DEVOJČICA NOSILA NOŽ U ŠKOLU, U RANCU IMALA SPISAK ĐAKA ZA "ODSTREL"!? Užas u OŠ "Milena Pavlović Barili"! Sve više dece nalaze idola u ubici Kosti?
Podeli vest
U Osnovnoj školi "Milena Pavlović Barili" u Beogradu učenica starijih razreda je u rancu nosila nož i notes u kom je bio spisak sa imenima đaka iz odeljenja koje je, kako tvrde neki roditelji, navodno planirala da ubije.
Majka jednog od đaka sa spiska kaže da su veoma uznemireni i da su u strahu, posebno nakon masovnog ubistva koje je učenik sedmog razreda počinio u školi "Vladislav Ribnikar".
Bilo je nekih pubertetskih "bubica" kako su to razumevali, ali ništa dramatično, niti ozbiljno. On je u školi bio izvanredan, išao je i na vanškolske aktivnosti i niko se ništa u vezi njega nije žalio, niti je on govorio da ima neke probleme. U porodici je sve funkcionisalo kako treba i odnosu su bili dobri i normalni.
25.05.2023
16:41
- Problem sa tom učenicom smo uvideli pre više od godinu dana, kad su đaci primetili da je počela da nosi nož u školu. Uplašena deca su to tada rekla roditeljima, ali i razrednom starešini i psihologu škole, koji je kasnije obavestio i direktorku. I ne samo to, deca su primetila kod te devojčice da se samopovređuje. Svi su bili zabrinuti zbog toga jer je ona inače odlična učenica, ali je dosta tiha, ćutljiva, povučena i retko s kim se družila. Posle prijave prestala je da nosi nož - priča za Kurir otac i dodaje:
Foto: ATAIMAGES
OŠ "Vladislav Ribnikar" nakon masakra koji je celu Srbiju zavio u crno
- Međutim, pre nekoliko dana je jedan učenik u njenom rancu pronašao notes u kom je na jednoj strani bilo napisano pet, šest imena i prezimena učenika iz odeljenja i sa strane je bio nacrtan nož. Ime tog učenika je takođe bilo na tom spisku. On se uplašio i odmah fotografisao sve što je našao. To je preneo svojim roditeljima, a zatim su oni obavestili i ostale.
Zabrinuta majka jednog đaka kaže da su ona i suprug bili u šoku kad su pročitali spisak i na njemu videli i ime svog deteta.
- Slučaj smo prijavili razrednom starešini, a zatim su o svemu obavešteni i psiholog i direktor škole. Takođe, i policija je reagovala i postupak je, koliko smo obavešteni, u toku. Ono što su nam deca pričala je da je ovo navodno drugi put da ona pravi spisak đaka za odstrel. Smatraju da je možda motiv za to ljubomora, ali kažu i da je na papiru bilo i ime njenog najboljeg druga - tvrdi majka.
Prema njenim rečima, roditelji i deca su u konstantnom strahu poslednjih dana i smatraju da devojčica ima ozbiljan problem koji mora da se reši i da nadležni moraju da reaguju.
- Ovakve probleme ne treba gurati pod tepih. Devojčica nosi u školu nož i crta noževe i verovatno ima neki problem. Tražili smo roditeljski sastanak s razrednim starešinom, ali on još uvek nije zakazan.
Policija je obaveštena o ovom slučaju.
- Policija je postupila po prijavi od 25. maja. Devojčica je u svesnom stanju nacrtala i napravila spiskove sa imenima đaka. Policija je preduzela sve radnje, a obavešteno je i Više javno tužilaštvo u Beogradu, u ovom slučaju odeljenje za maloletnike - kaže izvor iz istrage.
Nakon dva masakra
Policija privodila zbog pretnji ubistvima
Nakon dva masovna ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru i u okolini Mladenovca, koja su se desila 3. i 4. maja, policija je sprovela akciju privođenja kako maloletnih osoba tako i odraslih zbog raznih vrsta pretnji da će počiniti istovetne masakre, a među njima bilo je i dece koja su kod sebe imala spiskove učenika koje navodno planiraju da ubiju.
Olivera Korošec, direktorka škole, rekla je da na sve situacije koje se dešavaju poslednjih dvadeset dana, kao i one ranije, škola reaguje u skladu sa zakonom.
- Trenutno nam je najbitnije da svim učenicima kojima je to potrebno pružimo pomoć i podršku - poručila je Korošecova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
elezovic
pre 2 godine
To sto neko pretura po tudjem rancu nije problem? Upravo je to nasilje za kojim tragate!
Bilo je nekih pubertetskih "bubica" kako su to razumevali, ali ništa dramatično, niti ozbiljno. On je u školi bio izvanredan, išao je i na vanškolske aktivnosti i niko se ništa u vezi njega nije žalio, niti je on govorio da ima neke probleme. U porodici je sve funkcionisalo kako treba i odnosu su bili dobri i normalni.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Kina polako potiskuje Rusiju u oblasti Srednje Azije, pre svega Kirgistanu i to u trenucima kada je Moskva pod teretom sad već četvorogodišnjeg rata u Ukrajini.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar