Republički hidrometeorološki zavod Republike Srbije izdao je meteorološko upozorenje za područje Republike Srbije povodom visokih temperatura koje se očekuju u toku današnjeg i sutrašnjeg dana na teritoriji cele zemlje.
"Danas i sutra na području Srbije pretežno sunčano i veoma toplo sa maksimalnim temperaturama od 34 do 38 °C, u Beogradu oko 35 °C" upozorava RHMZ.
Foto: printskrin/rhmz
RHMZ izdao je narandžasti meteoalarm na teritoriji cele Republike Srbije, koji znači da je vreme opasno, kao i da su prognozirane opasne vremenske pojave, koje su takvog inteziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje.
Foto: printskrin/rhmz
Za vikend se predviđa zahlađenje za 10 do 15 stepeni - u subotu u svim krajevima mestimično sa kišom, pljuskovima, grmljavinom i lokalno obilnim padavinama, a u nedelju ujutro i pre podne na istoku i jugu još ponegde sa kratkotrajnom kišom ili pljuskom.
Republički hidrometeorološki zavod izdao je tri nova upozorenja koja se odnose na visoke temperature, kao i na naglu promenu vremena koja će biti praćena nepogodama.
U Srbiji će danas biti sunčano i osetno toplije, saopštio je Republički hidro-meteorološki zavod i istovremeno upozorio na veoma toplo vreme sa maksimalnim temperaturama do 38 stepeni.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku dana u Timočkoj Кrajini, ali i u oblasti Homoljskih planinama duvati jak severozapadni vetar sa udarima olujne jačine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, na osnovu svih relevantnih pokazatelja, zaključuje da je Zdravko Ponoš namerno izneo laž o tome da je zvučni top upotrebljen.
Članovi DS traže da se njihova stranka oslobodi od "Šabačkog klana" i priključi se Platformi za evropsku Srbiju, ili se podeli na dva dela i demokratski deo se priključi Platformi za ES.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
Devojka S. K. (19) brzom akcijom policije uhapšena je zbog sumnje da je noćas oko 2 sata u Bulevaru kralja Aleksandra nožem nanela povrede Lj. G. (47).
Pripadnici Žandarmerije pronašli su danas telo Bogana T. (23) koji je nestao juče u reci Drini kod Lešnice, nakon intenzivne potrage koja je trajala od trenutka prijave njegovog nestanka.
Napad nožem koji se dogodio noćas oko 2 sata ujutru u Bulevaru kralja Aleksandra na Zvezdari dobio je novi obrt, nakon što je ćerka povređenog Lj. G. (47), koja je bila svedok krvavog obračuna, iznela tvrdnje o identitetu žena koje su, kako se sumnja, učestvovale u napadu.
Rusija je počela da uvozi benzin morem iz Indije kako bi pokrila manjak goriva izazvan udarima na rafinerije i pritiskom na domaće tržište, objavio je Rojters pozivajući se na dva izvora iz sektora goriva.
Tenzije rastu između Varšave i Kijeva, a ljudi bliski poljskom predsedniku Karolu Navrockom razmatraju ograničavanje kontakata sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim.
Beli studenti radničke klase u Velikoj Britaniji isključeni su iz mogućnosti da dobiju skoro sve stipendije za raznolikost u Oksbridžu, odnosno na univerzitetima Oksford i Kembridž, a najmanje 15 stipendija, grantova ili programa finansijske pomoći za studente osnovnih, master i doktorskih studija, namenjeni su isključivo za pripadnike različitih etničkih grupa, pokazala je analiza britanskog lista Telegraf.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Gingam sitne kockice ponovo su u centru pažnje modne scene, jer u isto vreme bude nostalgiju, osvežavaju izgled i daju svakoj kombinaciji dozu jednostavne elegancije.
Mesec je planeta koja se najbrže kreće, a u jednom znaku boravi oko tri dana, a ulazak u Vodoliju donosi odličan period za Vodolije, Blizance, Strelčeve, Vage i Ovnove.
Pevačica Anica Milenković oktrila je da je u jednom periodu došla do 115 kilograma zbog veoma teškog perioda, te je priznala da je tražila spas u hrani.
Pevač Peđa Jovanović zakazao je na Dan žena naredne godine solistički koncert u beogradskoj Areni, a ulaznice će već od petka 3. jula biti u prodaji prodaji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.