BEZ PANIKE, FLURONA NIJE BAUK! Hitno se oglasio državni sekretar Ðerlek, EVO ŠTA JE JOŠ PORUČIO!
Podeli vest
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Ðerlek izjavio je da i u Srbiji i okruženju imamo spoj sezonskog gripa i korone i dodao da "flurona" ne treba da bude razlog za paniku, jer obično, jedan virus nadvlada drugi
Državni sekretar u ministarstvu zdravlja Mirsad Ðerlek izjavio je večeras da treba spustiti loptu i da ne treba dizati paniku, posebno ne u smislu toga da će zbog rasta broja pozitivnih usled omikron soja kovida 19 pojedini sistemi doživeti kolaps.
05.01.2022
21:19
Ðerlek je sinoć za TV Tanjug naveo da je samo testiranje obolelih na sezonskih grip i na korona virus isto.
- Ohrabruje da su sve dostupne vakcine i dalje delotvorne protiv korona virusa i činjenica da je nekih 400.000 ljudi primilo vakcinu protiv sezonskog gripa - rekao je on.
Državi sekretar je apelovao na ljude da se čuvaju, da se vakcinišu jer, kako je ponovio, bez vakcine nema borbe protiv korona virusa.
Podsetio je da su danas Britanci izašli sa ozbiljnom studijem da jedna doza štiti samo 52 odsto, dve oko 72 odsto, a tri blizu 88 odsto.
- Moramo pobediti koronu, moramo se vakcinisati, moramo zaštititi živote naših građana, posebno onih iz ranjivih grupa - rekao je Ðerlek.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Državni sekretar u ministarstvu zdravlja Mirsad Ðerlek izjavio je večeras da treba spustiti loptu i da ne treba dizati paniku, posebno ne u smislu toga da će zbog rasta broja pozitivnih usled omikron soja kovida 19 pojedini sistemi doživeti kolaps.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
Oliver Ivanović, lider Srba sa Kosova koje je ubijen pre osam godina, nije imamo nikalo lepo mišljenje o Aleksandru Ivanoviću, svom bratancu i tom delu familije.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Jedini takmičar Exatlona Srbija koji nije ostvario nijednu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja je Dušica Topić. Važno je spomenuti da je ona imala velikih zdravstvenih problema zbog kojih je nastupila samo četiri puta.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
Velika Britanija podiže starosnu granicu za poziv bivšeg vojnog osoblja u rezervu na 65 godina, u okviru pojačavanja vojne spremnosti zbog rastućih bezbednosnih izazova u Evropi.
Rene Nikol Gud (37) pogođena je najmanje tri, a moguće i četiri metka kada ju je agent Američke službe za imigraciju i carine (ICE) upucao dok je sedela u automobilu u Mineapolisu 7. januara.
Adam Kadirov, osamnaestogodišnji sin čečenskog lidera Ramzana Kadirova, navodno je u teškom zdravstvenom stanju nakon saobraćajne nesreće koja se dogodila 16. januara u Groznom, glavnom gradu Čečenije.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Španski pevač Hulio Iglesijas (82) suočava se sa ozbiljnim optužbama za seksualno zlostavljanje, a jedna od žrtava tvrdi da je muzičar prstima penetrirao u njenu vaginu i anus.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar