PRIJAVILA SAM OSOBU KOJA ME MALTRETIRALA NA NETU! Pevačica Katarina Živković u akciji Informera protiv sajber nasilja: SVAKI PROFIL BI TREBALO DA IMA SVOJ MATIČNI BROJ, IME, PREZIME I FOTOGRAFIJU!
Pevačica kaže da je velika razlika između nje i nekih mlađih devojaka koje tek ulaze u svet u kome su izložene uvredama i pretnjama, jer one nisu spremne na sve što ih čeka
Pevačica Granda Katarina Živković podržala je iz sve snage akciju Informera "Trpiš teror na netu, obrati se svetu" jer, poput njenih brojnih kolega, često je na meti nasrtaja ljudi bez lica i imena na internetu.
Katarina ne krije da je nasilje na internetu doživela na svojoj koži.
- Da, doživela sam. Mislim da sve javne ličnosti to doživaljaju i to je nažalost postalo sasvim normalno. Svako ko sebi napravi profil na nekoj od društvenih mreža, može da da sebi za pravo da vam piše svašta nešto, da vas maltretira, da vas uhodi, da vas vređa i tako dalje. Da, jesam, doživela sam.
Kad je reč o konkretnim uvredama i pretnjama koje je dobijala, Kaća kaže:
- Ako ćemo da pričamo o nekim negativnim stvarima to su uglavnom neke odvratne stvari gde se vređam ja, gde se vređa grad odakle sam došla, ko sam, šta sam. Raznorazne gluposti na koje sam ja oglulala, u smislu da ne može da me povredi neistina i ne može da me pogodi nešto što napiše, znači ne kaže, nego napiše neko NN lice. Ne vidim kako se zove, ne vidim kako se preziva, već se krije iza tastature i leči svoju frustraciju na nama koje smo javne ličnosti i koji smo tome izloženi.
Ipak, takav pritisak nije lako izdržati, bez obzira na saznanje da dolazi od anonimnih osoba. Zbog toga je čak i prijavial jednu osobu koja je maltretirala.
- Na početku nisam mogla da razumem zašto to neko radi i bilo mi je jako loše. Čak sam se i mnogo puta preispitivala da li je to možda zaista tačno, ali sam shvatila ko to piše i shvatila sam da to mene ne treba da pogađa i radila sam na tome da se zaista tako i osećam. Mislim da bi time trebalo da se pozabave nadležni organi, to jest da svaki profil koji se otvori mora imati svoj matični broj, ime, prezime i sliku. Ne bi trebalo da svako od nas može sebi da priušti po nekoliko lažnih profila na Tviteru, Instagramu i Fejsbuku. Desilo se da sam prijavila jednu osobu koja me je matretirala. Policija nije reagovala, a na meni je ostalo samo da blokiram i da se pravim da se to ne dešava. Velika je razlika između mene i nekih mlađih devojaka koji ulaze u ovaj svet u kom su javne ličnosti izložene, jer oni nisu spremni. Ja sam spremna i na mene to ne može da utiče, ali moramo da shvatimo da smo svi različiti i da ne možemo svi da podnesemo i razumemo na isti način.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar