Panika među Beograđanima zbog Infostana! Ova promena izazvala je veliku konfuziju!
Podeli vest
Svi mi koji iz meseca u mesec plaćamo račune za Infostan, već smo naučili napamet račun ovog javnog komunalnog preduzeća, a na najnovijem računu on je iznenada promenjen.
Čuveni 160-34655-96 više nije račun na koji uplaćujemo dugovanja za usluge obuhvaćene na računu Infostana. Novi račun je 200-2206180101000-48.
Građane Srbije od danas (1. jula) očekuje poskupljenje cigareta i tečnosti za punjenje e-cigareta, zbog akciznog kalendara kojim je predviđeno da cigarete poskupljuju dva puta godišnje.
Beograđani će od sutra, 1. februara plaćati skuplje grejanje i vodu, pa će sa martovskim računom Infostana osetiti poskupljenje tih komunalnih usluga
31.01.2023
22:30
Ovo nije problem za one koji račune plaćaju u poštama ili bankama, ali za one koji plaćaju svoja dugovanja preko aplikacije mogli bi da imaju problem ako ovu promenu nisu primetili.
Naime, na aplikacijama svi imamo šablone sa računima preduzeća kojima plaćamo mesečna dugovanja, pa eventualno izmenimo poziv na broj tamo gde je potrebno.
- Nisam ni obratio pažnju, platio sam automatski preko aplikacije na stari račun. Piše da je uplata prošla, ali sada ne znam da li je proknjižena ili nije i da li bi trebalo da im šaljem neki mejl, da ih molim da je preusmere na pravi račun - kaže jedan Beograđanin.
Milena i Vladimir iz Beograda u braku su tri godine i pre šest meseci dobili su Bogdana. Oni su uspešni mladi ljudi, obrazovani, samostalni, odgovorni.
Ako želite da od aerodroma stignete do Vračara, Zvezdare, Savskog Venca, ili nekog dela Palilule biće vam potrebno 3.000 dinara.
11.07.2023
17:24
On je sada u dilemi da li je novac otišao na pravo mesto.
Foto: Shuterstock
Kako se saznaje, do promene računa je došlo jer je nakon mnogo godina promenjena banka preko koje se vrše uplate. Stari račun je aktuelan i dalje, što znači da je uplata proknjižena ako je uplaćena na stari, ali je relano očekivati da će u nekom trenutku on biti ugašem.
Osim toga, prilikom plaćanja računa za Infostan, građani od 1. jula, moraju sami da pokriju trošak provizije, što će račune podići za 50 dinara, bez obzira od iznosa uplate.. Odluka o ovoj promeni doneta je na osnovu Odluke usvojene na sednici Skupštine grada Beograda 13. aprila ove godine.
Građani su do sada plaćali račune za Infostan bez provizije, jer ih je subvencionisao Grad Beograd, a od 1. jula moraju sami da plaćaju tu proviziju na šalteru pošte ili banke.
Ministarstvo prosvete je najavilo da danas počinje isplata devete rate studentskih kredita i stipendija za školsku 2023. godinu. I na račune akademaca leći će 13.000 dinara, dok će učenici svoju ratu dobiti 22. juna i ona iznosi 8.100 dinara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Građane Srbije od danas (1. jula) očekuje poskupljenje cigareta i tečnosti za punjenje e-cigareta, zbog akciznog kalendara kojim je predviđeno da cigarete poskupljuju dva puta godišnje.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Samo dan nakon što su psiholozi upozorili na zastrašujuće posledice uticaja blokaderskih plenuma na mozgove mladih ljudi, koji više ne žele da budu individualci i da se predstavljaju imenima i prezimenima, već da budu "mediji i deo kolektivnog mozga", procurio je snimak koji izaziva dodatnu jezu.
Uglješa Mrdić, predsednik Odbora za pravosuđe čestitao je konstituisanje novog Visokog saveta sudstva (VSS) i izbor sudije Višeg suda u Beogradu Bojane Čogurić za predsednika VSS.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Nišlija M.M. i njegova supruga M.M.M. roditelji trinaestogodišnjaka koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji ubio školskog drug Andreja Simića ni danas nisu izneli odbranu. Tokom današnjeg glavnog pretresa, koji je zatvoren za javnost, saslušano je osoblje škole "Ivan Goran Kovačić koju su pohađali i žrtva i njegov ubica.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su P. S. (24), iz okoline Leskovca, zbog sumnje da je pretukao 44-godišnjeg muškarca, a sada je on saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Leskovcu koje traži pritvor.
Zagrebački policajci su u noći između petka i subote, oko 1 sat, u Ulici grada Vukovara, tokom kontrole saobraćaja zaustavili vozača (19) koji je upravljao "bmw"-om zagrebačkih tabli.
Muškarac i žena, koje je islamski sud osudio za vanbračni odnos u konzervativnoj indonežanskoj provinciji Aćeh, kažnjeni su sa po 100 udaraca štapom, prenosi AFP.
Poslednjih dana internetu su se pojačale glasine da je Ilon Mask "uključio" satelitski komunikacioni sistem Starlink da bi "radio iznad ruske teritorije".
Američki potpredsednik Džej Di Vens stigao je u Mađarsku uoči parlamentarnih izbora, sa ciljem da pruži podršku kampanji aktuelnog premijera Viktora Orbana.
Američki predsednik Donald Tramp nalazi se pred ključnom odlukom - da li da pokrene napad na iransku infrastrukturu ili da produži rok i da šansu pregovorima, prenosi Aksios.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Jedan od najpopularnijih grčkih pevača Konstantinos Kufos uskoro stiže u Beograd, a pred koncert otvoreno govori o tremi, srpskoj publici, koleginicama i odnosu između dve muzičke scene.
Pevač Zdravko Čolić održao je sinoć peti koncert u Sarajevu, a trenutak kada je prišao svojoj ljubavi iz mladosti glumici Jasni Orneli Beri bio je upečatljiv.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar