Uz požare preti i "zla veštica!" Ako letujete u Grčkoj obratite pažnju, ovo može biti veoma opasno (FOTO)
Podeli vest
Ukoliko letujete u Grčkoj budite posebno na oprezu kako zbog ektremno visokih temeperatura koje će danas u pojedinim oblastima dostizati 45 stepeni u hladu, požara koji svakog trena mogu se rasplamsati u potencijalno veoma rizičnim područjima (uz one koji već pustoše Eviju, Krf i Rodos), ali i zbog opasnog vetra, poznatog i kao "zla veštica", koji bi mogao da donese novu opasnost kako po ljude tako i po objekte.
Grčke službe upozoravaju na sve ovo što smo napisali, a objavili su i mapu ističući različitim bojama na njoj gde posebno valja obratiti pažnju.
Srpski vatrogasci koji su sinoć stigli u Grčku tokom dana će znati gde će biti stacionirani, kako bi pomogli u gašenju požara koji danima besne u više grčkih regiona, rekao je za v. d. načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić.
Broj žrtava katastrofalnih požara koji danima besne na grčkim ostrvima danas je porastao na tri, nakon što je pronađeno telo muškarca koji se vodio kao nestao.
25.07.2023
23:46
Dok se vatrogasci bore sa vatrenom stihijom, i dok je crveni meteoalarm zbog tropske vreline upaljen u većem delu zemlje, mi ćemo ovde ukazati na ono što se zove leveche, libeccio, livas, među moreplovcima "zla veštica", a na Balkanu - lebić ili garbin.
Za razliku od juga koji stvara velike talase na otvorenom moru, lebić duva okomito prema kopnu stvarajući velike talase uz obalu.
Kako to izgleda dovoljno je pogledati snimke i fotografije iz 1999. godine kada je poplavljena bila splitska riva i kada su talasi dosezali i do Dioklecijanove palate.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski vatrogasci koji su sinoć stigli u Grčku tokom dana će znati gde će biti stacionirani, kako bi pomogli u gašenju požara koji danima besne u više grčkih regiona, rekao je za v. d. načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić.
Jedan od najbližih saradnika američkog predsednika Donalda Trampa i nekadašnji guverner Ilinoisa, Rod Blagojević rekao je da je sudski postupak prema lideru stranke Nacionalno okupljanje Marin le Pen u Francuskoj sličan onome koji se u BiH vodi protiv predsednika Repubike Srpske Milorada Dodika.
Na teritoriji ruske Belgorodske oblasti već trinaest dana vode se žestoke borbe, dok ukrajinske snage pokušavaju da probiju odbrambene linije kod sela Demidovka, saopštili su lokalni izvori.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sutra će početi konsultacije o formiranju nove vlade posle kojih treba da odluči kome će poveriti mandat za njeno sastavljanje, a rok za formiranje vlade ističe 18. aprila u ponoć.
Lažni ekološki aktivista Aleksandar Jovanović Ćuta organizovao je u svojoj režiji protest protiv kopanja litijuma, koji je propao i pre nego što je počeo!
Narodni poslanik Uglješa Mrdić gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice pozvao je institucije da rade svoj posao i da uhapse novinarku Biljanu Lukić.
Nakon što je Apelacioni sud oborio drugi put optužnicu za ubistvo Danke Ilić (2) i vratio predmet Višem sudu u Zaječaru, sada tamo nema sudija koje bi mogle da odlučuju o ovom slučaju, saznaje Informer.
Preliminarna analiza Komisije za sprovođenje uništenja pravosnažno oduzete droge, pokazala je da je iz sudskog depoa u Bijelom Polju, navodno, nestao kilogram kokaina koji je oduzet pre 17 godina.
Prvi čovek KK Crvena zvezda - Željko Drčelić, potvrdio je informaciju o interesovanju Evrolige koja je spremna da ponudi višegodišnje "večitima", ali pod uslovima koji su izazvali brojne reakcije, te je poručio da čelnicima prestižnog takmičenja da dobro razmisle šta im donosi srpska košarka.
Trener Partizana Željko Obradović (65), pred put u Kaunas, gde će crno-beli u četvrtak (19:00) gostovati Žalgirisu u 33. kolu Evrolige, govorio je o budućnosti kluba u elitnom evropskom takmičenju, i tom prilikom naglasio da Partizan zaslužuje stalno mesto među najboljim ekipama Evrope.
Haos u Milanu! Defanzivac Milana Kajl Voker posvađao se sa saigračem Žoaom Feliksom, na poluvremenu utakmice koju je njihov Milan izgubio od Napolija sa 2:1.
Američki košarkaš Kevin Panter (31) stavio je potpis na novi trogodišnji ugovor sa Barselonom, vredan 12 miliona evra! Iskusni bek će do 2028. godine ostati u redovima katalonskog giganta i sa 4 miliona evra po sezoni postati jedan od najplaćenijih košarkaša Evrope, prenosi "Eurohoops". Zvanična potvrda se očekuje uskoro.
Evropski lideri započeli su razgovore o potencijalnom uspostavljanju kontakta sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, izjavio je predsednik Finske Aleksandar Stub.
Ministar odbrane SAD Pit Hegset dao je prioritet odvraćanju Kine od "zauzimanja" Tajvana i jačanju "domovinske bezbednosti", istovremeno insistiravši da NATO preuzme veći deo tereta kada je reč o evropskoj bezbednosti.
Par nedelja nakon parlamentarnih izbora u Nemačkoj, po prvi put u istoriji, desničarska Alternativa za Nemaku mogla bi da postane najjača politička snaga, pokazalo je najnovije istraživanje javnog mnjenja po kome AfD preti da na drugo mesto potisne Demohrišćansku uniju (CDU) mandatara Fridriha Merca.
Premijer Finske Peteri Orpo izjavio je danas da Finska, članica NATO-a, planira da se povuče iz Otavske konvencije o zabrani protivpešadijske borbe nagaznih mina i da će takođe da poveća svoju ukupnu potrošnju na odbranu narednih godina.
Narodno pozorište u Beogradu saopštilo je danas da se Željko Lučić, vrhunski umetnik i dosadašnji Umetnički direktor Opere Narodnog pozorišta, povlači sa te funkcije.
Serija "Branilac" nastavlja sa intrigantnim i istinitim pričama koje su potresale bivšu Jugoslaviju. Najnovija epizoda govori o zločinu iz 1968. godine koji se dogodio Banjoj Luci.
Zvezda srpskog glumišta Anica Dobra daje glas liku zamenice direktora Marlene u predstojećem avanturističkom filmu "Minecraft film", inspirisanom najprodavanijom video igricom svih vremena.
Anastasija Ražnatović je na svom Instagram profilu podelila fotografiju, koja je nastala malo pre ubistva njenog oca, a na kojoj Ceca Ražnatović drži u naručju, nju i njenog brata Veljka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar