GAĐALI SU I HEMIJSKA I NAFTNA POSTROJENJA! Danica Grujičić o posledicama NATO agresije!
Podeli vest
Doktorka Danica Grujičić, direktorka Instituta za radiologiju i onkologiju Srbije i prva na listi za parlamentarne izbore Srpske napredne stranke, govorila je večeras o ekološkoj katastrofi koju je izazvala NATO agresija na Jugoslaviju
- Protiv Srbije i Crne Gore je vođen ne samo nuklearni rat, sa 15 tona uranijuma koje su nam "isporučili", već i hemijski rat. Zna se da uništavanje hemijskih postrojenja izaziva lokalnu ekološku katastrofu. Gađali su sve što je bilo na mapama hazarda - i hemijska postrojenja, i naftna postrojenja - rekla je doktorka Grujičić.
Anketa u Nemačkoj je pokazala je da mali procenat ljudi očekuje da će predsednik Rusije Vladimir Putin agresiju na Ukrajinu okončati pregovorima
16.03.2022
17:41
Ona kaže da niko ne može da joj kaže da je to bilo slučajno, i da su potrebna još ozbiljnija istraživanja o uticaju NATO bombi i osiromašenog uranijuma na Srbiju.
- Mi se zalažemo za naučno ispitivanje. Da bi nešto dokazali, mora da radi matematika, bez ikakvih emocija, jednostavno statistika i matematika, koja će sve dokazati. Da je bilo ogromno ekološko zagađenje i da smo udisali teške metale to je činjenica - rekla je doktorka Danica Grujičić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruske oružane snage ponovo su izvele napad na most u Odeskoj oblasti, koristeći bespilotne letelice tipa „Geran“, saopštili su ukrajinski izvori, navodeći da je zabeleženo najmanje sedam pogodaka, čime je još jednom pogođena ključna infrastrukturna tačka na jugu zemlje.
Marinika Tepić, potpredsednica Stranke slobode i pravde, gostovala je na tajkunskoj televiziji N1, gde je slobodno govorila protiv aktuelne vlasti, zaboravljajući da pomene sramni primer njenog saradnika Dragana Đilasa.
Srpska opozicija i njeni vajni liderčići ne vide ništa sporno u jezivim pretnjama koje je na račun saradnika predsednika Srbije Aleksandra Vučića uputio blokaderski novinar Aleksandar Dikić.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić čestitao je Badnji dan i Božić beogradskom nadbiskupu i mitropolitu, kardinalu Ladislavu Nemetu, sveštenstvu i svim vernicima koji ovaj najradosniji praznik slave po gregorijanskom kalendaru.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević svim vernicima koji Božić slave po gregorijanskom kalendaru uputio je najsrdačnije čestitke.
Blokader Srđan Popović uhapšen je kao osumnjičeni za pljačku zlatare u Novom Pazaru, a nekadašnji načelnik BIA sada objašnjava šta je specifično za ovu filmsku akciju.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije sinoć su u Zemunu, oko 2 časa posle ponoći, zaustavili vozača koji je vozio 240 kilometara na sat, bez dozvole i sa sakrivenim tablicama.
Američko-ukrajinski mirovni plan, predstavljen kao pokušaj da se otvori put ka okončanju rata, u Moskvi se doživljava kao potpuno nerealan i unapred osuđen na propast, piše Njujork tajms, pozivajući se na izvore bliske pregovorima i procene zapadnih analitičara.
Ministarstvo spoljnih poslova Saudijske Arabije pozvalo je jemenski Južni prelazni savet (PTS) da se hitno povuče iz provincija Hadramut i Mahra, koje su njegove snage zauzele početkom meseca, ocenjujući te poteze kao „neopravdanu eskalaciju“ koja dodatno destabilizuje ratom razorenu zemlju.
Predsednik Rusije Vladimir Putin pohvalio je u novogodišnjoj čestitki upućenoj lideru Demokratske Narodne Republike Koreje Kim Džong Unu heroizam severnokorejskih vojnika koji su, kako je naveo, učestvovali u oslobađanju Kurske oblasti, ističući i čvrsto savezništvo Moskve i Pjongjanga, prenela je Centralna telegrafska agencija Koreje (CTAK).
Severnokorejski lider Kim Džong Un nadgledao je probno ispaljivanje rakete zemlja-vazduh dugog dometa na poligonu u blizini Istočnog mora, objavila je državna agencija KCNA.
Hanter Bajden, sin bivšeg američkog predsednika Džoa Bajdena, izneo je niz oštrih i direktnih priznanja o svojoj ulozi u ukrajinskoj energetskoj kompaniji Burisma Holdings, kao i o političkim greškama svog oca i aktuelnoj vlasti u Sjedinjenim Američkim Državama.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Džeklin A. Vernareli, doktorka nauka, naglašava da je ženama nakon tridesete posebno važna kombinacija kalcijuma i vitamina D, jer upravo oni najviše doprinose očuvanju gustine kostiju i smanjenju rizika od osteoporoze.
Glamur, elegancija i stil ponovo dolaze u centar pažnje - Miss Srbije otvara nominacije za Damu od stila, prestižnu titulu koja će biti dodeljena na spektakularnom finalu izbora 8. februara 2026. godine.
Nekadašnja rijaliti učesnica i starleta Stanija Dobrojević objavila je kako joj je dosta toga da Aneli Ahmić blati njeno ime, a ona je ta koja ju je branila od Asmina u svoja četiri zida.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar