FUJ! NOVOSAĐANKA KUPILA PILETINU, PA SE ZGROZILA! "Zna li neko šta je ovo?!"
Na društvenim mrežama pojavila se šokantna slika pilećeg mesa koje je kupila jedna Novosađanka. Objava je pokrenula lavinu komentara, kao i niz pitanja.
26.04.2023
21:26
Informer
Vesti
A, čini se da je prvi "talas" poskupljenja već stigao. Juče je po pojedinim privatnim mesarama cena svinjetine sko došla na "tik" do cene junetine.
- Kilogram svinjskog buta koštao je 970 dinara, svinjske plećke 945. Slaninu su prodavali po 820. A, junetina, rebra i rozbratna takođe je koštala manje od 1.000 dinara. Između junetine i svinjetine sada skoro da nema razlike, a uve je bila i oko 150 do 200 dinara - kaže nam Marija, govoreći o cenama u mesari na Zvezdari u kojoj je kako kaže do skora svinjetinu plaćala oko 700 do najviše 750 dinara.
Afrička kuga u Srbiji dovela je do uništenja oko 1,5 odsto svinja na području Srbije. Uvoz živih životinja ostao je na istom nivou kao i prošle godine, ali je njihova cena porasla za 45 odsto. Zbog svega toga, u PKS smatraju da će svinjsko meso, koje je u Evropi već poskupelo za 30 do 40 odsto, izvesno poskupeti i kod nas.
Bojan Stanić iz sektora za strateške analize PKS kaže da će taj rast pogurati nagore i cene drugih vrsta mesa, jer će se koristiti kao zamena za svinjetinu.
- Oni koji se bave prodajom svinjetine svakako će imati u vidu ekonomsku moć stanovništva. Cene će ići nagore, ali u razumnom nivou, imajući u vidu kontinuirani pad kupovne moći građana poslednjih šest meseci – rekao je Stanić.
Foto: G.R.
Komentarišući zaradu trgovaca koju su monetarne vlasti ocenile kao previsoku, Stanić ističe da nije realno očekivati značajni pad marži. Kako je rekao, “ona može biti stvar pregovora samo kod osnovnih životnih namirnica”.
- Kod tih artikala koji su najfrekventniji tu može biti pregovora, ali ne treba se previše oslanjati na to. Jer može doći do određenih nestašica kao što je bilo prošle godine kada je u pitanju mleko. I onda se taj trošak prebacuje na druge u lancu. A može povećati i uvoz, što će smanjiti potražnju za domaćim sirovinama - objasnio je Stanić.
Inače, po informacijama sa domaćih stočnih pijaca, cene žive vage stoke trenutno miruju, ali proizvođači smatraju da će već početkom sledećeg meseca doći do poskupljenja mesa. Trenutno, krmače za klanje se prodaju po ceni od 200, dok je cena prasadi, zavisno od područja Srbije, od 300 do 450 dinara. Cena jagnjadi je od 350 do 400, dok je kod cene junadi na stočnim pijacama najveći raspon cene, od 255 do čak 500 dinara za kilogram žive vage.
Sveže meso u trgovinama, pak, kako pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RSZ) u avgustu je već bilo skuplje nego u julu, a cene u trgovinama su različite od grada do grada.
Tako svinjska krmenadla trenutno najnižu cenu ima u marketima u Vranju (630 din/kg), dok najvišu cenu od 800 dinara za kilogram ima u Kragujevcu, Kraljevu, Sremskoj Mitrovici i Subotici. Juneća rozbratna, po statističkim podacima, ovog meseca najjeftinija je u trgovinama u Leskovcu sa cenom od 820 dinara kilogram, dok najskuplju plaćaju potrošači u Beogradu i to 1.100 dinara za kilogram.
Konačno, cena telećeg mesa je najniža u Valjevu i iznosi 900 dinara za kilogram i grad na Kolubari je jedan od retkih gde je ovo meso jeftinije od 1.000 dinara. S druge strane, teletina u Novom Sadu, pokazuju podaci RSZ, ovog meseca ima cenu od čak 1.745 dinara za kilogram.
Na društvenim mrežama pojavila se šokantna slika pilećeg mesa koje je kupila jedna Novosađanka. Objava je pokrenula lavinu komentara, kao i niz pitanja.
26.04.2023
21:26
Krađe po radnjama, naročito po velikim marketima su pojava koja se teško iskorenjuje. Čak i danas kada je sve pokriveno kamerama lopovi ne prezaju da uzimaju robu koju iznose iz radnji, a da je ne plate. Najčešće se kradu alkohol i meso.
06.04.2023
23:23
Očekivanja da će pred Vaskrs kilogram žive vage prasadi koštati 500 dinara obistinila su se mnogo ranije.
31.03.2023
14:23
Kako su ukinuta ograničenje na pojedine vrste svinjskog mesa (but bez kostiju, svinjska plećka bez kostiju, svinjski vrat sa kostima i svinjska slabina sa kostima), kao i svežeg pilećeg trupa, postavlja se pitanje da li će u narednom periodu doći do poskupljenja ovog mesa, kao i suhomesnatih proizvoda... Da do poskupljenja nema razloga da dođe, govori Čedomir Keco.
18.02.2023
18:17
122. 07. 2026. u 17:46
222. 07. 2026. u 17:46
122. 07. 2026. u 14:57
222. 07. 2026. u 14:57
Dosta je bilo prodavanja medijskog otrova koji napada sopstveni narod i državu pod izgovorom "nezavisnog novinarstva".
22.07.2026
17:18
Nakon što smo saznali sve o bizarnom ponašanju i fetišarskim aktivnostima ubskog blokadera Miloša Petkovića, on je brže-bolje zaključao svoj profil na mreži Threads u strahu da i drugi korisnici ne vide šta sve lajkuje i komentariše.
22.07.2026
17:46
Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević nastavlja borbu u Vašingtonu, a danas je imao sastanak sa advokatom i predsednikom Republikanske nacionalne obnove, Markom Ivanjom.
22.07.2026
16:28
Više javno tužilaštvo u Beogradu reagovalo je na izjave predsednice Komiteta pravnika za ljudska prava (JUKOM) Katarine Golubović o ''zvučnom topu''.
22.07.2026
15:24
Blokaderi, koji su svojom monstruoznom kampanjom oduzeli život Vasiliju Laloviću, časnom i poštenom policajcu iz Priboja, nastavljaju da nižu morbidne uvrede na društvenim mrežama!
22.07.2026
14:59
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
18.07.2026
14:19
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
17.07.2026
15:41
Zoran Anđelković, direktor Pošta Srbije gostujući u Info jutru govorio je o strateškom partnerstvu Srbije i Amerike.
17.07.2026
12:25
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
16.07.2026
11:56
Policija u Barajevu uhapsila je u ponedeljak L. B. (24), zbog sumnje da je počinio krivično delo zlostavljanje i mučenje nad svojom devojkom M. B. (19).
22.07.2026
17:51
Crnogorsko Specijalno državno tužilaštvo saopštilo je da je donelo naredbu o sprovođenju istrage i pokrenulo krivični postupak protiv 11 okrivljenih, među kojima je i Almira Vukadinović, supruga Predraga Vukadinovića koji se dovodi u vezu sa "škaljarskim" klanom, zbog sumnje da su učestvovali u ubistvu Saše Klikovca 18. jula 2020. u Zeti.
22.07.2026
17:25
Mali Danilo (10) iz Niša, koji je teško povređen u stravičnoj saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori, uspešno je danas dopremljen u Srbiju specijalnim letom aviona Vlade Republike Srbije.
22.07.2026
13:38
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Smederevu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom, uhapsili su S. D. (20) i A. P. (26) iz Velike Plane, zbog sumnje da su izvršili krivična dela ugrožavanje saobraćaja opasnom radnjom i opasnim sredstvom i prevara u pokušaju.
22.07.2026
13:24
Policija u Topoli, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva, odredila je zadržavanje do 48 sati D. M. (33) iz ovog mesta, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti.
22.07.2026
15:45
22.07.2026
13:12 >> 17:23
Iran je, uprkos višenedeljnim američkim i izraelskim napadima, sačuvao značajan deo raketnog arsenala i ponovo osposobio pojedine podzemne baze, dok je smrtonosnim udarom na američke snage u Jordanu pokazao da i dalje može da probije protivraketnu odbranu SAD, piše Volstrit žurnal.
22.07.2026
16:55
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski pao je na četvrto mesto po poverenju građana, dok su ga prestigli bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Valerij Zalužni, smenjeni ministar odbrane Mihail Fedorov i šef Kabineta predsednika Ukrajine Kiril Budanov, pokazalo je najnovije istraživanje Rating grupe.
22.07.2026
16:27
Oko 70 istražitelja nemačkog tužilaštva i poreske policije od ranih jutarnjih časova pretresa centralu Dojče banke u Frankfurtu zbog sumnje na poresku prevaru tešku više od 350 miliona evra.
22.07.2026
15:58
Ambasador Ukrajine u Velikoj Britaniji i bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Valerij Zalužni upozorio je novoimenovanog šefa ukrajinske vojske Mihaila Drapatog da ga na toj funkciji čeka daleko teži posao nego što sada može da pretpostavi.
22.07.2026
15:11
Scenarista Dragiša Kovačević objavio je poslednju fotografiju pevačice i glumice Olivere Katarine.
22.07.2026
14:56
Glumac i reditelj Radoš Bajić kaže da veštačka inteligencija nikada neće moći da zameni glumce jer ni jedan robot neće moći da dočara ljudsku emociju.
22.07.2026
14:44
Influenserka Adrijana Garsija (30) umrla je usled teških komplikacija na operacionom stolu tokom estetskog zahvata.
22.07.2026
14:17
Netfliks je zvanično objavio izveštaj o gledanosti za prvu polovinu 2026. godine (od januara do juna), a najgledanija serija je "His and Hers" sa ukupno 104 miliona pregleda.
22.07.2026
13:53
Glumica Iva Štrljić trenutno boravi u Tivtu, gde sa uigranom i vrednom ekipom snima specijalne epizode hit serije "gra sudbine".
22.07.2026
12:04
Tokom toplih letnjih dana, gajenje biljaka u plasteniku može biti veoma zahtevno. Zato je neophodno pravovremeno reagovati i primeniti delotvorne mere zaštite koje će paradajzu i krastavcima omogućiti da lakše podnesu visoke temperature.
22.07.2026
16:43
Jednostavna tehnika brzog treptanja očima tokom jednog minuta privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što ju je jedna psihijatrica preporučila svojoj pacijentkinji kao pomoć pri uspavljivanju.
22.07.2026
15:40
Bele zavese vremenom mogu da izgube sjaj, ali jednostavni kućni trikovi sa sodom bikarbonom, sirćetom i limunom mogu da im vrate svežinu i uredan izgled.
22.07.2026
14:30
Nova naučna istraživanja ukazuju da lekovi koji se koriste za lečenje gojaznosti i dijabetesa možda mogu da pomognu i osobama koje se bore sa zavisnošću od alkohola.
22.07.2026
13:00
Poznata ruska manekenka Irina Šajk ponovo je privukla veliku pažnju objavama na društvenim mrežama.
22.07.2026
12:00
U centru pažnje su se našli Aneli Hamić i kontroverzni biznismen Dejan Popović Tigar, koji je bio sa mnogim starletama iz Srbije, a Informer je došao u posed ekskluzivne fotografije sa sinoćne zabave!
22.07.2026
12:39
Sinoć je održana žurka povodom kraja Elite 9, a rijaliti učesnica i pevačica Bojana Barbi bila je glavna tema!
22.07.2026
16:45
Bivša učesnica "Elite 9" Tanja Stijelja, poznatija kao Boginja žestoko je oplela po bivšim cimerima, a najžešće kritike uputila je porodici Ahmić.
22.07.2026
15:49
Bivša rijaliti učesnica Jelena Golubović donela je odluku da uđe u proces vantelesne oplodnje, u nadi da će se uskoro ostvarti u najlepšoj životnoj ulozi.
22.07.2026
15:00
Puštene su karte za četvrti solistički koncert Milančeta Radosavljevića, pod nazivom "Tašmajdan plus - Jer vam to dugujemo".
22.07.2026
14:24
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.