2026. u 13:41
222. 02. 2026. u 13:41
Informer
Vesti
Liturgiji, povodom seoske krsne salve Svetog Jovana Krstitelja su prisustvovali i ktitor ovog hrama Dragan Marković Palma sa porodicom, predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić, više narodnih poslanika iz SPS, Jedinstvene Srbije i SNS, savetnik ruskog ambasadora u Beogradu Vladlen Zelenin, gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić i veliki boj vernika iz Jagodine, okolnih sela i centralne Srbije, njih oko 4500.
"Ja se radujem neizmerno što sam danas na praznik Svetog Jovana Krstitelja zajedno sa vama u hramu, da se zajedno molimo Bogu i da jedni druge sretnemo, da vidimo poglede, da vidimo lica jedni drugima i da razumemo šta je to što je najdublja potreba svakog od nas pojedinačno i svih nas zajedno, čitavog našeg naroda, ali i čitavog sveta, a to je vera. Danas kada govorimo o veri, bez obzira na to što možda ponekad logički parametri i spoljašne činjenice ukazuju na to da ne bismo trebali da imamo poverenja u Boga, a onda da ne bismo trebali da imamo poverenje i veru jedni u druge, vera je temelj života. Ne postoji to što Gospod ne može učiniti, učinio je i to da je postao jedan od nas i da je postradao za nas i u naše ime i da je pobedio našeg najvećeg neprijatelja, a to je smrt. Ako gledamo očima vere moramo istaći da je vera temelj, da je vera osnov našeg života. Uostalom, bez vere nije moguće napraviti nijedan korak u svome životu. Čovek bez vere ne može biti čovekom. Bez vere u komšiju i bez međuosbnog poverenja ne može biti skladnog i normalnog života. Mi svi težimo ka savršenstvu, a to je zajednica sa Bogom. Nije Bog taj koji kažnjava, jer ako ne živimo u skladu sa jevanđeljem Božijim, onda ne živimo u skladu sa zdravljem. Bog je uvek sa nama, bez obzira da li ga vidimo ili da li ga osećamo", poručio je Njegova svetost Patrijarh srpski Porfirije obraćajući se vernicima ispred Hrama Svetog Jovana Krstitelja u Končarevu.
Foto: Informer
"Hvala vam na ljubavi, hvala Jagodini, hvala Šumadiji, hvala Moravskom kraju što ste me ovako dočekali, u nadi da ćemo se i ubuduće okupljati u hramovima i oko hramova", istakao je Porfirije.
Foto: Informer
DAČIĆ: DA SE BORMO DA NAŠE VREDNOSTI REALIZUJEMO U PRAKSI
"Ovaj dan je sam po sebi veoma važan, jer je postao deo tradicije ovog kraja i čitavog regiona. A danas je on poseban dolaskom srpskog patrijarha Porfirija i to je najbolji pokazatelj koliko se vrednuje i to neko opredeljenje vlasti u ovom kraju i samog Dragana Markovića Palme, koji je sa svojom porodicom sagradio ovaj hram posvećen Svetom Jovanu Krstitelju. Najvažnije od svega je to da svi zajedno, sa vrednostima koje imamo, budemo na Hristovom putu, odnosno da se borimo da te vrednosti realizujemo u praksi", izjavio je predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić, koji je prisustvovao liturgiji u Končarevu.
Foto: Informer
PALMA: NEMA EVROPSKOG PUTA BEZ HRISTOVOG PUTA
"Danas je velki dan za Jagodinu i veliki dan za Končarevo. Ja želim da se zahvalim Njegovoj svetosti Patrijarhu Porfiriju što je odvojio vreme da dođe u naše selo, gde poslednje 23 godine seosku krsnu slavu Svetog Jovana Krstitelja obeležavamo sportsko – kulturnom manifestacijom na stadionu u Končarevu, gde smo do sada ugostili 22 kik boks reprezentacije iz celog sveta od Rusije do Sjedinjenih Američkih Država. Ove godine zbog pandemije sportske manifestacije neće biti, ali mi smo posebno počastvovani što je danas, na dan Svetog Jovana Krstitelja, u hram posvećen ovom svecu došao srpski patrijarh. Mi smo na Hristovom putu, ali smo i na evropskom putu. Za nas nema evropskog puta bez hristovog puta i mi sa Hristovog puta nikada nećemo skrenuti. Ja želim da posebno pohvalim predsednika Srbije Aleksandra Vučića zato što se poslednjih 10 godina mnogo ulagalo u crkvu i crkvene objekte. Ako stvorimo uslove da naši vernici imaju gde da odlaze, onda to više nije samo tradicija ili da slavimo slavu zato što je naš deda slavio, već da verujemo u to što radimo, da duhovno osećamo slave koje slavimo i sve srpske pravoslavne praznike. Crkva u mom životu i životu moje porodice i najvećeg dela građana Srbije je u duši. Mi crkvu moramo da slušamo i ne samo da slušamo, nego da radimo zajedno sa crkvom. Ovaj hram je sagradila moja porodica i preduzeće u vlasništvu moje porodice koje radi 40 godina. Kada napravite fabriku, tu može da tehnologija zastari i da se fabrika ugasi, ali crkva je večna. Grad Jagodina i cela Srbija imaju odličan ekonomski napredak. Tamo gde se prave škole, vrtići, fabrike, gde se razvija turizam, taj grad i ta država imaju dobru budućnost, a crkva uvek podržava ono što je dobro za građane i državu. Ja i moja porodica smo izuzetno počastvovani što smo danas sekli slavski kolač sa našim patrijarhom i to je posebna čast za moje unuke, moje sinove, snaje, suprugu i majku. Mi poštujemo sve vere, ali ono što je naše mi to moramo da sačuvamo. Srpsku veru, srpsku nošnju, srpsko kolo, to niko nikada ne može da nam oduzme. I nikada nećemo priznati takozvano nezavisno Kosovo iako je veliki pritisak dela međunarodne zajednice", rekao je Dragan Marković Palma. Nakon liturgije, Patrijarh Porfirije je u pratnji Episkopa šumadijskog Jovana i Dragana Markovića Palme i njegove porodice obišao unutrašnjost crkve u Končarevu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić, pozvao je građane da mu dostave podatke o protivzakonitim radnjama tužilaca među kojima je Zagorka Dolovac, Mladen Nenadić i Branislav Lepotić.
22.02.2026
12:20
Redakcija Informera došla je do šokantnih snimaka koji još jednom potvrđuju tezu da su blokaderi okupirali deo državnih institucija.
22.02.2026
11:32
Skup u organizaciji ProGlasa i CEPRIS-a, pompezno nazvan “Marš za pravosuđe” totalno je propao - a to sada priznaje i tajkunsko Vreme.
22.02.2026
12:15
Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.
22.02.2026
11:10
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom profilu na društvenoj mreži "Instagram" kratkom i veoma direktnom porukom.
22.02.2026
10:36
Bivši učesnici Exatlona otkrili su da su Anabela Zonai i Milica Balać bile krtice Plavog tima, od samog početka!
22.02.2026
10:15
Bivši učesnik Exatlona Aleksa Erski priznao je da je namerno sarkastičan, što često rezultira brojnim spletkama.
22.02.2026
08:05
Bivši učesnik Exatlona Aleksa Erski doveo je atmosferu u studiju Informera do usijanja!
21.02.2026
22:40
Bivši učesnik Exatlona Aleksa Erski otkrio je kako su izgledali njegovi tinejdžerski dani, kao i kakvo je bilo njegovo ponašanje tokom školovanja.
21.02.2026
22:20
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
21.02.2026
22:00
Ne propustite!
21.02.2026
17:00
Večeras od 20 časova ne propustite novu epizodu Informerove emisije "Na merama".
21.02.2026
11:02
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
20.02.2026
10:18
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
17.02.2026
13:19
Ronioci Žandarmerije izvukli su danas iz gradskog jezera u Zrenjaninu telo mladića Manuela A. (19).
22.02.2026
11:42
Majka troje dece Sanja V. (30) poginula je sinoć kada ju je udario voz kod sportskog centra Rakovica.
22.02.2026
10:38
U požaru u Ulici Vladimira Tomanovića, koji je prijavljen pola sata nakon ponoći, poginuo je muškarac (55), saopšteno je danas iz službe Hitne pomoći.
22.02.2026
07:45
Vozač autobusa na liniji 26, D. P. (43), napadnut je u petak uveče na Voždovcu nakon svađe oko parking mesta.
22.02.2026
11:03
S. V. (30) poginula je sinoć kada ju je udario voz u beogradskom naselju Rakovica.
22.02.2026
09:31
Planovi ruskog predsednika Vladimira Putina za narednu nedelju objavljeni su na Telegram kanalu Vesti.
22.02.2026
13:25
Rusija će preduzeti konkretne mere ukoliko nuklearno oružje, upereno protiv Moskve, bude raspoređeno na teritoriji Estonije, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, reagujući na poruke iz Talina o mogućem nuklearnom raspoređivanju u okviru NATO.
22.02.2026
13:10
U istrazi pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva otkriven je „britanski trag“, dok su neposredni organizatori napada ukrajinske obaveštajne službe, izjavio je direktor Federalne službe bezbednosti Rusije Aleksandar Bortnikov.
22.02.2026
12:33
Ruske snage približile su se na oko 15 kilometara od Zaporožja i pojačale pritisak na Slavjansko-Kramatorsku aglomeraciju, dok zapadni mediji istovremeno objavljuju tekstove o navodnim spektakularnim uspesima Oružanih snaga Ukrajine na vežbama sa NATO partnerima.
22.02.2026
12:10
Film "Biće novih leta" premijerno stiže 24. februara, a glumica Tamara Krcunović ističe da je njena junakinja Senka zbog opsesije letovanjem izgubila bliskost sa porodicom.
22.02.2026
14:00
Vraća se "Igra prestola", serija koja je osvojila svet rušeći pravila televizije pričajući političku drama u kostimu srednjeg veka, ali sada priča o Gvozdenom prestolu dobija pozorišnu adaptaciju koja će publiku ponovo povesti put Vesterosa.
22.02.2026
13:45
Još za života Petra II kružile su glasine da Pavle nije njegov sin već da ga je Katarina prevarila kako bi, rađanjem naslednika, učvrstila svoje mesto na dvoru. Da li je u pitanju silna želja žene da se ostvari kao majka ili dvorska zavera?
22.02.2026
12:45
Filmski kritičari su surovo i bez zadrške proglasili Madonu za nagoru glumicu svih vremena.
22.02.2026
12:18
U kvizu "Superpotera" Miomir Dačić je sam nadmudrio tri Tragača, osvojio 500.000 dinara i ostavio studio u šoku, dok mu je Jovan Memedović čestitao na velikom podvigu.
22.02.2026
11:37
Drage domaćice, danas vam otkrivamo poseban način pripreme sočnih šnisli koje se tope pod nepcima, a peku se skoro na suvo bez kašike viška masnoće.
22.02.2026
13:00
Sinoć je u Beloj kući održana prestižna Governors večera, a modna pažnja bila je usmerena na prvu damu Melaniju Tramp.
22.02.2026
09:40
Jedno istraživanje sugeriše da izbor kafe možda otkriva više o ličnosti nego što mislimo.
22.02.2026
07:00
Kokosovo ulje, popularno u kuhinji i za negu kože i kose, lako je pripremiti i kod kuće.
22.02.2026
12:20
Rotkvice poznate su po brzom rastu, niskoj ceni i osvežavajućem ukusu.
22.02.2026
11:40
Pevač Bojan Grujić prevario je suprugu Miu Borisavljević s najboljom drugaricom, a ona besno poručila: "Takva fukara još se nije rodila!".
22.02.2026
14:20
Pevačica Viki Miljković tražila je od produkcije da njen kandidat prođe direktno dalje zbog polomljene noge, na šta se Dragomir Despić Desingerica po cenu prolaza našalio da će svom kandidatu polomiti obe noge.
22.02.2026
12:22
Pevačica Snežana Đurišić zaplakala je pred kamerama u emisiji "Zvezde Granda", nakon nastupa svoje kandidatkinje koja je osvojila četiri glasa uz pomoć produkcije.
22.02.2026
11:40
Nakon što je transrodna pevačica Elektra Elit puštena iz zatvora, u javnost je došla informacija kako je do hapšenja došlo nakon što ju je prijavio ugledni biznismen.
22.02.2026
11:02
Saa Mia Jokić, ćerka voditeljke Lee Kiš pohvalila se zavidnom linijom u četvrtom mesecu trudnoće.
22.02.2026
10:59
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar