PROCURILO, NAMEŠTEN MEČ NA SVETSKOM PRVENSTVU? Zbog ovog snimka svi sumnjaju u duel Alžir - Austrija
128. 06. 2026. u 12:28
228. 06. 2026. u 12:28
Vesti
Prvi čovek srpskog Telekoma obišao je danas zaposlene u severnoj Kosovskoj Mitrovici, u centrali ćerke-firme MTS, i razgovarao s njima o dosadašnjim rezultatima i planovima za budućnost. Nasilna divljačka akcija takozvane "kosovske policije" u severnoj Mitrovici nije sprečila Lučića u nameri da poseti i podrži svoje radnike, na koje je, kako je naglasio, "izuzetno ponosan".
U razgovoru za TV Most, Vladimir Lučić je podsetio da su hrvatski mediji ovih dana objavili da je Telekom Srbija postao najveća kompanija u oblasti telekomunikacija u našem regionu, odnosno da je postao "regionalni lider i finansijski i tehnološki", i naglasio da je cilj da se Telekom ustoliči kao lider "u ovom delu Jugoistočne Evrope".
- Proširili smo poslovanje na Severnu Makedoniju, gde ćemo ovog meseca dobiti i prve korisnike, uskoro ćemo pustiti ponudu mobilne telefonije i televizije u Nemačkoj i Švajcarskoj, posle Austrije gde već imamo više od 100.000 korisnika. U samoj Srbiji smo u prvih šest meseci ove godine višestruko povećali profit, takođe značajno je veći i broj korisnika - naveo je prvi čovek Telekoma.
- Mi u Telekomu Srbija smo izuzetno ponosni na našu ćerku-firmu MTS koja posluje na Kosovu i Metohiji. Veoma sam zadovoljan poslovanjem u poslednje četiri godine, višestruko smo povećali broj korisnika telefonije, televizije i interneta, kao i poslovne prihode. Posebno mi je drago to što je Telekom na Kosovu i Metohiji u ove četiri godine povećao i broj naših zaposlenih za više od stotinu, stručnih i uglavnom mladih ljudi, što pokazuje da jako dobro poslujemo, a takođe osnažujemo srpsku zajednicu na Kosovu. Imamo ambiciozne planove, hoćemo da se širimo i snažno investiramo na teritoriji KiM, sa ciljem da i ovde budemo najveći operater u svim uslugama - poručio je generalni direktor Telekoma Vladimir Lučić.
Vladimir Lučić je naglasio da se kompanija koju predvodi suočava, nažalost, u svojoj sopstvenoj zemlji Srbiji, sa nelojalnom konkurencijom, koja je prethodnih dana agresivno napadala čak i investiciju Telekoma Srbija na Kosovu i Metohiji. U pitanju je Junajted grupa, na cijem je celu tajkun Dragan Šolak.
- Oni koji nikada nisu probali da na Kosovu i Metohiji izgrade jedan kilometar mreže, da dobiju jednog korisnika, ipak su iskoristili situaciju, čak su pokušali da zloupotrebe nepovoljne političke okolnosti na Kosovu i Metohiji, da napadnu našu investiciju u sredinama sa srpskim stanovništvom. Telekom je na Kosovu i Metohiji prisutan više od 20 godina i svi znaju, a kosovski Srbi na prvom mestu, koliko smo ulagali u mrežu, u infrastrukturu, da korisnici imaju i fiksnu i mobilnu telefoniju i internet. Junajted grupa, s druge strane, prstom nije mrdnula na Kosovu i Metohiji, ali ih to ne sprečava da zloupotrebom svog dominantnog položaja na tržištu i zloupotrebom svojih informativnih medija brutalno napadaju sve što radimo, svaku našu investiciju, pa i u srpskim sredinama na Kosovu, neretko šireći najopasnije laži - poručio je Lučić.
Generalni direktor Telekoma je podsetio da je ova kompanija tužila Junajted grupu pred nadležnim sudovima u Srbiji i Švajcarskoj, i istakao da je "potpuno siguran da ćemo te procese i dobiti".
Kancelarija za Kosovo i Metohiju saopštila je danas da će obavestiti sve međunarodne predstavnike o privođenju više Srba nakon obeležavanja Vidovdana i parastosa na Gazimestanu, koje je ocenila kao sraman i besprizorni čin represije režima Aljbina Kurtija.
28.06.2026
16:45
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je danas, na Vidovdan, manastir Ravanicu. Sveto mesto gde počivaju mošti Svetog kneza Lazara.
28.06.2026
15:00 >> 15:15
U Kraljevu danas tzv. studenti u blokadi organizuju skup, pompezno najavljen, a sudeći po svemu izgleda da je fijasko.
28.06.2026
16:03
Srpska lista reagovala je na Kurtijev teror nad Srbima na Gazimestanu.
28.06.2026
16:14 >> 16:33
Na društvenoj mreži Iks pojavio se video snimak, koji pokazuje pravo lice onih koji svakodnevno maltretiraju Srbiju.
28.06.2026
16:25
Danas u toku popodnevnih časova, došlo je do udesa na auto-putu kod Plavog mosta u smeru ka Novom Beogradu.
28.06.2026
16:39
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila rano jutros u Galovcu Začretskom, teško je povređen 23-godišnji vozač, nakon što je automobilom sleteo sa puta, a vozilo se potom zapalilo.
28.06.2026
15:58
Vozač motora koji je teško povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u selu Gornja Gorevnica kod Čačka, uprkos naporima lekara preminuo je od težine zadobijenih povreda.
28.06.2026
15:30
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas posle podneva na putu Šabac - Valjevo, kada su se u mestu Cerovac sudarila dva putnička automobila.
28.06.2026
14:57
Dečak star osam godina iz sela Brestovac kod Bora preminuo je u noći između 26. i 27. juna u Opštoj bolnici u Boru, a meštani su nakon tragedije u šoku i jedino što govore je da ne mogu ni da zamisle kako je njegovim roditeljima.
28.06.2026
11:54
Predsednik partije "Jedinstvena Rusija", Dmitrij Medvedev, zvanično je predstavio vodeću petorku kandidata koji će predvoditi stranačku listu na predstojećim parlamentarnim izborima zakazanim za septembar 2026. godine.
28.06.2026
16:50
Nivo poverenja građana u poljskog predsednika Karola Navrockog skočio je na istorijski maksimum neposredno nakon njegove odluke da ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom oduzme Orden belog orla.
28.06.2026
16:20
Avioni F-16 koje je Zapad isporučio Ukrajini nisu postali prava zamena za sovjetske lovce MiG-29, piše „Militari voč magazin“, komentarišući ruski udar na aerodrom OSU kod Nikolajeva, gde su, prema tvrdnji Ministarstva odbrane Rusije, uništena dva ukrajinska MiG-29.
28.06.2026
15:40
Zapad Sjedinjenih Američkih Država zahvatilo je više velikih šumskih požara, a najteža situacija je u Juti, gde se požar Kotonvud proširio na više od 92.000 hektara i još nije stavljen pod kontrolu.
28.06.2026
15:10
Snimanje treće sezone popularne serije "Sreda" privremeno je prekinuto nakon što je francuska glumica Eva Grin doživela povredu na setu.
28.06.2026
11:24
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
28.06.2026
10:07
Miss Srbije otvorila 9. Filmski festival u Ravnom Selu, evo kako su meštani dočekali svoju princezu!
27.06.2026
14:39
Njegova ekselencija Jan Bondi, ambasador Češke Republike u Srbiji, prisustvovao projekciji i razgovoru sa autorima u okviru nove festivalske selekcije
27.06.2026
13:48
Fitnes influenserka Eda Elisa izbačena je iz aviona jer je na gejt došla u prekratkom šortsu, pa je na aerodromu nastao neviđeni skandal.
26.06.2026
14:06
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
28.06.2026
15:45
Jutjub nastavlja širenje svoje funkcije za razmenu privatnih poruka i deljenje video sadržaja unutar aplikacije.
28.06.2026
15:00
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
28.06.2026
13:30
Muškatle su simbol leta, ali neophodna im je pravilna nega kako bi tokom cele sezone bile u cvetu.
28.06.2026
12:45
Punjeni krompir sa kuvanim povrćem odličan je predlog za ručak ili večeru za vreme Petrovdanskog posta.
28.06.2026
12:00
Komšinica Selin iz Pariza otkrila je da Goran Bregović i njegova supruga Dženana žive u braku na daljinu, što nije iznenađujuće s obzirom na to da je muzičar stalno na putu.
28.06.2026
14:02
Pevač Darko Lazić drastično je promenio svoj izgled nakon smrti brata Dragana, a sada je otkrio da je kosu krenuo da pušta upravo kao znak žaljenja.
28.06.2026
16:41
Jovana Nikolić Mišković, snaja jednog od najbogatijih Srba Miroslava Miškovića, otvoreno je istakla da ne radi i da je u potpunosti posvećena porodici i deci.
28.06.2026
16:07
Razlog prekida prijateljstva između pevačica Andreane Čekić i Slađe Alegro bila je Andreanina veza sa menadžerom Markom Miloševićem.
28.06.2026
15:21
Pevačica Marijana Tomić preminula je u 40. godini.
28.06.2026
13:29
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.