BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)
107. 12. 2025. u 19:40
207. 12. 2025. u 19:40
Shutterstock
Vesti
Grčka je jedna od omiljenih destinacija za turiste iz Srbije, koji su oduševljeni prelepim plažama i gostoprimstvom. O cenama i poskupljenjima se nešto češće govori u poslednje vreme, a neki su doživeli i neprijatnosti.
Nedavno smo pisali o pokušaju krađe auta sa kojim se sureo turista iz Srbije, a sada je neprijatnost doživela i jedna žena na plaži.
Foto: printscreen facebook
- Kao što sam ih do sad hvalila sada moram da uputim ogromnu kritiku na "poumbas canteen". Kažu nije moguće rezervisati ležaljke, a već dva dana kada dođemo kažu da su ležaljke rezervisane. Danas kada smo mu rekli kako su rezervisane kada ste rekli da ne primate rezervacije, dobili smo odgovor "theese sunbeds are not for people from Serbia" (ove ležaljke nisu za ljude iz Srbije) . A onda i predlog da možemo od trećeg reda na dalje.. Znači, plaćali smo ležaljke 20 evra, plus obavezne konzumacije 10 evra po osobi, što je ok, ali takav odnos prema Srbima prvi put ovde doživesmo.. i naravno promenismo plažu odmah.. Veliki, ogroman minus - napisala je ova turistkinja iz Srbije.
Ono što se iz ove objave može još saznati, sudeći po komentarima, jeste da ovo nije prvi slučaj da su turisti iz Srbije doživeli ovakvu neprijatnost.
- Bili smo u ovom beach baru pre par dana i rečeno nam je da ne rade rezervacije, a onda kada dođete i vidite slobodno mesto kažu da je rezervisano…Nisu korektni prema Srbima i to se baš primeti.. Takođe, išli smo do Leuki ammos beach bar i tamo nam je rečeno da dodatno platimo za dete što je ok, ali kada sam pitala da li dete dobija svoju ležaljku na ulazu su mi rekli možda, nisu sigurni. A onda kada smo ušli je neki lik dotrčao i rekao konobaru da nas smesti u drugi red, da ne možemo u prvi. Naravno da smo se okrenuli i otišli. Pritom, ulaz u vodu je pun klizavog kamenja tako da baš i nije idealno posebno za malu decu - jedan je od komentara ispod ove objave.
Neprijatno iskustvo je nekoliko puta doživela još jedna turistkinja.
- Na žalost doživeli smo to isto nekoliko puta, najgori su bili prema nama na Zakintosu, sa predrasudama su, a mi potrošili gomilu novca na ostrvu. Čak su nas i iz autobusa izbacili jer smo Srbi - tvrdi druga članica ove grupe.
- Ja sam imala na Zakintosu neprijatno iskustvo sa vlasnikom restorana na plaži u Laganasu, doduše, bilo je davne 2008. godine ali sam htela da poručim ribu i zamolila ga da mi on preporuči koja nema puno sitnih kostiju a on me je prvo pitao odakle sam, ja kazem iz Srbije i on je meni na to rekao, "Uh, mislim da ce to biti skupo za vas". Ja u šoku, odgovorim drsko, odakle mu pravo na takav komentar uopšte i otkud on zna šta je za mene skupo, a šta ne...Hoću da kažem da su generalno navikli na engleze kao turiste, realno imaju veću plativnu moć ali to ne daje za pravo da takav komentar imaju u bilo kom smislu za bilo koga jer nije ni profesionalno ni normalno praviti takvu diskriminaciju - objasnila je ona.
Većina se složila da je ovo diskriminacija i osudila postupak konobara, dok ima i onih koji su se pitali da li je realno da su ležaljke plaćali 20 evra.
- Da li je realno da bi vi plaćali 20 evra plus da vas neko uslovljava koliko para da potrošite", "Za takvu diskriminaciju samo prijava. Ma taman mi preseo taj odmor, bez prijave ne bi prošao", "Zato peškir i na pesak, nema diskriminacije - komentarisali su drugi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da čuveno TV lice Predrag Sarapa početak dana najčešće provodi u Pinkovom studiju, zna cela Srbija, ali naša ekipa uspela je da zaviri i u njegove “male rituale” nakon što napusti zgradu te televizije.
07.12.2025
20:04
Blokader Miran Pogačar je, verovali ili ne, pokrenuo akciju pribavljanja pomoći monstrumu Goranu Kajfešu (38), koji je u avgustu ove godine brutalno fizički nasrnuo na novinarsku ekipu Informera u Novom Sadu i tom prilikom razbio glavu našem kamermanu.
07.12.2025
19:25
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević poručio je da izdaju naroda i države smatra neoprostivim grehom.
07.12.2025
18:43
Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.
07.12.2025
18:04
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
07.12.2025
17:15
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
U reci Bistrici u naselju Grabanica kod Kline pronađeno je beživotno telo žene koja je prijavljena sinoć kao nestala od strane svoje porodice.
07.12.2025
18:27
Komšije su u junu 2025. godine su u automobilu parkiranom u garaži uu Zagrebu pronašli izrešetana tela Andreje K. i njenog partnera Marijana C.
07.12.2025
20:34
Prva drama odigrala se u ivanjičkom prigradskom naselju Bukovica kada je maskirani napadač upao u kuću starije ženske osobe i uz pretnju nožem tražio da mu preda novac.
07.12.2025
19:56
Porodica i prijatelji tinejdžera I.R. (15) iz Subotice, koji je tragično preminuo u petak uveče kada se, kako se sumnja, ugušio od izduvnih gasova iz automobila u kom je sedeo u garaži porodične kuće, neutešni su nakon njegove smrti.
07.12.2025
19:06
Tek kad mu je blokirana trećina zarade, Beranac M. R. saznao je da je tobože vozio pod dejstvom kokaina i da ga je sud kaznio sa 1.200 evra.
07.12.2025
16:40
07.12.2025
14:00 >> 17:01
Ukrajina se suočava sa novim skandalom vezanim za evakuaciju dece u Tursku, u okviru projekta „Detinjstvo bez rata“.
07.12.2025
20:00
Francuska je svojim državljanima preporučila da što pre napuste Mali, zemlju kojoj su do nedavno pružali vojnu podršku u borbi protiv džihadista.
07.12.2025
20:30
Forenzičari su na području bivšeg doma za majke i decu u irskom gradu Čumu otkrili drugu masovnu grobnicu novorođenčadi, saopštila je Kancelarija za ovlašćene intervencije (ODAIT).
07.12.2025
19:30
U Kelnu se traže kandidati spremni da 100 dana provedu u potpunoj izolaciji – i to za 23.000 evra. Nemački centar za vazduhoplovstvo i svemir (DLR), u saradnji sa ESA, pokreće studiju “SOLIS100”, koja simulira uslove dugotrajnih svemirskih misija na Mesec i Mars.
07.12.2025
19:00
Petogodišnji dečak iz Hagena izazvao je požar i štetu od čak 30.000 evra nakon što mu je majka dala prskalicu da se igra, saopštila je policija Severne Rajne-Vestfalije.
07.12.2025
18:30
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
07.12.2025
12:35
Večeras se na Prvom programu RTS emituje deveta epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.05 sati.
07.12.2025
08:03
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
06.12.2025
20:15
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Postoji nekoliko kućnih metoda za rešavanje masnih mrja sa odeće.
07.12.2025
20:20
Lekari upozoravaju da začepljenje arterija često dugo prolazi neprimećeno, a da telo i te kako šalje signale koje ne bi trebalo ignorisati.
07.12.2025
16:20
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
07.12.2025
15:40
Nakon Samsungovog Galaxy Z TriFolda i Huawei Mate XT modela, Xiaomi bi mogao da predstavi svoj sklopivi TriFold uređaj.
07.12.2025
18:20
Mačići, čim dođu na svet, prolaze kroz brz razvoj i zahtevaju posebnu negu kako bi porasli u zdrave i dobro socijalizovane mačke.
07.12.2025
17:40
Pevačica Vesna Đogani promenila je mišljenje i odlučila da stane u odbranu koleginice Milice Pavlović.
07.12.2025
18:26
Pevač Mile Kitić osvrnuo se na česte spekulacije o njegovom razvodu od pevačice Marte Savić.
07.12.2025
17:51
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
07.12.2025
16:01
Novinar "Pinka", Srđan Kuvekalović prvi put je javno progovorio o aktuelnim dešavanjima i otkazima na televiziji, a za sada njegov posao nije u opasnosti.
07.12.2025
15:21
Pevačica Jovana Pajić otkrila je kako se provela na rođendanu sina Marije Šerifović, dotakla se svoje ćerke i razvoda od pevača Aleksandra Cvetkovića.
07.12.2025
14:41
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar