POČELO JE! STANODAVCI SE SUOČILI SA VELIKIM PROBLEMOM!? Šta ovo rade stranci sa stanovima u Srbiji? ZNAČI, TO JE RAZLOG ŠTO CENE NAJMA PADAJU!?
Podeli vest
Pojedini stanodavci u Beogradu počeli su polako da smanjuju cene kirija za stanove koji su na oglasima i još uvek nisu izdati
Naime, sa dolaskom velikog broja Rusa, Ukrajinaca, ali i drugih stranaca u našu zemlju naši stanodavci su njihov dolazak videli kao odličnu priliku da zarade jer su masovno tražili nekretnine, a za cenu nisu pitali.
Napustili smo godinu, ali se broj gradilišta ne smanjuje. Naprotiv, sve je više stanova jer i poznavaoci prilika ponavljaju onu svima dobro poznatu: svaka roba ima svog kupca
09.01.2023
16:52
Međutim, stručnjaci kažu da je priliv stranaca manji te i da je samim tim i manja potražnja za stanovima za najam. Neki stanodavci koji su stanove izdali strancima su se pokajali jer se ispostavilo da neki od njih ne plaćaju račune i uništavaju nameštaj.
Ovakva situacija ne ide na ruku mnogim vlasnicima stanova koji su rešili brzo i lako da zarade na štetu domaćih podstanara. Pojedini stanodavci koji su u decembru ostali bez svojih domaćih podstanara okačili su oglase za izdavanje istih po visokim cenama za koje bi se samo "uhvatili" stranci.
Međutim, skoro mesec dana te stanove ne mogu da izdaju po tako visokim cenama. Njihovi oglasi naišli su na osudu mnogih podstanara koji su u potrazi za stanovima, ali ne žele da plaćaju visoke i nerealne cene najma.
- Pošto sam već mesec dana u potrazi za jednosobnim stanom u prestonici aktivno pratim oglase i primetila sam da pojedini stanodavci polako smanjuju oglašene cene najma. Na primer, videla sam oglase za neke garsonjere koje su oglašene još u decembru i to za 350 evra za 20 kvadrata. Juče sam videla da se ista grasonjera sada izdaje za 320. Stanodavcu očigledno nije prošlo izdavanje po toj ceni, pa je rešio da smanji - priča nam studentkinja A. Đ. i dodaje:
- Iako je to niža cena za 30 ili 50 evra smatram da je ipak neka nada za nas podstanare da će možda u nekom trenutku kirije pasti kada padne potražnja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Napustili smo godinu, ali se broj gradilišta ne smanjuje. Naprotiv, sve je više stanova jer i poznavaoci prilika ponavljaju onu svima dobro poznatu: svaka roba ima svog kupca
Sanitetski i medicinski avioni NATO i evropskih zemalja sve češće sleću u poljski Žešov kako bi evakuisali ranjene i poginule strane borce sa teritorije Ukrajine, tvrdi bivši savetnik Pentagona Daglas Mekgregor, navodeći da je tokom sukoba stradalo više hiljada vojnika iz zemalja NATO-a koji su ratovali pod ukrajinskom uniformom.
Serija eksplozija usmerenih na policijske objekte zabeležena je u nekoliko velikih gradova Ukrajine i Rusije, pri čemu je više policajaca povređeno, a jedan policijski službenik i napadač su poginuli u Moskvi. Incidenti su izazvali zabrinutost bezbednosnih struktura i međusobne optužbe o odgovornosti.
Svetlana Bojković, glumica i jedna od osnivača Proglasa - udruženja za rušenje aktuelne vladajuće koalicije, gostovala je u podkastu i tom prilikom izjavila nešto što su joj mnogi zamerili.
Nenad Kulačin i Marko Vidojković, voditelji podkasta "Dobar loš zao" na tajkunskoj televiziji, komentarisali su lokalne izbore koje je za 29. mart najavila predsednica Skupštine Ana Brnabić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas, 25. februara sa specijalnim izaslanikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Peterom Sorensenom, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Aleksandar Tatalović i Stefan Savić nisu bili samo vršnjaci. Bili su školski drugovi, išli su u isti razred, delili svakodnevicu, planove i mladost. Njihove sudbine, na najokrutniji način, spojene su i u smrti. Razdvojene godinama, ali povezane istim nasiljem.
Devedesete godine u Beogradu ostale su upamćene po brutalnim obračunima kriminalnih grupa. Likvidacije su bile česte, ali su posebnu pažnju javnosti izazivala takozvana mafijaška ubistva, atentati koji su nosili pečat organizovanog podzemlja.
Policija u Podgorica rasvetlila je razbojništvo koje je prošle godine potreslo centar grada, kada je iz jedne zlatare ukraden dragoceni nakit vredan više od 266.000 evra.
Paljenje automobila u Srbiji i regionu već odavno nije sporadičan incident niti delo usijanih glava. Iza zapaljenog vozila gotovo uvek stoji jasna poruka, pažljivo odabrana meta i motiv koji retko ima veze sa impulsom, a mnogo češće sa osvetom, zastrašivanjem ili kriminalnim obračunima.
Četiri osobe su ubijene u napadu nožem koji je u utorak izvršio muškarac u državi Vašington, saopštile su lokalne vlasti i potvrdile da je napadač smrtno upucan.
Milioni ljudi na severoistoku Sjedinjenih Američkih Država suočili su se sa posledicama velike snežne oluje koja je izazvala poremećaje u saobraćaju uz otkazivanje letova i ostavila stotine hiljada bez struje.
Turski vojni avion F-16 srušio se rano jutros tokom leta u zapadnoj provinciji Balikesir, a u nesreći je poginuo pilot, saopštilo je tursko ministarstvo nacionalne odbrane.
Serija eksplozija usmerenih na policijske objekte zabeležena je u nekoliko velikih gradova Ukrajine i Rusije, pri čemu je više policajaca povređeno, a jedan policijski službenik i napadač su poginuli u Moskvi. Incidenti su izazvali zabrinutost bezbednosnih struktura i međusobne optužbe o odgovornosti.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, književnik Ranko Gojković govorio je o snazi i dometima vladavine ruske carice, ocenivši je kao neponovljivu u istoriji.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Starleta i bivša rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina otišla je na još jednu estetsku korekciju, pa slikama iz salona sve šokirala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar