PRIJAVITE SE ZA POPUST NA RAČUNE! Jeftinija struja, gas i grejanje! EVO KAKO DA PODNESETE ZAHTEV!
Podeli vest
Građani koji ispunjavaju uslove od danas mogu da podnesu zahtev za sticanje statusa energetski ugroženog kupca, čime dobijaju pravo na umanjenje računa za struju, gas ili grejanje.
Potrebno je da popune obrazac u odeljenju za socijalna pitanja u svojoj opštini ili gradu, prema mestu prebivališta, odnosno boravišta. Ovo je omogućeno novom uredbom koja je stupila na snagu u subotu.
Realno je da radovi na kompletnoj trasi budu gotovi do kraja sledeće godine, rekao je ministar građevinarstva i infrastrukture Goran Vesić
19.12.2022
07:00
Ministarka energetike Dubravka Đedović istakla je da je broj ljudi koji može da ostvari popust sada povećan sa 68.000 na 190.000, što je gotovo tri puta više.
- I građani koji imaju neizmiren dug iz prethodnog perioda mogu da podnesu zahtev za sticanje statusa energetski ugroženog kupca, i to već od januara - ukazala je ministarka. - Rok za kandidovanje je do 25. svakog meseca kako bi se ostvario popust u narednom mesecu.
Ona je kao primer navela da tročlana porodica koja prosečno plaća račun za struju 4.700 dinara, ako ostvari status energetski zaštićenog kupca, može da dobije popust od oko 1.500 dinara.
- Četvoročlana porodica koja živi u 55 do 60 kvadrata za grejanje može da ostvari mesečni popust od 2.900 dinara - rekla je ministarka Đedović. - Mislim da su to zaista dobre mere u ovim uslovima energetske krize.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zvaničan profil studenata u blokadi Ekonomskog fakulteta u Novom Sadu - Blokada EFUNS - objavio je šok snimak starije blokaderke koja duva u pištaljku uz brutalnu pretnju svima koji ne misle kao i oni.
Seoba blokadera iz Rektorata dogodila se četiri dana nakon što je UKP, po nalogu tužilaštva, ušla u Rektorat u sklopu istrage smrti studentkinje Filozofskog fakulteta Milice Živković (25).
Nastavlja se sramna kampanja Marinike Tepić protiv funkcionera SNS-a i članova njihovih porodica. Opet je meta sramnog napada predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević.
Odbornik u Skupštini grada Niša Miloš Gocić izjavio je da više nije tajna da su zahtevi blokaderske opozicije i izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju Tonina Pucule gotovo identični.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Od ponedeljka, u 21 čas, počinje nova udarna informativna emisija na Informer TV "Srpski dnevnik", koja svakog dana donosi najvažnije vesti, istinu bez zadrške i teme koje se tiču svakog građanina!
Milan S. (35) iz okoline Merošine koji se tereti da je silovao i opljačkao taksistkinju se pred tužiocem Višeg tužilaštva u Prokuplju tokom saslušanja branio ćutanjem.
Tomislavu Petroviću (38), državljaninu Bosne i Hercegovine, koji se tereti za nesreću kod Bačkog Petrovca u kojoj je poginula majka troje dece S.J. (38), dok su njen suprug i ćerkice povređene, suđenje je nastavljeno juče, a veštaci hemijske struke su izneli potvrde da je bio pod uticajem opojnih supstanci.
Jovica Sovilj (40), pripadnik ''vračarskog klana'', koji je uhapšen u Atini po međunarodnoj poternici Srbije, učestvovao je u pokušaju ubistva Samira Divljanovića krajem 2019. godine, a kako se vidi u presretnutim Skaj porukama, on je ''uživo'' pratio pripreme i sam pokušaj likvidacije novopazarskog narko-dilera.
Predsednik SAD Donald Tramp razmatra novu seriju promena u svom kabinetu posle ovonedeljne smene državne tužiteljke Pam Bondi, dok u Beloj kući raste nervoza zbog političkih posledica rata sa Iranom, prenose mediji pozivajući se na izvore iz administracije.
Iranska agencija Tasnim saopštila je danas da dokazi kojima raspolaže ukazuju na to da je Iran najverovatnije oborio još jedan borbeni avion američko-izraelskih snaga.
Vaskršnja torta ne mora da bude ni skupa ni komplikovana za pripremu. Donosimo vam ideju za jednostavnu keks tortu lagane strukture koju će mališani posebno voleti.
Upoznajte džinovskog zeca po imenu Junior, koji je toliko krupan da njegov mali prijatelj može udobno da se sklupča ispod jednog njegovog uha na kauču.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić uradio je na bivšu verenicu Staniju Dobrojević i izneo tvrdnje o njenoj zaradi na stranici za odrasle i slikama koje je slala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar