Ovo su danas nasrećnije žene u Srbiji! "Osnažena žena-jača porodica" podigla Blace na noge! (FOTO)
Podeli vest
Ne smiruju se strasti u Blacu ni dan nakon završetka kampanje "Osnažena žena-jaca porodica" u ovoj opštini. Kampanja je pokrenuta proletos od strane Udruženja "321 Srbija" istoimenog projekta od nacionalnnog značaja, Fondacije Humana srca i Privredne komore Srbije, a sve sa ciljem da se ženama na teritoriji cele zemlje pruži psiho-socijalna pomoć.
Psihoterapeut Sanja Đug kaže da više desetina prezadovoljnih žena ne kriju oduševljenje kampanjom, naročito grupnom psihoterapijom koja im je pomogla da izbace iz sebe sve svoje zebnje, strahove i sve što im leži na duši.
Direktor Odeljenja za razvoj u Sektoru za kontrolu poslovanja banaka u Narodnoj banci Srbije Marija Ugričić izjavila je danas da će, zbog odluke NBS da se dužnicima privremeno ograniči nominalna kamatna stopa, rata stambenog kredita smanjiti između 10 i više od 25 odsto na mesečnom nivou, kao i da to zavisi od trenutka kada je neko uzeo stambeni kredit, uslova i perioda na koji je kredit uzet
Za rad na brodu najbitnije je dobro poznavanje engleskog jezika, komunikacija, izražavanje, samopouzdanje, ali i diploma iz profesije za koju aplicirate, kaže Dana Šćepović, (38) menadžer za regrutaciju i ambasador kompanije "London Wellness academy".
13.09.2023
12:41
- Ja mogu samo da im čestitam, jer retko se dešava u našoj praksi da su žene baš toliko spremne da se otvore prema terapautima i da izbace iz sebe sve ono što ih muči, kao što su to učinile žene u Blacu, to su heroine u pravom smislu te reči - kaže Đug.
Zaista ima jako puno žena čije pozive dobijamo svakodnevno i koje nas očekuju, kaže izvršna direktorka Fondacije Humana Srca Nikolina Đujić.
- Žene u Čačku, Vrnjačkoj Banji i Blacu do sada su bile u prilici da budu deo ove sjajne priče, a karavan će se nastaviti duž cele Srbije - ističe Đujić.
U beogradskom naselju Stepa Stepanović najviše se brine o najmlađima, pa je tako na društvenim mrežama osvanula slika koja pokazuje da se, uprkos svemu, i dalje brine o zdravom detinjstvu i drugarstvu!
13.09.2023
11:59
Dame će tokom kampanje pored seansi sa vrsnim psihoterapeutima, biti u prilici da čuju i kako da sprovedu svoje biznis ideje i unaprede već postojeće uz sve podsticaje koje im država nudi. Takođe, radionice koje se održavaju tokom kampanje, mesto su susreta i udruživanja preduzetnica i onih žena koje to žele da budu u budućnosti.
Kampanja "Osnažena žena-jača porodica" nastaviće se u optšini Mionica 26. septembra, a sledi Kosjerić i brojne druge opštine širom Srbije.
- Ovo je nešto zaista veličanmstveno, pre svega potrebno i lekovito za sve naše žene. Dobili smo brojne pohvale od strane dama sa cele optšine Blace, i iste još uvek stižu - kaže pomoćnica predsednika opštine Blace Suzana Veljović i napominje da je njihova opština sa Ivanom Burgićem na čelu, jedna je od vodećih opština u Srbiji kada je pomoć ženskom preduzetništvu u pitanju.
Prisutne dama u Kulturnom centru Blace bile su u prilici i da direktno od Slobodanke Džinović-Kojić iz sektora preduzimaštva Privredne Komore Srbije čuju koji podsticaji države su im na raspolganju, kako i gde da apliciraju za sredstva, pokrenu nove biznise i unaprede već postojeće.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor Odeljenja za razvoj u Sektoru za kontrolu poslovanja banaka u Narodnoj banci Srbije Marija Ugričić izjavila je danas da će, zbog odluke NBS da se dužnicima privremeno ograniči nominalna kamatna stopa, rata stambenog kredita smanjiti između 10 i više od 25 odsto na mesečnom nivou, kao i da to zavisi od trenutka kada je neko uzeo stambeni kredit, uslova i perioda na koji je kredit uzet
Pripadnici Afričkog korpusa Oružanih snaga Rusije napustili su malijski grad Kidal, nakon što je to uporište bilo opkoljeno hiljadama boraca, navodi se u izveštajima sa terena.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do snimka s tajnog plenumaškog sastanka održanog na Medicinskom fakultetu, koji otkriva sve o blokaderima i tome kako ne prestaju da vade oči zbog funkcija, ali i novca.
Blokaderski profesor Milo Lompar, koji predvodi jednu od zaraćenih blokaderskih frakcija, takozvane Lompariste, konačno je otkrio istinu o poliičaru Vladanu Đokiću, koji bi, podsetimo, trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta.
Okoreli opozicionar i blokader Miroslav Miki Aleksić, predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS), priznao je u Utisku nedelje na tajkunskoj televiziji Nova šta je predsednik Aleksandar Vučić sve uradio za našu zemlju u poslednjih 10 godina.
U večerašnjoj emisiji Hit tvit gostovali su narodni poslanik Milenko Jovanov, glumac Branislav Lečić i istoričar Goran Šarić, koji su tom prilikom komentarisali aktuelne političke teme ali i političara Đokića.
Nakon pucnjave na Sedreniku, u kojoj su ranjene dve osobe, porodica i prijatelji povređenih reagovali su na način na koji je slučaj predstavljen u javnosti.
Tužilaštvo za organizovani kriminal Severne Makedonije saopštilo je da je privedeno 14 osoba osumnjičenih za nelegalan uvoz, distribuciju i korišćenje falsifikovanih medicinskih lekova i pomagala za estetske intervencije.
Mladić L. T. (21) iz Beograda oglašen je krivim i osuđen na godinu dana kućnog zatvora, nakon što je u julu 2024. godine na Vračaru fizički napao Dragana R, koji je u tom trenutku, zajedno sa suprugom i bebom u kolicima, prelazio pešački prelaz.
Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju odredio je zadržavanje do 72 sata osumnjičenima T. V. (27) i L. R. (34) iz Mojkovca, nakon saslušanja povodom slučaja brutalnog zlostavljanja muškarca B. M. (28).
U poslednje dve decenije, Balkan je potreslo čak 13 masovnih ubistava u kojima je ugašeno 102 života, a najtužnija činjenica je da su trećina tog broja bila deca.
Američki predsednik Donald Tramp kategorički je odbacio optužbe da je pedofil i silovatelj, koje se, prema navodima novinara, nalaze u manifestu Koula Alena, osumnjičenog za pucnjavu na večeri za dopisnike Bele kuće.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Finansijski horoskop za maj donosi dobre vesti za neke znakove, posebno za Bikove, Blizance i Jarčeve, kojima se otvaraju nove prilike za zaradu i stabilnost.
Pevačica Katarina Živković pojavila se danas na aerodromu, gde je privukla pažnju prisutnih, a obezbeđenje njenog supruga Nebojšte Stojkovića Stojketa sve vreme joj je otvaralo vrata dok se kretala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar