Na sednici Kriznog štaba sagledana je trenutna epidemiološka situačija u Srbiji i na osnovu toga doneta je odluka o novoj školskoj godini. Đaci kreću 1. septembra, časovi će trajati 45 minuta, a postojaće tri modela po kojima će se pohađati nastava
- Drago mi je što imamo priliku da predstavimo detaljan plan rada u narednoj školskoj godini. Mi šaljemo poruku da je obrazovanje jedan od najvažnijih prioriteta. Namera nam je da časovi traju 45 minuta, da deca krenu redovno i da se ne dele u grupe jer je nastava tako najkvalitetnija. U narednom periodu ćemo pratiti primenu preventivnih mera, pa će se donositi odluka na nedeljnom nivou. Biće decentralizovan sistem, u opciji su tri modela koji će zavisiti od broja vakcinisanih, broja zaraženih i od toga kako se sprovode preventivne mere. Prvi model je da se rad obavlja za sve učenike u odeljenju istovremeno, deca nose maske sve vreme, skidaju samo kad govore, a nastavnici vakcinisani nose maske samo kad se primiču deci na 1,5 metara. Drugi model je kombinovan, pa bi jedna grupa išla jedan dan onlajn, drugi u školu, taj model liči na prošlogodišnji, ali je poboljšan, to važi za starije razrede. Treći model je onlajn za srednjoškolce, za osnovce kombinovana nastava, dakle do četvrtog razreda ići će se u dve smene, a u starijim razredima i srednjim školama nastava bi bila onlajn po nedeljama. Koji će model biti odabran, odlučivaće se na nedeljnom nivou. Kada su u pitanju predškolske grupe, vakcinisani vaspitači će voditi računa o deci svakodnevno, kao po preporukama iz jula meseca, a deca u tom slučaju ne nose maske - rekao je ministar prosvete Branko Ružić.
Epidemiolog doktor Predrag Kon rekao je da je sada situacija takva da su ovi modeli jedino rešenje.
- Nažalost, raste broj zaraženih i potrebno je da povećamo broj vakcinisanih. Verujte, ja svim svojim bićem želim sve najbolje deci. Hajde da učinimo sve što možemo da zaravnimo krivu. Nije bilo danas govora o obaveznoj vakcinaciji, cela ova tema o školskoj godini dovoljno je obimna, mi iz medicinskog dela insistiramo na obaveznosti već duže vreme, a posebno kada su u pitanju zdravstveni radnici jer oni treba da leče bolesne - rekao je Kon.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dajem otkaz
pre 4 godine
Samo nerazuman moze drzati nastavu u ovakvim okolnostima! Srecom, ima ih koji vole da su "na braniku Otadzbine" koju, uzgred budi receno, niko ne napada, osim vih koji je "kao brane". Dakle - zbogom, Drugovi (mada bi radije napisao nesto drugo, ali ce mi i ovako cenzurisati komentar)! Nadam se da ce Vam, bas Vase dete, doneti poklon iz skole kakav ste zasluzili!
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević govorio je o skandaloznoj politici koju vodi tzv. rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, koji je upravo pokazao način na koji se bori za svoje "studente".
Potpredsednik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) i narodni poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije, Boris Bajić na sednici Skupštine objasnio ko su i šta su blokaderi.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na magistralnom putu Tutin–Novi Pazar, u mestu Nadumce, danas je došlo do teške saobraćajne nezgode kada je putnički automobil marke "pasat" sleteo sa puta u kanjon Sebečevske reke.
U sarajevskoj Opštini Centar, na putu raskrsnice ulica Terezija-Vrbanja, juče se oko 18.25 časova, dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba povređena.
Bugarski premijer Rumen Radev, koga protivnici nazivaju "agentom Kremlja" i "novim Orbanom", nije pozvao na prekid naoružavanja Ukrajine tokom posete Nemačkoj, prve inostrane posete na premijerskoj funkciji.
Ruska vojska zadržava stratešku prednost na frontu i nadmašuje Oružane snage Ukrajine (OSU) u većini ključnih elemenata ratovanja, navodi se u izveštaju generalnog inspektora Pentagona koji je dostavljen Kongresu Sjedinjenih Američkih Država.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Bigl po imenu Fin, koji je čitav život proveo u laboratorijskom kavezu, prvi put je osetio slobodu. Njegova reakcija kada je ugledao more je zapalila internet.
Zova je sada u punom cvetu, a budući da vrlo brzo prođe, iskoristite lepe dane da odete u prirodu, naberete je i napravite sok koji možete piti tokom vrelih dana.
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
Među decom poznatih ima onih koji su odlučili da ne žive od slave svojih roditelja - Veljko, Mirko, Milica, Nikolina, Igor i Aleksandra su jedni od tih.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar