DETALJI NESTANKA RADOVANA JURAČIĆA Admiral grčke mornarice dao ekspertizu slučaja
Podeli vest
Admiral grčke mornarice predstavio je svoju ekspertsku analizu mogućeg nestanka Kikinđanina Radovana Juračića, za kojeg se sumnja da je njegovo beživotno telo pronađeno 4. juna u blizini ostrva Serifos, na stenama u moru. Prema rečima admirala, u tom slučaju, njegov eventualni pad sa broda mogao je da se dogodi na 3 nautičke milje od ostrva Syros.
U jučerašnjoj emisiji "Fos sto tunel” ("Svetlo u tunelu”) na grčkoj nacionalnoj televiziji, u kojoj se, između ostalog, govorilo i o nestalom Kikinđaninu Radovanu Juračiću, najvažniju informaciju je dao admiral grčke mornarice koji je pozvan da da svoju ekspertsku analizu mogućeg događaja, rekao je Radmilo Belić, čovek koji se od početka zauzeo za utvrđivanje činjenica o nestalom Srbinu.
Bivše kolege iz firme u kojoj je radio Radovan Juračić, organizovali su akciju skupljanja pomoći njegovoj porodici u znak zahvalnosti što je godinama bio uzoran radnik i dobar kolega.
15.06.2023
14:59 >> 15:45
- Rasprava se vodila o tome kako se Radovan Juračić našao na mestu na kome je pronađen leš 4. juna u moru. Po rečima admirala, ukoliko leš pripada Radovanu i ako je pao sa broda na osnovu morskih struja i mesta gde je telo pronađeno, eventualni pad je mogao da se dogodi na 3 nautičke milje od ostrva Syros. Brod je pristao na Syros oko 21. 30 časova i u luci je proveo oko 30 minuta, dok su se određeni putnici iskrcavali zajedno sa motornim vozilima, a drugi ukrcavali. Brod je iz Syrosa isplovio u 22 sata. Dakle, na osnovu ovih podataka, a u slučaju Radovanovog pada sa broda, vreme njegovog pada bi moglo da bude između 22.15 I 22.30 časova - preneo je Belić detalje iz jučerašnje emisije.
Foto: Informer/Facebook
Završavajući ovu analizu, admiral je dodao da je prilikom pristajanja broda uvek najveća gužva napolju, jer većina ljudi posmatra ostrvo na kome se pristaje.
- Upravo zbog toga zvuči neverovatno da ukoliko neko padne sa broda, baš niko od zaposlenih na brodu i putnika to ne primeti - istakao je Belić.
On je rekao da je u pomenutoj emisiji, kao i prethodni put, porodicu Juračić predstavljao Aleksandar Vidaković.
- Vidaković je prezentovao manje-više ona saznanja koja kruže medijima. Podsećam da još uvek nemamo rezultat uzetih uzoraka DNK od preminule osobe i majke Radovana Juračića. Ono što je meni zasmetalo, iako se uzdržavam da kažem svoje mišljenje, je da se govorilo o tome sa velikom dozom sigurnosti da telo pripada Radovanu Juračiću-naglasio je Belić u objavi na Fejsbuk stranici Grčka info.
Foto: printscreen
Kako je preneo informacije iz emisije, rečeno je da se čekaju rezultati toksikološke analize koja će konstatovati uzrok smrti i da policija čeka taj izveštaj, kako bi odredila dalje postupanje u ovom slučaju.
- Naravno, za nas kao i za porodicu Radovana Juračića jedino je merodavno šta će pokazati rezultat DNK analize - zaključio je Belić u svojoj objavi.
Podsetimo, Radovan Juračić ukrcao se u 18 časova iz Atine na brod za ostrvo Kos 29. maja, gde je nameravao da nađe sezonski posao. Sa takozvanog feribota poslednji put čuo se istog dana oko 20 časova sa suprugom Draganom i od tada mu se gubi svaki trag. U potragu za njim uključena je grčka i srpska policija, a njegov nestanak istražuje i Interpol.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
prosigoj
pre 2 godine
Kao što postoje "žute kuće" tako postoje i "žuti brodovi". Mislite o tome...,0
Bivše kolege iz firme u kojoj je radio Radovan Juračić, organizovali su akciju skupljanja pomoći njegovoj porodici u znak zahvalnosti što je godinama bio uzoran radnik i dobar kolega.
Vrhovni komandant ukrajinskih oružanih snaga Aleksandar Sirski potpisao je naredbu kojom se zahteva da trupe na frontu ostanu bez rotacije najviše dva meseca.
Reakcije povodom skandala godine čiji je glavni akter tajkunska novinarka Žaklina Tatalović - ko je više nego jednom tvrdila da joj je deda čuveni srpski akademik i arhitekta Nikola Hajdin - ne gube na intezitetu.
Aleksandar Alek Kavčić, ideolog blokadera gostujući kod tajkunskog voditelja Vladimira Pavićevića, priznao da opozicija srlja u unapred zagarantovani debakl.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oštro je reagovala i javno demantovala još jedan pokušaj medijske manipulacije i širenja dezinformacija od strane tajkunske televizije N1 i novinarke Jovane Gligorijević.
Užasna scena dogodila se danas u beogradskom naselju Mali Mokri Lug, gde je brutalno pretučen muškarac D.H. (57), a brzom reakcijom policije napadač (25) je brzo pronađen i uhapšen.
Nakon intenzivne policijske potrage, na Darivi je uhapšen Tarik Prusac, osumnjičen da je ubio svoju bivšu suprugu, poznatu sarajevsku novinarku i ranio njenog brata, te nakon toga odveo njihovu petogodišnju ćerku.
Predsednik SAD Donald Tramp zvanično je obavestio Kongres da su neprijateljstva koja su Sjedinjene Države započele protiv Irana 28. februara "okončana", mada tom prilikom nije isključio mogućnost budućih vojnih akcija.
Češka je dala dozvolu za prelet aviona slovačkog premijera Roberta Fica za Rusiju gde će učestvovati na proslavi povodom 81. godišnjice Dana pobede u Drugom svetskom ratu, saopštio je večeras portparol češkog Ministarstva spoljnih poslova Adam Čerge.
Ovogodišnji prvomajski marševi širom Francuske protekli su u znaku borbe za očuvanje 1. maja kao jedinog zakonom zagarantovanog neradnog dana za zaposlene.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Stručnjaci preporučuju da treba isprobati prirodna rešenja u borbi protiv insekata. Jedno od takvih rešenja je i ulje eukaliptusa, biljka čiji snažan miris štetočine izuzetno odbija.
Kad pas zeva dok ga mazite, to ne mora da znači samo jednu stvar. Za razliku od ljudi, kod pasa zevanje nije povezano samo sa umorom, već često služi kao oblik komunikacije.
Kralj Čarls i kraljica Kamila priveli su kraju posetu Sjedinjenim Američkim Državama. Uoči polaska na aerodrom, srdačno su se oprostili od predsednika SAD Donalda Trampa i prve dame Melanije Tramp. Tokom tog susreta dogodio se detalj koji nije promakao pažnji prisutnih.
Jedna od stvari koja može primetno da ubrza telefon jeste brisanje keš memorije, odnosno privremenih podataka koje aplikacije neprestano stvaraju tokom korišćenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar