ČIKO JA TEBE GLEDAM S NEBA I VIDIM TE KAO NA SLICI, ČIKO, JA SAM ONAJ CVET-BEBA KOJI SI UBRAO U BATAJNICI! Bolni stihovi posvećeni stradanju TROGODIŠNJE MILICE za vreme NATO bombardovanja!
Podeli vest
Milica Rakić je rođena u zoru 9. januara 1996. godine. Ubijena je u NATO bombardovanju 1999, u svom kupatilu dok je bila na noši
Između 9.30 i 10 časova uveče, 17. aprila 1999. godine, trogodišnja Milica bila je pogođena fragmentom bombe, dok je bila u kupatilu na drugom spratu svoje kuće u Ulici Dimitrija Lazarevića Raše broj 8, u Batajnici, predgrađu Beograda.
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane Nebojša Stefanović položio je danas venac kraj spomen-obeležja u kasarni „Jugovićevo“ u Novom Sadu, povodom Dana sećanja na žrtve NATO agresije. On je poručio da je tih 78 dana i noći tog paklenog proleća 1999. godine potvrdilo neraskidivu vezu naše vojske i našeg naroda, da su vojnici bili odlučni da se brani svoje, iako suočeni sa daleko nadmoćnijim od sebe, i da su neustrašivo branili otadžbinu, jedinu koju svi mi imamo, i nisu je izgubili
24.03.2022
15:04
Kuća je bila udaljena oko jedan kilometar od nekadašnjeg aerodroma Batajnica, koji je više puta bio meta NATO-a u toku napada na Jugoslaviju, koji je trajao od marta do juna 1999. godine.
Mala Milica je ubijena dok je sedela na noši, majka Dušica joj je za to vreme spremala postelju. Devojčica je umesto u svoj krevet, koji joj je majka s ljubavlju spremala, otišla na večni počinak.
Trogodišnja Milica je jedno od 89 dece koja su nastradala u toku NATO agresije.
Spomenik devojčici stradaloj u NATO bombardovanju 1999. godine nalazi se u Tašmajdanskom parku u Beogradu, a nedavno je njena bista bila na meti vandala, ali je vraćena na mesto.
Slučaj tragične smrti male Milice pokrenuo je inicijativu u nekim delovima srpske javnosti da Srpska pravoslavna crkva kanonizuje Milicu Rakić kao svetu. U manastiru Tvrdoš, koji se nalazi blizu grada Trebinje, u Republici Srpskoj je još 2004. godine rađena freska Milice Rakić, na kojoj se nalazi opis nje kao novomučenice, kao i u manastirskoj crkvi manastira Tresije na Kosmaju i u manastiru Vavedenja Presvete Bogorodice u Beogradu.
Foto: Informer DN
Milica Rakić
Pesma za svu decu stradalu u NATO bombardovanju
Srpski pesnik Dobrica Erić je u znak sećanja na Milicu Rakić i svu decu stradalu u NATO bombardovanju 1999. godine napisao pesmu.
Tokom 78 dana bombardovanja naše zemlje, NATO projektili su ubili 89 mališana. Najmlađa Bojana Tošović imala je samo 11 meseci kada je poginula u zagljaju svog oca.
Ova je pesma tu da nas opominje, da se nikad ne zaboravi i ne ponovi!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Vesna
pre 3 godine
Rodice majke jos mnogo cvetica da slavi zivot ova lepa Srbija, da raste, da od decijeg smeha se ori svaka kuca, da seja ima brata i brat seju, da propupi mladoscu prelepa zemlja ova. Maloj Milici i svoj stradaloj deci od Nato bombi, da vide ovde dole da njima u cast, za njihove malene duse, Srbija biva sarenija od milih cvetica koji ce nositi u srcu pricu o maloj Milici i drugim anđelima koji nevini padose pod zlom svetskim. Da se nikada ne zaboravi i nikada ne oprosti jer smrt se nicim ne leci, ona boli zauvek.
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane Nebojša Stefanović položio je danas venac kraj spomen-obeležja u kasarni „Jugovićevo“ u Novom Sadu, povodom Dana sećanja na žrtve NATO agresije. On je poručio da je tih 78 dana i noći tog paklenog proleća 1999. godine potvrdilo neraskidivu vezu naše vojske i našeg naroda, da su vojnici bili odlučni da se brani svoje, iako suočeni sa daleko nadmoćnijim od sebe, i da su neustrašivo branili otadžbinu, jedinu koju svi mi imamo, i nisu je izgubili
Američki predsednik Donald Tramp mogao bi uskoro da dobije jedno od najjačih sredstava pritiska na Moskvu od početka rata u Ukrajini - sekundarne sankcije koje će, prema teoriji američkih zvaničnika, paralisati finansiranje ruske ratne mašinerije.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev objavio je snimak ruskog napada na zapadnu Ukrajinu, koji je uključivao upotrebu sistema "orešnik".
Opozicionar Aris Movsesijan, član Pokreta slobodnih građana (PSG) Pavla Grbovića, izazvao je pravi šok nizom svojih izjava koje je izneo tokom gostovanja na tajkunskoj televiziji N1 kod voditeljke Nataše Miljković.
Lider radikala prof. dr Vojislav šešekj govorio je o situaciji sa Danskom i Grenlandom, ali i o tome šta bi američki predsednik Donald Tramp trebalo da uradi.
Večerašnja četvrta epizoda najvećeg sportskog rijalitija donela je žestoku borbu, a kako se čini i prve ljubavne varnice i nežnosti između Milice Balać i Aleksandra Miljevića.
Članovi Crvenog tima u Exatlonu, seli su kako bi porazgovarali i vratili se pobedama, na šta je Jovan Radulović Jodžir imao sukob mišljenja sa Elicom Erski.
U večerašnjoj četvrtoj epizodi najvećeg rijalitija na svetu, momci iz Plavog tima odlučili su da uzmu stvar u svoje ruke i reaguju na svađe ženskog dela ekipe.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U nedelju, 11. januara, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
Proteklih sedmica u Informerovoj hit emisiji “Na merama” otkrili smo vam, između ostalog, kako penzionerske dane provode nekadašnji državni zvaničnici Vuk Drašković i Vojislav Koštunica, šta rade lažni revolucionari Miša Bačulov i Aleksandar Jovanović Ćuta kad misle da nema kamera, sa kime nazdravlja predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, kako izgleda “sladak život” glumca blokadera Miloša Timotijevića…
D. T. (22) zadobio je teške telesne povrede opasne po život, kada su ga na Božić, kako se sumnja, pretukla trojica muškaraca, nakon čega ga je jedan više puta udario sekirom ispred kuće povređenog mladića.
Braća Matija G. i Velemir G. zajedno sa još jednim muškarcem počinili su filmsku pljačku zlatare 19. novembra 2025. godine u Kalesiji, a treći, za sada nepoznati muškarac i dalje je u bekstvu.
Policajci u Novom Sadu uhapsili su M. M. (27) i D. K. (25) iz ovog grada, zbog sumnje da su učinili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Nikolas Maduro Gera, sin uhapšenog venecuelanskog predsednika Nikolasa Madura, izjavio je da je njegov otac poručio iz zatvorske ćelije u SAD da su on i njegova supruga Silija Flores, koja se nalazi u istoj pritvorskoj jedinici u Njujorku, "dobro" i da su oni "borci".
Predsednik iranskog parlamenta Mohamed Baker Kalibaf izjavio je danas da će Iran uzvratiti na svaki napad Sjedinjenih Američkih Država udarima na Izrael i američke vojne baze u regionu.
Glumac Danijel Stern (68), najpoznatiji po ulozi jednog od razbojnika u kultnom božićnom filmu "Sam u kući", priveden je zbog pokušaja angažovanja eskort dame tokom praznika.
Turski glumac Džan Jaman, poznat kao zvezda nekoliko italijanskih TV serija kao što je "Sandokan", i glumica Selen Gorguzel, uhapšeni su u operaciji policijskih snaga za borbu protiv trgovine drogom, prenose danas mediji.
Rende, koje se najčešće koristi samo za rendanje namirnica, zapravo ima i dodatnu funkciju, može poslužiti i za sečenje, što je mnogima do sada promaklo.
Kompanija OpenAI najavila je ChatGPT Health, koji bi trebalo da bude poseban prostor gde bi korisnici mogli da razgovaraju sa četbotom ChatGPT o svom zdravlju.
Ekipa emisije "Na merama", koja se emituje na Informer televiziji, i ovog puta je bila na pravom mestu u pravo vreme - na aerodromu "Nikola Tesla", gde su zabeležili dolaske brojnih poznatih ličnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar