NAKON TUČE NA IZLOŽBI OGLASILI SU SE NJU EJDŽ ČETNICI! Evo šta se dogodilo!
Podeli vest
Povodom tuče koja je izbila na izložbi ’’Avenija mimova’’ između pripadnika dve četničke grupe – Nju Ejdž Četnici i Eko Četnici stiglo je saopštenje prve grupe. Prenosimo ga u celosti
Na izložbi ’’Avenija mimova’’ izbila je tuča između pripadnika dve četničke grupe – Nju Ejdž Četnici i Eko Četnici a veći incident sprečilo je obezbeđenje ove manifestacije organizovane u okviru projekta ’’Novi Sad - Evropska prestonica kulture’’ uz pomoć Fondacije Novi Sad 2022.
09.09.2021
16:14
Obraćamo se povodom pisanja glasila "autonomija.info", a i vašeg prenošenja njihove vesti o događajima koji su se zbili u petak 3.9.2021. tokom događaja humanitarnog i kulturnog sadržaja "Avenija mimova" u Kineskoj četvrti u Novom Sadu.
Naime, "autonomija.info" piše da je došlo do sukoba između dve grupe četnika, što jeste tačno, međutim to je bila obična čarka. Razlozi sukoba su bili ekonomske odnosno ekološke prirode, a ne ličnog ili ideološko-političkog karaktera. Dok mi Nju Ejdž Četnici zagovaramo ekonomsku nezavisnost i kao preduslov toga proizvodnju struje iz sopstvenih resursa za šta su neophodne termo-elektrane pa i nuklearne elektrane (koje nažalost nemamo), Eko-Četnici se zalažu za potpuno ukidanje termo-elektrana i zakonsku zabranu gradnje nuklearnih elektrana, i prelazak na alternativne odnosno obnovljive izvore energije. Kada se ispune uslovi za povratak kraljevskog dostojanstva Srbiji i kada zavlada blagoobrazni poredak bogočovečanskog domostroja koji počiva na trojstvenoj jednonačelnosti Nebeskog Gospoda, državnog gospodara i hrišćanske gospode koji ćemo zajedno vaspostaviti uz učešće celokupnog srpskog naroda, mi imamo jednu viziju ekonomsko-energetske politike, a oni drugu koja neće moći da nam obezbedi dugotrajan politički, ekonomski i energetski opstanak.
Prelazak na alternativne odnosno obnovljive izvore energije doveo bi nas do ekonomskog kolapsa, morali bi da uvozimo struju što nas vodi ka energetskoj zavisnosti, a samim tim dajemo mogućnost srpskim neprijateljima da iskoriste to protiv naše zemlje i našeg naroda. To naše mišljenje je na agresivan način hteo da diskredituje vođa Eko Četnika koji se tome oštro protivi jer tvrdi da su termo-elktrane krive za globalno zagrevanje, zagađen vazduh i generalno zagađenje životne sredine, kao i da utiču na pojavu mnogih bolesti kod ljudi, životinja i biljaka. Naš glasnogovornik Princ je pozvao eminetnog stručnjaka iz sfere energetike i ekologije (inače profesora na ruskom univerzitetu Lomonosov, koji će ostati anoniman) da obrazloži naš stav, te da pokuša da objasni da je učešće naših termo-elktrana u zagađenju vazduha i globalnog zagrevanja minorno, te da su one neophodne u očuvanju nezavisnosti, ekonomske stabilnosti i ekonomskog napretka. Dok se vodio naučni razgovor na tu temu, Eko-Četnik vidno uznemiren činjenicom da gubi u dijalogu i naučnoj raspravi, počeo je da provocira našeg stručnjaka, te je Princ, zabrinut za bezbednost uvaženog profesora, odgurnuo mladog ekologa koji mu se uneo u lice kako bi zaštitio našeg gosta, i tako je krenulo koškanje koje se ubrzo mirno završilo, naučna rasprava je nažalost bila prekinuta, a mi smo u istoj izvukli pobedu po mišljenju svih prisutnih.
Nadamo se da do ovakvih incidenata više neće dolaziti, jer smo svi mi srpski rodoljubi, i težimo istom cilju - uspostavljanju Velike Srbije kao pravoslavne monarhije od Bitolja na jugu, do Subotice na severu, i od Pirota na istoku, do Zadra na zapadu. Stoga se molimo za brz oporavak mladog i zabludelog Eko-Četnika, a našim neprijateljima poručijemo da neće isprovocirati razdor među Nju Ejdž Četnicima i našim sledbenicima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na izložbi ’’Avenija mimova’’ izbila je tuča između pripadnika dve četničke grupe – Nju Ejdž Četnici i Eko Četnici a veći incident sprečilo je obezbeđenje ove manifestacije organizovane u okviru projekta ’’Novi Sad - Evropska prestonica kulture’’ uz pomoć Fondacije Novi Sad 2022.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar