Policija i dalje traga za nestalim mladićem iz Splita. Matej Periš nestao je u noći između 30. i 31. decembra, a dan nakon nestanka, u medijima su se pojavili snimci na kojima se on navodno vidi kako trči po Beogradu.
Snimci su izazvali veliku pažnju javnosti, a njegov otac Nenad Periš, koji je došao u Beograd kako bi pratio potragu za sinom, naveo je da misli da je na nekim od njih Matej.
"Slobodna Dalmacija" prenosi da ni Matejevim prijateljima nije jasno zašto je on trčao po gradu usred noći.
– Niko, ali baš niko ne zna gde je Matej trčeći "jurio" po Beogradu. Jasno je od uličnog videonadzora da nije od nikog bežao, jer ga niko ne prati i ne trči za njim. Ja već danima "buljim" u sve što se može videti i dobiti iz Beograda, ne bih li primetio nešto na tim snimcima, što niko drugi nije primetio - rekao je ovaj Splićanin (35) i dodao da je primetio nešto što bi moglo biti od krucijalne važnosti.
- Na jedno snimku nadzornih kamera, gde se vidi da Matej trči levom stranom ulice, po trotoaru, između zida i parkiranih automobila može se videti da on dolazi gotovo do kraja te ulice, ali senka koja se kretala, dolaskom do pred kraj ulice više se ne kreće. Prema to snimku, Mateja sam zadnji put video da se kao "skriva", odnosno "nestaje" između dva parkirana automobila. Kao da je zastao između nekih parkiranih automobila i sagnuo se – pojašnjava Matejev prijatelj.
Nedugo, nakon toga iz suprotnog smera trčeći dolaze dve osobe.
– Oni trče u suprotnom smeru s druge strane te ulice i to trče dosta onako uplašeno. Jesu li oni videli Mateja, koji je nedugo pre toga "nestao" među tim automobilima, kako se na nejasnoj snimci može videti. Ne znam zašto, ali imam osećaj da su oni nešto videli, jer Matej "nestaje" među automobilima neposredno pre nego se ovo dvoje mogu videti. Možda su oni "ključ" istrage, možda bi policija njih trebalo da pronađe i ispita – kaže on.
Čovek je prokomentarisao i Matejeve prijatelje sa kojima je bio u Beogradu.
– Ma neće momci ništa da pričaju. Povukli su se u sebe. Ovo je za njih veliki šok. Ne znaju gde im je prijatelj, a pre dva meseca im je tragično stradao još jedan prijatelj. Tragedija na tragediju. Dobra je to ekipa mladića, nije im ovo lako da izdrže – kaže sagovornik.
Splićanin Matej Periš (27) nestao je u Beogradu u noći između 30. i 31. decembra. Njegov otac Nenad došao je u Beograd kako bi pratio potragu za sinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Splićanin Matej Periš (27) nestao je u Beogradu u noći između 30. i 31. decembra. Njegov otac Nenad došao je u Beograd kako bi pratio potragu za sinom.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su u novom kombinovanom napadu na Kijev, Kijevsku i Odesku oblast pogođena preduzeća vojne industrije, logistički centri i skladišta goriva koja su, prema tvrdnjama Moskve, korišćena za proizvodnju raketa i dronova, kao i za snabdevanje Oružanih snaga Ukrajine (OSU).
Skandalozna i profašistička odluka suda u Splitu ponovo je dokazala ono što cela Srbija već odavno zna - ustaštvo je postalo zvanična politika i ponos današnje Hrvatske. Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta oštro je reagovao nakon vesti da su neoustaša Marko Skejo i trinaest pripadnika zloglasnog HOS-a sramno oslobođeni svake odgovornosti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je tradiciju da na kraju sedmice sumira najvažnije aktivnosti i događaje, a ovoga puta građanima se obratio putem Instagrama, gde je objavio video sa pregledom protekle nedelje.
Na društvenim mrežama pojavile su se zanimljive fotografije, na kojima blokaderski rektor Vladan Đokić, tokom obraćanja na jednom zgubidanskom skupu, sriče govor sa unapred napisanim tekstom, dok stoji na praznim gajbama od piva.
U Svrljigu je danas održan veliki i pobednički sabor Srpske napredne stranke pod sloganom "Srbija pobeđuje", kojem je prisustvovao veliki broj vernih simpatizera, članova i građana ovog kraja.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
G.M. (60) koji je povređen u saobraćajnoj nesreći koja se danas oko 17.30 časova dogodila u selu Visoka kod Kuršumlije, zbog stanja u kojem je dovežen, preminuo je u Opštoj bolnici Prokuplje.
Samo dvoje od ukupno osam svedoka koje je predložila odbrana M.M. i M.M.M. iz Niške Banje, roditelja dečaka koji je pre tri godine ubio svog školskog druga Andreja Simića (13) pojavilo se na poslednjem ročištu u sudnici Višeg suda u Nišu.
Beogradska policija uspešno je lišila slobode stranog državljanina (30) pod sumnjom da je naoružan nožem prepadao i pljačkao građane na području Vračara, otimajući im lične stvari.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni podržava inicijativu ministra pravde Karla Nordija da pokrene postupak povodom zahteva za pomilovanje zlatara Marija Rođera.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Odluka jedne putnice da tokom avionskog leta pojede domaću pečenu piletinu izazvala je veliku raspravu na internetu o pravilima ponašanja u avionu i granici između lične slobode i obzira prema drugim putnicima.
Često možemo čuti savet da je potrebno popiti osam čaša vode dnevno ili da količinu vode treba računati prema telesnoj težini. Nutricionisti su sada otkrili koja je prava formula.
Pravilno pranje borovnica važno je za očuvanje zdravlja i bezbednosti pri konzumiranju. Saznajte najefikasnije načine da ih očistite i uklonite ostatke pesticida, nečistoće i potencijalno štetne bakterije.
Blage opekotine od sunca najčešće se prepoznaju po crvenilu, osećaju toplote i osetljivosti kože. Iako postoji mnogo preparata namenjenih njihovom ublažavanju, pažnju je privukao kućni trik – korišćenje pene za brijanje.
Informer je došao u posed privatnih fotografija voditeljke Jovane Jeremić sa luksuznog odmora na Sardiniji, gde je boravila u društvu dečka, boksera Miloša Stojanovića Tigra.
Pevačica Mina Kostić i njen partner Mane Ćuruvija Kasper prošetali su Zemunskim kejom, a romantične trenutke podelili su i sa pratiocima na društvenim mrežama.
Posle istorijskog uspeha kakav domaća muzička scena ne pamti, Milanče Radosavljević obratiće se svojoj publici u ponedeljak od 20 časova u specijalnom Instagram Live uključenju koje će biti emitovano na profilu @goran_jovanovic_official.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.