Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Goran Vesić, izjavio je da je izgradnja obilaznice oko Beograda za stanovnike prestonice životno važna.
Vesić je, gostujući na televiziji Prva, rekao da će posle 32 godine biti završeno 47 kilometara obilaznice oko Beograda, do Bubanj potoka.
- Kada od sutra bude pušten taj deo obilaznice, svako ko dolazi auto-putem iz pravca Šida ili Novog Sada, a ide prema Nišu, Kragujevcu i dalje ka jugu Srbije, više neće morati da ulazi u Beograd jer će imati brzu obilaznicu sa kojom će izaći na Bubanj potok. To će smanjiti broj vozila na Gazeli i zagađenje u gradu - kaže Vesić i dalje dodaje:
"Gazela je jedna od naših najopterećinih saobraćajnica preko koje dnevno pređe između 200.000 i 250.000 ljudi, skoro 130.000 vozila, više od 7.000 lakih kamiona i više od 3.000 vozila javnog prevoza".
Foto: Zoran Sinko
Vesić je takođe rekao da se u poslednjih 11 godina izgradilo 405 kilometara autoputeva i brzih saobraćajnica, a da se u ovom trenutku gradi skoro 500 kilometara.
- Nemate zemlju u ovom delu Evropu koja više gradi brze puteve i pruge nego što ih gradi Srbija.
Naveo je da ostaje da se uradi poslednjih 31 kilometar obilaznice, od Bubanj potoka do Pančeva. "Taj deo CIP projektuje i očekujem da prvi projekat završimo već sledećeg proleća. Tu će biti dva tunela – Bubanj potok i Leštane, kao i veliki drumsko-železnički most kod Vinče", kaže i dodaje da će ta obilaznica biti 31 kilometar drumska i oko 29 kilometara železnička.
Foto: Zoran Sinko
Sa Ekspom postajemo poslovni centar sveta
Govoreći o organizaciji međunardone izložbe EXPO 2027, Vesić je rekao da je pobediti u bilo čemu u svetu trijumf, a posebno pobediti SAD i Španiju kao velike i bogate zemlje.
- Dobiti EXPO 2027 znači biti poslovni centar sveta te godine, to znači više od dva miliona turista, veliki broj stranih kompanija, državnika i delegacija koje dolaze. Svaka velika zemlja sveta imaće svoj štand na kojem će se predstaviti - navodi Vesić i ističe da je organizacija ovakve međunarodne izložbe velika čast i pobeda za jednu malu zemlju.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je danas da je deo obilaznice oko Beograda, do Bubanj Potoka koji će biti pušten u saobraćaj na Vidovdan, 28. juna, istorijski poduhvat.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je danas da je deo obilaznice oko Beograda, do Bubanj Potoka koji će biti pušten u saobraćaj na Vidovdan, 28. juna, istorijski poduhvat.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Ono što se dešava u redovima takozvanih „studentskih blokadera“ prevazilazi sve granice! U pokušaju da po svaku cenu uspostave kontrolu - potpisuju sramne ugovore kojima se ukida sloboda i uvodi strahovlada!
Na tajkunskoj N1 zavladala je potpuna panika i muk nakon što je njihov analitičar Aleksandar Ivković javno rekao da Aleksandar Vučić pobeđuje na izborima, dok se Miloš Jovanović nalazi pred potpunim političkim nestankom!
Da je Beograd postao apsolutni centar Balkana i metropola svetskog ranga, potvrđuju i sami influenseri iz regiona koji ne mogu da sakriju oduševljenje napretkom i ekonomskim bumbom Srbije.
Akademik za semafore Dušan Teodorović u šest tačaka precizno je definisao suštinu blokaderske (anti)politike, kad uz to dodamo i deo ekonomskog programa koji je predstavio Dejan Šoškić potpuno je jasno kojih sedam tačaka predstavljaju blokaderski program.
Aleksandar Jovanović Ćuta brutalno je otkrio licemerje opozicije i takozvanih „studentskih blokadera“, pa javno priznao da nemaju nikakav plan i da sada pljuju po onome što su sami govorili!
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom, rasvetlili su devet teških krađa i uhapsili S. R. (19) iz okoline ovog grada.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Države već isporučile Ukrajini ogromne količine naoružanja i municije, dodajući da su rakete potrebne i američkoj vojsci.
Američki predsednik Donald Tramp veruje da ga je ministar rata Pit Hegset obmanuo u vezi sa smanjenjem američkih zaliha oružja tokom rata protiv Irana, objavio je u sredu Vašington post, pozivajući se na izvore u američkoj administraciji.
Evropa se suočava sa ubrzanim starenjem stanovništva koje bi moglo ozbiljno da ugrozi dugoročni privredni rast i održivost penzionih sistema, pošto je medijalna starost stanovništva EU u 2025. dostigla 44,9 godina, što je za 2,1 godinu više nego 2015.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
U bjuti svetu je sve popularniji "no makeup" trend - način šminkanja koji nežno naglašava prirodnu lepotu i ističe naše najbolje osobine, bez preopterećivanja kože.
Nakon što je snimak Miljane Kulić i Lazara Čolića Zole na plaži u Ulcinju preplavio društvene mreže oglasila se Marija Kulić i otkrila detalje susreta.
Bojan Boki Stanimirović, član grupe Amadeus bend, podelio je na društvenim mrežama snimak iz 1988. godine, nastao tokom porodičnog putovanja na more, kada je sa roditeljima i bratom Acom krenuo na letovanje u "jugu 45".
Melvida Durdžić, majka Asmina Durdžića, uključila se u program emisije "Narod pita" i sramno je oplela po starleti Maji Marinković, koja je u vezi s njenim sinom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.