Nakon jučerašnjeg burnog dana sa snažnim olujama i gradom, današnji dan doneo je Srbiji stabilizaciju vremena.
Nebo nad Srbijom od jutra je vedro, pa se pred nama očekuje sunčan i topao dan, nalik pravom letnjem. Maksimalna temperatura biće od 26 do 30°C, u Beogradu do 28°C.
U ovom času snažan oblačni sistem nalazi se iznad zapadnog i centralnog Mediterana. U pitanju je oblačnost u sklopu plitkog ciklona koji ovim predelima donosi kišu i pljuskove sa grmljavinom. U toku dana ovaj snažan oblačni sistem premeštaće se prema Jadranskom moru i Alpima, a u noći ka četvrtku deo ove oblačnosti zahvatiće sa jugozapada, odnosno sa Jaranskog mora i Srbiju.
Na području Srbije pod uticajem ovog sistema u četvrtak će biti znatno više oblačnosti, ponegde sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom. Tokom dana padavine će biti ređe, dok se više padavina očekuje posle podne i pred kraj dana.
Ponegde se očekuju i grmljavinske oluje sa obilnim padavinama i vrlo jakom grmljavinom, uz lokalnu pojavu grada.
Foto: Shutterstock
Prete nam grmljavinske oluje
Najveća opasnost od grmljavinskih oluja očekuje se u jugozapadnim, zapadnim, centralnim i severoistočnim predelima Srbije. Na pojedinim lokacijama u ovim predelima može se očekivati preko 30 litara kiše po kvadratnom metru.
Inače, zahvaljujući izraženom južnom strujanju, do našeg područja sa severa Afrike stići će visinskim strujama i čestice pustinjskog peska iz Sahare, pa se u predelima sa padavinama očekuje prljava kiša. Reč je o potpunoj prirodnoj pojavi, iako retkoj, ali ne i neuobičajenoj za naše područje pri aktuelnoj sinoptičkoj situaciji.
I u četvrtak se ponovo očekuje veoma toplo za ovo doba godine. Maksimalna temperatura biće od 27 do 31°C, u Beogradu oko 30°C.
U petak kratka stabilizacija vreme
U petak se očekuje kratkotrajna stabilizacija, ali ne zadugo. U ovom času snažan ciklon nalazi se nad severnim delom Atlantika, a u sklopu njega veoma izražen hladni front.
Ovaj front prostire se preko Britanskog ostrva i zapadne Evrope i na svom putu preko Alpa i centralne Evrope u subotu posle podne i uveče stići će i do Srbije i doneti u subotu krajem dana, uveče i u nedelju veoma jaku promenu vremena sa obilnim padavinama i mogućim grmljavinskim olujama.
Prethodno će južno strujanje doneti vreo vazduh sa severa Afrike i pesak iz Sahare, a od drugog dana vikenda očekuje se osveženje.
Današnji dan u Srbiji protiče u znaku pravog letnjeg, uz sunčano i veoma toplo vreme za ovo doba godine. Temperature u većini predela su oko 30°C, ponegde i koji stepen više. Ipak, sve više nam se bliži i pogoršanje vremena.
U naredna dva sata u jugozapadnim, južnim i istočnim krajevima Srbije ponegde kiša ili kratkotrajni pljusak sa grmljavinom, najavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Ambasador Srbije u Grčkoj Dušan Spasojević izjavio je danas da u delu Grčke gde se nalaze srpski turisti nema životno ugroženih i dodao da je Ministarstvo turizma u stalnom kontaktu sa turističkim agencijama i agentima na terenu kako bi organizovali povratak za Srbiju za one turiste koji to žele.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otkrio je tokom obilaska Muzeja Komunističke partije Kine u Pekingu da je od kineskog predsednika Si Đinpinga dobio izuzetno redak poklon – grumen sa Meseca.
U Kijevu je pokrenuta hitna antikrizna kampanja nakon upozorenja Moskve da bi novi ruski udari mogli da budu usmereni na vojne objekte, centre odlučivanja i kapacitete ukrajinske vojne industrije, izjavio je ambasador za posebne zadatke Ministarstva spoljnih poslova Rusije Rodion Mirošnik.
Blokaderska mantra o "ubačenim elementima" koji su napali srpsku policiju posle propalog predizbornog skupa na Slaviji, pukla je kao mehur od sapunice.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, obratio se srpskim medijima iz Kine, nakon obilaska korporacije Šaomi. Tom prilikom Vučić je odgovarao i na pitanja novinara o svim važnim temama.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić žestoko je reagovala na skandalozno naslovnu stranu crnogorskih "Vijesti", koji su izgleda opsednuti predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Voditelji bizarnog podkasta "Dobar, loš, zao" koji se emituje na tajkunskoj Novoj S, okoreli blokaderi Marko Vidojković i Nened Kulačin, besramno su vređali predsednika Srbije Aleksandra Vučića ali i verujući narod u Srbiji, pošto su vređali Spasovdansku litiju i Bogorodičin pojas.
Vođa ozloglašenog "kavačkog klana", Radoje Zvicer ranjen je u pucnjavi koja se dogodila 26. maja 2020. godine u Ukrajini. Na njega su tada vatru otvorili pripadnici suprotstavljenog, "škaljarskog klana", nakon meseci praćenja. Sigurne smrti spasila ga je supruga Tamara Zvicer koja je zapucala prema napadačima.
Tako je krajem 2020. godine šverc oko dve tone kokaina dogovarala je barska ćelija "balkanskog narko-kartela", okupljena oko vođe koji je na Skaju koristio nadimke Bolivar, Gil i Yakdlls.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas na auto-putu ka Beogradu kod isključenja pre Požarevca, kada je kamion probio zaštitnu ogradu i završio u suprotnom smeru.
Iran je pokrenuo odgovor na američke udare na jugu zemlje, a rakete su, prema navodima iranskih izvora, lansirane ka američkim vojnim brodovima u zoni Ormuskog moreuza.
Administracija Donalda Trampa pojačava pritisak na Havanu sankcijama, energetskom blokadom i sve oštrijim porukama, ali bi eventualni pad kubanskog režima otvorio pitanje na koje Vašington još nema jasan odgovor: ko bi platio obnovu zemlje čija je infrastruktura godinama pred raspadom.
U bugarskom parlamentu razmatraju se predlozi za potpuno ukidanje sankcija Rusiji i ponovno otvaranje kanala sa Moskvom, izjavio je bugarski poslanik Angel Georgijev.
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Sidni Svini je poslednjih dana u centru pažnje zbog eksplicitnih scena u trećoj sezoni serije "Euforija", a pojedini stručnjaci sada analiziraju kako bi se takav imidž mogao odraziti na njenu karijeru.
Glumica Maja Sabljić osvojila je publiku širom bivše Jugoslavije ulogom simpatične službenice i Mišine ljubavnice u komediji "Druga žikina dinastija" koji je u bioskope izašao davne 1986. godine.
Produžni kabal se često doživljava kao bezazleni dodatak, ali način na koji ga koristite direktno utiče na trajanje televizora, računara ili kućnih aparata.
Pokipelo jelo može da napravi pravi haos u kuhinji, ali postoji jednostavan trik koji mnogi i dalje koriste. Uz pomoć jedne obične drvene varjače možete sprečiti da pena iz šerpe završi po celoj ringli.
Bolesti srca su vodeći uzrok smrtnosti u svetu, zbog čega je ključno da prepoznate signale koje vam telo šalje kada nešto nije u redu. Jednostavan kućni test može da vam pomogne da procenite rizik od srčanog udara ili šloga.
U rijalitiju "Elita" došlo je do novog žestokog sukoba između Maje Marinković i Asmina Durdžića, a situacija je eskalirala do te mere da je obezbeđenje moralo hitno da reaguje.
U rijalitiju "Elita 9" dogodio se jedan od najemotivnijih trenutaka ove sezone, kada su Anita Stanojlović i Luka Vujović konačno saznali pol svoje bebe
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar