Šest medalja za ekipu Srbije na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi
Podeli vest
Na 26. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi, održanoj u Sarajevu, šestočlana ekipa Srbije osvojila je 1 zlatnu i 5 srebrnih medalja, a u generalnom plasmanu zauzela drugo mesto, čime je ponovila najbolji rezultat u istoriji, ostvaren 2006. godine.
Zlatnu medalju osvojio je Vojislav Andrić, učenik prvog razreda Matematičke gimnazije, a srebrne medalje osvojili su Nina Šušić, učenica šestog razreda Osnovne škole „Vuk Karadžić“ u Beogradu, Stefan Šebez, učenik osmog razreda Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Sadu i učenici osmog razreda Matematičke gimnazije u Beogradu - Vladimir Lukić, Vladan Milićević i Andrej Pešić.
Vođe ekipe bili su prof. dr Nenad Vulović sa Fakulteta pedagoških nauka Univerziteta u Kragujevcu i Srđan Stefanović sa Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Skupština akcionara NIS-a odlučila je da na osnovu Odluke o raspodeli dobiti za 2021. godinu, isplati dividendi i utvrđivanju ukupnog iznosa neraspoređene dobiti, akcionarima na ime dividende isplati 5.782.121.784 dinara
01.07.2022
15:50
Foto: NIS
Ovogodišnji ciklus takmičenja iz matematike, kao i pripreme za Juniorsku balkansku matematičku olimpijadu, organizovalo je Društvo matematičara Srbije, koje skoro deceniju podržava kompanija NIS u okviru programa „Energija znanja“.
U cilju popularizacije prirodnih nauka, kao i afirmacije mladih i talentovanih srpskih matematičara, NIS od 2014. godine sarađuje sa Društvom matematičara Srbije, kroz podršku u realizaciji takmičenja iz matematike, kako na lokalnom, tako i na međunarodnom nivou.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Skupština akcionara NIS-a odlučila je da na osnovu Odluke o raspodeli dobiti za 2021. godinu, isplati dividendi i utvrđivanju ukupnog iznosa neraspoređene dobiti, akcionarima na ime dividende isplati 5.782.121.784 dinara
Tajkun Dragan Đilas po svoj prilici misli da su građanima Srbije vrane popile mozak pošto najavljuje da će baš on uvesti Srbiju u Evropsku uniju do 2030. godine.
Teheran je obećao uzvratne udare na američka postrojenja za desalinizaciju u regionu Bliskog istoka, kao odgovor na ultimatum SAD i pretnju napadima na energetske objekte ako Iran ne otvori Ormuski prolaz.
Slovenija je upravo postala prva zemlja Evropske unije koja je uvela racionalizaciju goriva. QR kodovi na pumpama. Sistem parnih i neparnih registarskih tablica. Ograničenja količine po vozilu. Isti sistem koji je Šri Lanka uvela pre tri nedelje.
Novinarka i istaknuta blokaderka Biljana Lukić je na svom Iks nalogu udarila na blokadere i time pokazala da svaki istaknuti blokader predstavlja jednu struju, a da ujedinjeni nikako ne mogu jer bi došlo do kratkog spoja.
U Vranju će danas, 24. marta u večernjim satima biti održan komemorativni skup povodom godišnjice početka NATO bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije (SRJ).
Večiti student Radomir Lazović, koopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) i jedan od najostrašćenijih blokadera, priznao je da bi trebalo da uče od Srpske napredne stranke i Aleksandra Vučića.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Devojčica je zadobila opekotine opasne po život nakon što je upala u vreo kotlić koji su spremali njeni roditelji u dvorištu porodične kuće u mađarskom mestu Hajdušoboslu.
Beogradska policija uhapsila je sinoć A. S. (31) nakon što je naoružan ušao u jedan ugostiteljski objekat na Vračaru, izazvavši paniku među prisutnima.
U mestu Počitelj Brdo kod Čapljine juče se dogodilo ubistvo, potvrdila je Ilijana Miloš, portparol Uprave policije MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Nastavak suđenja Veljku Belivuku, Darku Šariću i njihovoj kriminalnoj grupi za četiri ubistva u Grčkoj, restoranu u Atini i vili na Krfu, održano je danas u Specijalnom sudu u Beogradu izvođenjem prepiski sa kriptovane aplikacije "Skaj".
Američki saveznici u Persijskom zalivu se polako približavaju ulasku u rat koji Izrael i SAD vode protiv Irana, pošto njihovi stavovi prema Teheranu postaju čvršći nakon stalnih napada koji im remete privrede i nose rizik da iranske vlasti uspostave dugoročnu kontrolu nad Ormuskim moreuzom.
Najmanje 66 ljudi poginulo je nakon što se kolumbijski vojno-transportni avion srušio ubrzo posle poletanja na jugu Kolumbije, dok je prevozio vojnike kroz region Amazona, saopštile su vlasti.
Teheran je obećao uzvratne udare na američka postrojenja za desalinizaciju u regionu Bliskog istoka, kao odgovor na ultimatum SAD i pretnju napadima na energetske objekte ako Iran ne otvori Ormuski prolaz.
Kada je reč o intimnosti, žene često žele više od same fizičke povezanosti. Romantični gestovi i pažnja mogu stvoriti duboku emocionalnu povezanost, koja je često snažniji afrodizijak od svega ostalog.
Ako ste ikada želeli da pošaljete poruku nekome ko nema WhatsApp, uskoro to možda više neće biti problem. Jedna od najpopularnijih aplikacija za dopisivanje na svetu testira funkciju koja bi mogla potpuno da promeni način na koji komuniciramo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar