ŠTA JE SAD OVO? U Srbiji se pojavila smrdibuba CRVENE BOJE - evo da li ima razloga za PANIKU (FOTO)
Podeli vest
Na društvenim mrežama širi se fotografija nama omražene smrdibube, ali za razliku od običnih, ova je izazvala brojne polemike zbog svog izgleda.
Društvenim mrežama širi se fotografija u narodu odavno omražene smrdibube koja je izazvala brojne polemike jer je, za razliku od onih zelenih na koje smo navikli, ova crvene boje.
Početkom marta, brojni korisnici Fejsbuka dobili su misteriozni imejl nalik na neželjenu poštu pod naslovom "Vaš nalog zahteva naprednu bezbednost od Facebook Protect" i u kojoj im je rečeno da moraju da uključe funkciju Facebook Protect (što su mogli da urade pritiskom na vezu u imejl poruci) do određenog datuma, ili bi im se zaključao nalog.
21.03.2022
12:15
Odmah je usledila salva komentara sa raznim dezinformacijama - od toga da je reč o nekoj mutaciji prouzrokovanoj davnim bombardovanjem naše zemlje, preko upozorenja da je izuzetno otrovna, do toga da je dospela iz Černobilja bežeći od rata.
Sve ove navode demantovao je doc. dr Miloš Petrović sa Departmana za Fitomedicinu i zaštitu životne sredine Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu.
- Istina je da je ova forma relativno retka, a sama vrsta na našu veliku žalost nije retka i spada u grupu opasnih polifagnih štetočina u poljoprivredi. Vrsta na fotografiji koja se širi mrežama je Nezara viridula kod nas poznata i kao zelena povrtna stenica. Stenica se kod nas prvi put pojavila 2008. godine, a 2011. godine su primećene prve ekonomski značajne štete na gajenim usevima (soja i paradajz) - priča dr Petrović za Blic.
On dalje objašnjava da crvena nije jedina boja u kojoj možete zateći ove omražene insekte.
- Ova vrsta ima devet formi boja, što se stručno naziva polimorfizam. Jedinka sa slike pripada formi aurantiaca te joj je pun naziv Nezara viridula f. aurantiaca. Ova forma se smatra izuzetno retkom. U Japanu se npr. nalazi jedna individua na 5.000 zelenih individua a kod nas se najčešće može pronaći u rano proleće ili kasnu jesen kada ljudi u svojim domovima prilikom velikog prolećnog spremanja bašta, špajzeva i šupa pronalaze mesta gde su stenice prezimele u grupama a u oči im upadne i ova naizgled čudna, ali zaista lepa i interesantna jedinka, opet naglašavam, vrste koja je u našoj državi opasna štetočina velikog broja gajenih biljaka. Najveće štete pravi u proizvodnji paradajza, paprike, soje, u poslednje vreme i maka i drugih gajenih biljaka - objašnjava dr Miloš Petrović.
Sve u svemu, dr Petrović jasno podvlači da građani ne treba da dižu paniku, niti razvijaju teorije zavere jer je ovakva pojava potpuno normalna u prirodi, ta da buba može da šteti samo biljkama, ne i čoveku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Početkom marta, brojni korisnici Fejsbuka dobili su misteriozni imejl nalik na neželjenu poštu pod naslovom "Vaš nalog zahteva naprednu bezbednost od Facebook Protect" i u kojoj im je rečeno da moraju da uključe funkciju Facebook Protect (što su mogli da urade pritiskom na vezu u imejl poruci) do određenog datuma, ili bi im se zaključao nalog.
Kada je krajem decembara 2024. godine gostujući na TV Hepi predsednik Srbije Aleksandar Vučić upozorio da kreće frontalni udar na Srbiju i njenu najjaču političku organizaciju - Srpsku naprednu stranku, gotovo da nema opozicionog lidera i njihovih botova koji nisu potrčali da Vučićevu šemu izvrnu ruglu. Pa ipak, Vučićeve reči dobile su potvrdu nepunih dva meseca kasnije.
Centar za društvenu stabilnost napravio je jednočasovni dokumentarni film "Dosije Vojvodina" koji na detaljan način objašnjava genezu vojvođanskog separatizma, njegove korene i uzroke, njegove najprepoznatljivije protagoniste, kao i njegove najodanije suparnike.
U emisiji "Bez Garda" na TV Informer, predsednica Skupštine Ana Brnabić podelila je svoje stavove o aktuelnoj političkoj situaciji, bezbednosti predsednika Vučića, i teorijama zavere koje se šire društvenim mrežama. Takođe, govorila je o političkim, ekonomskim i društvenim temama koje su u fokusu srpske javnosti.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će se na kraju i opozicija i Proglas ograditi od studenata, jer studenti nisu dozvolili da im se proširuju prvobitni zahtevi i zato što su napravili otklon od političkih stranaka.
Nova emisija "Astro Zapisi" na Informer televiziji, bavila lošim aspektima koji se nalaze u zenitu, a utiču na razne loše situacije u kojima se trenutno nalazi naša zemlja.
Jaroslava Dugošija Dobrenov (77), penzionisana novinarka Radio-televizije Vojvodine svirepo je ubijena u svojoj kući, u ulici Nikole Tesle 15 u Novom Sadu!
"Hajde, pucaj ako smeš", bile su poslednje reči mlade Nevene Bekić (20) koju je ubio muž, policajac Đorđe Pavlović (27), a potom sebi presudio metkom iz službenog pištolja.
Vest o državljanki Srbije (34), koja je u šestom mesecu trudnoće uhapšena u grčkom letovalištu Leptokarija zbog sumnje da je pre pet meseci ubila svog muža Kostasa Siamitrasa (58), a potom pokušala da prikrije zločin šokirala je javnost u Grčkoj i u Srbiji.
Marijana M. (44), sprskog porekla, nalazi se na Interpolovoj poternici Austrije zbog milionske prevare, gde je porodice iz Švajcarske, Nemačke i Austrije obmanjivala i predstavljala se kao šaman. Povodom ove neverovatne prevare danas je održana konferencija za medije u Austriji na kojoj su zvaničnici policije prikazali nakit i satove koji su pronađen u tajnoj sobi u kojoj je bio sef osumnjičene žene.
Srpski fudbaler Ognjen Mimović (20) neće ovog proleća zaigrati za Fenerbahče, koji ga je pre nekoliko dana kupio od Crvene zvezde za 8.700.000 evra. Mladi defanzivac će Istanbul zameniti Sankt Peterburgom, pošto će narednih šest meseci provesti na pozajmici u Zenitu.
Partizan je u sklopu 20. kola ABA lige savladao Zadar i tako upisao 18. pobedu (100:75) u dosadašnjem toku takmičenja. Meč je bio odigran pred preko 4.000 gledalaca u dvorani "Beogradska arena".
Predsednik fudbalskog kluba Sevilje, Hoze Marija Del Nido Karasko žestoko je kritikovao Real Madrid zbog njihovog napada na sudije posle remija u gradskom derbiju sa Atletikom (1:1).
Košarkaši Partizana su 11. februara 2009. godine uspeli u poslednjim sekundama da savladaju Unikahu sa 60:59 (10:11, 16:15, 18:15, 16:18) u 3. kolu G grupe u Evroligi.
Ruski predsednik Vladimir Putin ne namerava da okonča vojne operacije u Ukrajini u skorije vreme i nastavlja sa strategijom sporog napredovanja, piše američki magazin Njuzvik.
Britanka u 60-im godinama uhapšena je jer je navodno koristila "perike i druge maske" kako bi se lažno predstavljala kao neko od najmanje 14 migranata kojima je pomogla da prođu testove za britansko državljanstvo.
Američki novinar Taker Karlson izjavio je da Ukrajina prodaje oružje dobijeno sa Zapada meksičkim narko-kartelima. O tome je govorio u intervjuu sa vojnim ekspertom Danijelom Dejvisom.
Beogradska filharmonija organizuje novi ciklus koncerata za bebe, od 11. do 14. februara u dva termina, od 11 i 12.30 časova u filharmonijskoj Sali (Studentski trg 11).
Donald Tramp rano je napustio Superboul nakon što su Kanzas Siti čifsi doživeli težak poraz od Filadelfija iglsa i pritom nije propustio priliku da kritikuje Tejlor Svift na društvenim mrežama.
Ako su vam noge nakon svakog brijanja hrapave i suve, pogledajte video ove TikTokerke, koja je objasnila kako imati savršeno glatku kožu i bez depiliranja.
Donald Tramp Mlađi, iako na pragu šeste decenije sa petoro dece i ozbiljnom karijerom, ne odustaje od burnog ljubavnog života, a njegova nova veza sa Betinom Anderson izaziva brojne spekulacije.
Kada je Lija Herod saznala da njen sin ima autizam, osećala se izgubljeno. Međutim, neočekivan gest njene najbolje prijateljice Džulijan potpuno ju je slomio, ali i pokazao koliko je važno imati pravu podršku u teškim trenucima.
Nedavno su se pojavile prve fotografije legendarne Titove jahte Galeb, koja će uskoro postati muzej. Ove slike otkrivaju jedinstven uvid u brod koji je decenijama bio simbol Jugoslavije, ali i političkih i diplomatskih susreta.
Miloš Terzić, rođeni brat Borislava Terzića Terze, dao je svoj sud o ponašanju svog brata i otkrio da ga ne podržava kada je u pitanju pomirenje sa Sofijom Janićijević.
Poznato je da pevačice dosta novca ulažu u izgled što podrazumeva i kupovinu skupe garderobe, a Jelena Karleuša, Didi Džej, Dragana Mirković i Ceca Ražnatović prednjače kada je u pitanja cifra koju su spremne da izdvoje!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar