DEČACI NISU ŽIVOTNO UGROŽENI! Dr Dučić otkrio u kakvom su stanju deca povređena u Bugarskoj
Podeli vest
Dečaci koji su juče helikopterima MUP prebačeni iz bolnice u Sofiji u Univerzitetsku dečju kliniku u Tiršovoj u stabilnom su stanju, pod stalnim lekarskim nadzorom i terapijom antibioticima, i nisu životno ugroženi, rekao je dr Siniša Dučić, direktor ove dečje klinike
Od sedmoro mališana, povređenih u istoj nesreći u Bugarskoj u prošču nedelju, koji su sanitetima u ponedeljak iz Bugarske transportovani u "Tiršovu" šestoro je otpušteno na kućno lečenje, a jedno dete je još u bolnici.
Republički hidrometeoroliški zavod upozorio je da se od danas posle podne do kraja sedmice na području Srbije očekuje lokalna pojava vremenskih nepogoda sa gradom i olujnim vetrom, a u pojedinim delovima Srbije zbog visokih temperatura na snazi je crveni meteo alarm koji označava vrlo opasno vreme
19.08.2022
07:08
- Dečaci koje smo juče primili posle lečenja u klinici "Pirgov" imaju teške povrede, jedan zaista tešku povredu mozga, a drugi mnogobrojne povrede kostiju i kože - kaže dr Dučić.
Foto: Informer.rs
- Dečak sa neurotraumom je stabilan, nije životno ugrožen, i verujemo da ćemo zajedno uspeti. On nije na respiratoru, svestan je u smislu da reaguje na poziv i na grube nadražaje, ali ne komunicira.Odmah po prijemu u "Tiršovu" on je previjen, dajemo mu antibiotike širokog spektra delovanja da bi sprečili eventualnu infekciju, jer ima brojne rane na telu, mnogo povređenih kostiju i kože - objašnjava dr Dučić i dodaje da će obojica morati duže da ostanu u bolnici.
Ostala deca koja su lečenje posle Bugarske nastavbila u "Tiršovoj" i u međuvremenu otpuštena, otišla su u većini iz bolnice u stabilnom stanju i sa propisanom antibiotskom terapijom.
- Ostalo je samo dete koje smo operisali zbog preloma dela lakta i stranog tela u laktu sutradan po prijemu u bolnicu, i planirano je da i ono u ponedeljak ide kući, kaže dr Dučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Republički hidrometeoroliški zavod upozorio je da se od danas posle podne do kraja sedmice na području Srbije očekuje lokalna pojava vremenskih nepogoda sa gradom i olujnim vetrom, a u pojedinim delovima Srbije zbog visokih temperatura na snazi je crveni meteo alarm koji označava vrlo opasno vreme
Blokader dr Branimir Nestorović žestoko je kritikovao tajkuna Dragana Đilasa, podsetivši na, kako je rekao, simbol lošeg upravljanja i sumnjivih odluka iz vremena kada je Đilas bio na vlasti, a takođe se dotakao i ponašanja opozicije.
Napad na Novom Beogradu, u kojem je za sada nepoznati muškarac nožem ranio baku pred maloletnim unukom, Žaklina Tatalović, novinarka N1, sramno je iskoristila za politički govor.
Nenad Čanak nekadašnji predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine(LSV), istakao je da su blokaderi odnosno oni koji se zalažu za raspisivanje izbora i prikupljaju sigurne glasove za iste nespremni kao i da bi predsednik Vučić i njegova Srpska napredna stranka ostvarili pobedu da su sutra izbori.
U ataru sela Podvrška, na teritoriji opštine Kladovo, pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Kladovo intervenisali su nakon što je putničko vozilo ostalo zaglavljeno u snežnom nanosu van puta.
Surčinac Zoran Šijan (1964-1999), bivši reprezentativac u kik-boksu i označeni pripadnik "surčinskog klana", važio je za čoveka koji je paralelno gradio dve karijere - sportsku, ali i onu "kontroverznu", u beogradskom podzemlju s kraja osamdesetih i početkom devedesetih godina.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Rusija vidi kako Kijev nije u žurbi da okonča sukob u Ukrajini na miroljubiv način, javio je danas Rojters pozivajući se na rusku novinsku agenciju Interfaks.
Švajcarska povećava vojne izdatke zbog rizika od Rusije, umesto sadašnjih oko 0,7 odsto bruto domaćeg proizvoda za odbranu će do 2032. izdvajati jedan odsto BDP
Zvanično je proglašen samoubicom, ali sumnje nikada nisu utihnule. Veliki ruski pesnik Sergej Jesenjin pronađen je mrtav u hotelskoj sobi, a poslednju pesmu napisao je sopstvenom krvlju.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
Bivša rijaliti učesnica Ljuba Pantović je progovorila o odnosu Stanije Dobrojević, Asmina Durdžića i Aneli Ahmić, iskoristivši priliku da istakne da Maja Marinković nije prava prijateljica Dobrojevićeve.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar