Danas, ulaz u školu izgleda potpuno drugačije. Na prozorima ispisan je kobni datum kada je maloletni Kosta K. ušao u školu i zapucao na radnika obezbeđenja i svoje drugare.
Pored toga, ispisano je belo srce koje ima značenje "čište ljubavi" koju ništa ne može da uništiti, a pored njega su slike tragično nastradale dece i radnika obezbeđenja.
Ispred škole nalazi se cveće i sveće koje građani ostavljaju u pomen stradalima.
Takođe, ispod slika dece nalaze se ikone, kao i plišane igračke.
Podsetimo, maloletni Kosta K. 3. maja 2023. godine došao je u školu i počeo da puca po svojim nevinim žrtvama.
Tom prilikom, prvo je usmrtio radnika obezbeđenja D.V., kao i dve dežurne učenice, a potom je svoj krvavi pir nastavio i ubio sedam svojih drugara i vršnjaka.
Majka dvanaestogodišnje devojčice koja je ubijena u 3. maja u OŠ "Vladislav Ribnikar" oglasila se na društvenim mrežama povodom tekst objavljenom u tajkunskom Danasu, kako je navela, izuzetno uvredljiv za roditelje ubijene dece.
Roditelji i drugi članovi porodica žrtava masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" podneli su danas tužbu u odnosu na porodicu dečaka-ubice (14) koji je u sredu 3. maja ubio deset osoba, devet učenika i školskog čuvara.
Dragan Kobiljski, otac devojčice ubijene u OŠ "Vladislav Ribnikar", oglasio se danas na društvenim mrežama otvorenim pismom, nakon čega je objavio joioš jedan potresan citat na svom Fejssbuk nalogu.
K.K. (13), dečak koji je počinio masakr u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ kada je ubio devetoro svojih drugova i radnika obezbeđenja ove vaspitno-obrazovne ustanove Dragana Vlahovića, nalazi se na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu, gde je zatvoren u posebnom odeljenju i u toku je veštačenje njegovog zdravstvenog stanja i ličnosti.
Porodica jednog ubijenog deteta u jezivom masakru u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar u centru Beograda, podnela je tužbu za naknadu nematerijalne štete protiv roditelja dečaka ubice.
Nastavnica istorije Tatjana S. (52), koju su pogodila tri od 57 metaka, koliko je Kosta K. tog nesrećnog 3. maja ispucao u OŠ "Vladislav Ribnikar", prebačena je iz Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, gde je više puta operisana, u Institut za rehabilitaciju u Sokobanjskoj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Majka dvanaestogodišnje devojčice koja je ubijena u 3. maja u OŠ "Vladislav Ribnikar" oglasila se na društvenim mrežama povodom tekst objavljenom u tajkunskom Danasu, kako je navela, izuzetno uvredljiv za roditelje ubijene dece.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz Pariza gde će prisustvovati danas vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske – Dana pada Bastilje i još jednom pokazao šta znači voditi nezavisnu, suverenu i ponosnu politiku, ostavivši komšije iz Hrvatske u potpunom šoku i neverici.
Hrvati danas pucaju od muke jer je Francuska predvođena Emanuelom Makronom našoj zemlji i predsedniku Aleksandru Vučiću učinila veliku čast stavivši ga da sedi u prvom redu tokom velike vojne parade povodom Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje.
Ono što se dešava u taboru propalih blokadera i tajkunske opozicije prevazilazi čak i najluđe granice zdravog razuma! Nakon što su se juče međusobno poklali i izvređali na društvenim mrežama, u opšti cirkus i blato se sada uključila i dežurna srbomrziteljka Nataša Kandić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Parizu, uoči vojne parade povodom Dana Bastilje, da je prisustvo Srbije na tom događaju veliko priznanje za državu, istakavši da je Srbija jedina zemlja koja nije članica Evropske unije, NATO-a ili "koalicije voljnih", a koja ima svog predstavnika na ovoj svečanosti.
Perjanice blokaderskog pokreta, koje već duže od godinu i po dana aktivno rade na pokušajima rušenja Srbije, po unapred razrađenom scenariju "pobegle" su na luksuzne turističke destinacije.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se jutros oko 9.35 časova u mestu Veliki Crljeni kod Lazarevca, kada je putnički voz na pruzi Beograd–Bar naleteo na automobil na takozvanom divljem i neobezbeđenom pružnom prelazu.
Pet članova navodne organizovane kriminalne grupe uhapšeno je jutros na području Pirota u velikoj akciji Uprave kriminalističke policije (UKP) i Javnog tužilaštva za organizovani kriminal.
Suđenje Zoranu Marjanoviću za ubistvo supruge, pevačice Jelene Marjanović, koje je danas trebalo da bude nastavljeno u Višem sudu u Beogradu, odloženo je za 7. oktobar jer u sudnici trenutno ne postoje tehnički uslovi za pregledanje ključnih snimaka sa sigurnosnih kamera iz Borče.
Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru predložilo je određivanje pritvora Kotoraninu M. Lj. (68), koji se sumnjiči da je premoren upravljao mini-busom koji se 12. jula zakucao u betonski zid u mestu Lipci, kada je poginula Jovana Stanković (21) iz Niša, dok je još 16 državljana Srbije povređeno.
Kriminalistički filmovi o stvarnim događajima uvek imaju dodatnu dozu napetosti i neizvesnosti, jer su zasnovani na istinitim pričama koje su šokirale svet.
Jedan od najboljih filmova reditelja Kristofera Nolana stigao je na Netfliks, ali u ovom trenutku ovo ostvarenje još uvek nije dostupno za gledanje u Srbiji.
Mleveno meso je nezaobilazni deo domaće kuhinje, a iskusni kuvari savetuju da se izbegnu uobičajene greške i primene jednostavni trikovi koji daju bolje rezultate tokom pripreme jela.
Mlad Mesec očekuje nas u vodenom znaku Raka u 11.45 minuta, a imaće snažan uticaj na Rakove, Ribe i Škorpije. Ovakva pozicija Meseca donosi novi početak i trajaće dve nedelje.
Bubuljica na licu retko dolazi sama, a skoro uvek dolazi u najgorem trenutku. Dobra vest je da iza svake bubuljice stoji jasan mehanizam – višak sebuma, začepljena pora i upala – a kada razumete taj mehanizam, mnogo je lakše da izaberete pravi pristup umesto da nasumično menjate proizvode i nadate se najboljem.
Koncert Dženana Lončarevića planiran za 21. jul u okviru manifestacije "Ilijaški dani 2026" je otkazan, ova odluka je donesena iz istih razloga koji su ranije doveli do otkazivanja koncerta Alena Islamovića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.