POVODOM SVETSKOG DANA ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE! NIS i njegovi volonteri u akciji čišćenja Fruške gore (FOTO)
Podeli vest
Kompanija NIS i članovi njenog Kluba volontera sa zadovoljstvom su se i ove godine odazvali pozivu da učestvuju u akciji čišćenja i uređenja Nacionalnog parka „Fruška gora“ koja je povodom 5. juna, Svetskog dana zaštite životne sredine, održana pod nazivom „Radni dan za prirodu“.
Akcija je organizovana u saradnji sa Pokrajinskim zavodom za zaštitu prirode, Pokrajinskim sekretarijatom za urbanizam i zaštitu životne sredine i domaćinom akcije Nacionalnim parkom „Fruška gora“. Cilj ove zajedničke aktivnosti je da se udruženim snagama doprinese uređenju i uklanjanju otpada sa lokacija unutar Nacionalnog parka, kao i da se u javnosti istakne važnost očuvanja i zaštite životne sredine.
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je neverovatno da Vladu za rasprodaju nacionalnih resursa optužuju oni koji su za vreme svoje vladavine poklonili Naftnu industriju Srbije strancima.
05.06.2023
13:04
U akciji je učestvovalo gotovo 200 volontera, kojima su se pridružili Igor Mirović, predsednik Pokrajinske vlade sa svojim volonterskim timom i Kiril Tjurdenjev, generalni direktor NIS-a sa volonterima kompanije. Predsednik Pokrajinske vlade, Igor Mirović, naveo je da je cilj ove i mnogih drugih konkretnih akcija uređenje Fruške gore.
- Ova akcija je posebna jer više od 200 volontera danas učestvuje u čišćenju Fruške gore – volonteri iz Pokrajinskog sekretarijata za urbanizam i zaštitu životne sredine, Nacionalnog parka „Fruška gora“, Pokrajinskog zavoda za zaštitu životne sredine i sportske manifestacije „Tour de Fruška“ - rekao je Mirović i zahvalio kompaniji NIS-u, sa kojom je Pokrajinska vlada do sada realizovala brojne akcije koje su doprinele povećanju svesti o značaju životne sredine.
Foto: Informer
Generalni direktor NIS-a, Kiril Tjurdenjev, zahvalio je svima koji učestvuju u ovoj akciji.
- Danas smo se okupili na jednom od najlepših mesta u Srbiji, na koje se rado vratimo i uvek sa plemenitim ciljem. Želimo da Nacionalni park „Fruška gora“ sačuvamo za buduće generacije, kako bi i oni uživali u njegovim lepotama. Za to su nam potrebni odgovornost i zajedništvo. NIS i njegovi zaposleni će i ove godine pružiti puni doprinos očuvanju ovog prirodnog bogatstva. Zajedničkim snagama možemo mnogo, a zaštita prirode i naše planete ostaje naš prioritet - izjavio je Tjurdenjev.
Živko Cvetković, direktor Nacionalnog parka „Fruška gora“, rekao je da je suština današnje akcije da pokušamo svojim ličnim primerom, svi zajedno, da menjamo svest građana.
- Cilj nam je da ukažemo da treba da se borimo da očuvamo ovu našu lepoticu, pluća Vojvodine, i da ne dozvolimo dalje urušavanje nego da idemo u pozitivnom smeru, da zaštitimo prirodu, da je ulepšamo i da generacijama koje dođu posle nas ostavimo, u najmanju ruku, prirodu kakvu smo mi zatekli od naših prethodnika - izjavio je Cvetković.
Foto: Informer
Zaštita životne sredine jedan je od prioriteta kompanije NIS. Od 2009. godine kompanija je u ekološke projekte i projekte kojima se indirektno ostvaruje pozitivan uticaj na zaštitu životne sredine uložila više od 900 miliona evra. O životnoj sredini NIS brine i kroz ekološke akcije kompanije, kao i akcije Kluba volontera NIS-a. Veliki broj volontera NIS-a učestvovao je i prethodnih godina u uređivanju Fruške gore, ali i u uređivanju različitih zelenih površina i izletišta, priobalja Tamiša u Pančevu i Save na Adi Ciganliji, uređenju Botaničke bašte u Beogradu, kao i u brojnim drugim ekološkim i edukativnim akcijama.
Foto: Informer
O svojim naporima da doprinese zaštiti životne sredine NIS redovno obaveštava javnost i kroz verifikovane izveštaje o održivom razvoju koje redovno objavljuje od 2010. godine. Na korporativnom sajtu NIS je nedavno objavio i Izveštaj o održivom razvoju za 2022. godinu tokom koje je kompanija nastavila da pruža snažan doprinos osnovnim principima održivog razvoja: ekonomskom napretku, razvoju ljudskih resursa, zaštiti životne sredine i podršci zajednici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je neverovatno da Vladu za rasprodaju nacionalnih resursa optužuju oni koji su za vreme svoje vladavine poklonili Naftnu industriju Srbije strancima.
Srbija se kreće ka sopstvenoj verziji Evromajdana i sve je teže nacrtati alternativne scenarije, a demonstracije bi u ovoj godini mogle postati brutalne.
Novi incident sa federalnom imigracionom službom izazvao je eksploziju nezadovoljstva u Mineapolisu, gde je agent američke službe ICE pucao u nogu migranta iz Venecuele tokom pokušaja hapšenja, nakon čega su izbili masovni protesti i sukobi sa policijom.
Voditeljka antisrpske "N1" Danica Vučenić, u programu uživo, praktično je priznala ono što opozicija mesecima pokušava da sakrije, da predsednik Srbije Aleksandar Vučić, politički dominira i da scenariji iz 2000. godine danas nemaju nikakvo uporište u realnosti.
Nastavlja se totalni rat među blokaderima i strankama opozicije u Kuli. Ovako kako se "kolju" u Kuli oko fotelja, tako se blokaderi "kolju" u celoj Srbiji!
Reditelj Goran Marković izjavio je da se "s našim narodom nikad ne zna kako će nekoga da svrgne s vlasti", što je ocenjeno kao direktna pretnja po bezbednost predsednika Srbije
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na izjavu pšoslanice SSP Jelene Spirić da su uzrok prekida u snadbevanju elekrtičnom energijom Elektromreže Srbije ističići da tako samo obmanjuje javnost i širi paniku.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Učesnici Exatlona Srbija Dušica Topić i Marko Nikolić, članovi Plavog tima, našli su se u centru pažnje nakon žestoke rasprave koja je izbila na poligonima, i to zbog Markovog ponašanja.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Dvojica Srba, starosti 25 i 43 godine, uhapšeni su u Solunu, nakon što su pokušali da u dvorište zatvora Dijavata ubace paket sa nedozvoljenim predmetima.
Mladić S.M. (26) koji je 9. januara mučio i maltretirao svoju poznanicu D.Š (32) brani se sa slobode, dok žrtva i dalje strahuje od ponovnog napada, iako je izrečena mera zabrane prilaska.
Saslušani su prvi svedoci koji su zatekli Tihomira Krstića (44) koji je 27. decembra izbo S.Ć. (67) i opljačkao je u ulazu zgrade na Novom Beogradu, a kako je utvrđeno istragom, on je iz njene tašne ukrao mobilni telefon i 2.000 dinara.
Povodom ponovljenog krivičnog postupka koji se vodi pred Višim sudom u Novom Sadu, po podignutoj Optužnici Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu protiv optuženog Slobodana Milutinovića Snajpera iz Novog Sada, zbog krivičnog dela otmica, učenjenog na štetu oštećene U. J, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da su, na osnovu prikupljenih i izvedenih dokaza tužilaštva, na glavnom pretresu dokazni navodi podignute optužnice.
Suđenje Goranu Džoniću (60), pravosnažno osuđenom na doživotnu robiju, po tužbi Stojanke Đokić iz Moravca koja je pokrenula parnični postupak za naknadu štete zbog ubistva njenog sina Gorana (57), snaje Gordane (56) i unuke Lidije Đokić (26) iz Aleksinca, odloženo je danas u Višem sudu u Nišu četvrti put zaredom. I ovoga puta razlog odlaganja bio je - veštak.
Američki lovac-bombarder pete generacije F-35A „Lajtning II“ poslao je hitan signal za opasnost tokom leta iznad Japana, nakon čega je nestao sa radara iznad akvatorije Tihog okeana, prenose strani izvori koji prate vazdušni saobraćaj.
Naoružana i dobro obučena grupa priprema napad u Iranu, a mediji spekulišu o umešanosti Mosada i CIA, dok se na snimcima vidi kako kriju oružje ispod odeće i koriste satelitsku komunikaciju za koordinaciju akcije.
U noćnom napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Rjazanjsku oblast povređene su dve osobe, potvrdio je guverner Pavel Malkov. Povređenima je ukazana ambulantna pomoć i, prema zvaničnim informacijama, nisu životno ugroženi.
Indijski dirigent klasične muzike Zubin Mehta, solista na violini Pinkas Cukerman i Beogradska filharmonija održali su sinoć nastup za pamćenje u Nacionalnom centru za izvođačku umetnost Mumbaja.
Kada je reč o lepoti i nezi, Japan je često ispred ostatka sveta. Čak se i pranje kose razlikuje, a umesto brzog i površnog pristupa, naglasak je na temeljnoj nezi temena, dok se dužina kose tretira sa više nežnosti i manje agresije.
Ajfon 4, star čak 15 godina, ponovo je u centru pažnje zahvaljujući retro fotografijama i talasu nostalgije. Njegova prepoznatljiva kamera, dizajn i pristupačna cena privlače mlađe generacije.
Pamuk pogača je pravo otkriće za sve ljubitelje domaćih peciva. Mekana, vazdušasta i blago slatka, ova pogača oduševiće vas svojom teksturom i neverovatno jednostavnom pripremom.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar