Kvadrat na Zlatiboru skočio na ovu neverovatnu cifru: Jedan od najskupljih stanova 300.000 evra
Podeli vest
Zlatibor je jedna od najpopularnijih planina u Srbiji. Nalazi se u opštiniČajetina i broji svega oko 2.000 stanovnika.
Jedno je od najatraktivnijih i najposećenijih mesta u našoj zemlji, ali i definitivno jedno od najskupljih. Najam je skup, a ništa nije bolje ni sacenom kvadrata.
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku kvadrat novog stana u Leskovcu košta 915 evra, a u Bujanovcu, na manje od 100 kilometara dalje, kvadrat je duplo jeftiniji - 450 evra.
20.09.2023
07:20
Poslednjih par godina na Zlatiboru nove zgrade samo niču, ponuda je sve bogatija, a kada uporedimo sa periodom od pre deset godina, razlika u cenama je vrlo vidljiva. Kupovinu apartmana na ovom mestu mnogi smatraju dobrim ulaganjem u budućnost, jer se od iznajmljivanja dobro zarađuje.
Prošle godine je na najatraktivnijim lokacijama u Srbiji prodato oko 1.500 apartmana, od čega je 900 bilo na Zlatiboru.
Na skoro svim zgradama koje se grade na Zlatiboru piše da su apartmanini na prodaju, a negde su i unapred prodati dok je zgrada još u izgradnji. Izbor je vrlo bogat za sve one koji se odluče na kupovinu nekretnine baš na ovom mestu, a novih ponuda ima sve više iz dana u dan.
Republički zavod za statistiku objavio je podatke o stanovima u Srbiji do kojih je došao na osnovu prošlogodišnjeg popisa. Ispostavilo se da je najviše dvosobnih i trosobnih stanova, kao i da čak 10 odsto stanova nema kupatilo.
10.06.2023
19:29
Milić Đoković, procenitelj za nekretnine kaže da je nemoguće uporediti Zlatibor i cene nekretnina sada i pre deset godina.
- To je stvarno neuporedivo, cene su veće skoro 3 puta nego što je to bio slučaj 2013. godine. Mnogo sam više voleo tada Zlatibor nego sada. Ta planina je jednostavno doživela bum u poslednje 3 - 4 godine.
- Gradnja je eksplodirala, naročito u vreme korone, što je dosta i uticalo i na rast cena nekretnina. Mislim da je gradnja na Zlatiboru preforsina, i da je Zlatibor time možda dosta dobio, ali i dosta izgubio.
Kvadrat od 1.250 evra
Cene se kreću od 1.250 evra po metru kvadratnom do 2.500 evra, sve u zavisnosti od lokacije, blizine centra, infrastrukture kao i nivoa opremljenosti samih apartmana, ali i sadržaja koji objekat nudi.
U objektima koji u svom sastavu nude sadržaje poput bazena, spa centra, teretane, garažnih mesta, dečjih igraonica, cena kvadrata može da dostigne i cenu od preko 2.500 evra po metru kvadratnom.
Nove zgrade prodaju investitori, ali u relativno novim završenim zgradama i fizička lica prodaju apartmane. I oni manji stanovi od 30 do 50 kvadrata nalaze se bez problema, a oni su i najtraženiji.
U užem centru Zlatibora, na 5 minuta hoda od šetališne zone, u zgradi staroj tri godine, renoviran apartman, potpuno namešten i sa belom tehnikom i kaminom prodaje se za 2.000 po kvadratu. Za ozbiljne kupce cena može biti i niža
Cena stanova u izgradnji oko 1.600 evra
Nešto malo dalje, stan u izgradnji je 1.600 evra. A u zgradi pored i nekoliko od 1.800 do 2.000 evra + PDV, sa rokom zgradnje do aprila.
Prosek za zaradu u novoj zgradi od zakupa je oko 400-500 evra. Van sezone bude svega 250 evra, u sezoni i do 700. Ukoliko se uzme u obzir cena kvadrata koja je ovde prošle godine bila i do 2.500 evra, i na ulaganje, to baš i nije sjajna zarada.
Građani kupovinu nekretnina na planinama smatraju pametnim ulaganjem jer takvom kupovinom mogu da ostvare zaradu kroz izdavanje smeštaja tokom cele godine. Ova planina iz godine u godinu beleži veliko interesovanje od strane potražnje i sigurno je da ce se taj trend nastaviti i u narednom periodu, dodaje ona.
Cene šarenolike
I ponuda u oglasima je vrlo bogata. Cene su šarolike. Jedna od najjeftinijih ponuda iznosila je 44.550 evra za stan od 33 metra kvadratna, dok je jedna od najskupljih iznosila čak i 300.000 evra za stan od 100 kvadrata. Stan od 33 kvadrata na Zlatiboru oglašen je na prodaju za 49.000 evra. Cena po metru kvadratnom iznosi 1.531 evo. U oglasu je navedeno da je stan u samom centru Zlatibora. A od dodatne opremljenosti ima i podrum, prodaja je direktna i bez posrednika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedina politika blokadera je ogoljeno nasilje, a to je sada na svojoj koži osetio i bivši generalni direktor Radio-televizije Srbije (RTS) Dragan Bujošević.
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević zahvalio je danas, na Veliki petak, narodu na Kosovu i Metohiji što čuva srpsko ime i prezime i Srbiju na Kosovu i Metohiji.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta predložio je državnim organima Srbije, povodom 84 godine od osnivanja takozvane Nezavisne Države Hrvatske (NDH), da se 10. april proglasi za Dan sećanja na genocid nad Srbima u NDH sa ciljem, kako je naveo, da ta tema postane sastavni deo kulurnog obrasca i identiteta srpskog naroda, a posebno mlađih generacija.
Poređenje dva uporediva događaja najčešće se ne dogodi, ukoliko te događaje deli značajan protok vremena. Da bi do poređenja došlo potrebno je da se pamti duže od kokoške, i da se neko seti da su ta dva događaja sasvim uporediva. Potrebna je i dobra volja da se izvrši poređenje dva događaja.
Članica Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Milica Nikolić reagovala je na komentar evroposlanice Irene Joveve povodom teksta koji je objavio "Politiko", a u kojem se navodi da "Evropska komisija razmatra da Srbiji uskrati do 1,5 milijardi evra".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na magistralnom putu kod Novog Pazara u kojoj je jedna devojčica (16) nastradala, dok je druga teško povređena.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila na magistralnom putu kod Novog Pazara povređene su dve maloletne devojčice koje su se nalazile na električnom trotinetu.
Vlada mađarskog premijera Viktora Orbana žali se da je njegova kampanja za reizbor narušena internim funkcijama Fejsbuka koje, kako tvrde, favorizuju njegovog rivala Petera Mađara, koji u anketama vodi uoči ključnih izbora u Mađarskoj koji će biti održani u nedelju.
Specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom i šef Ruskog fonda za direktne investicije, Kiril Dmitrijev, u poseti je Sjedinjenim Državama i nastavlja kontakte o obnovi ekonomske saradnje između Moskve i Vašingtona, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da bi Ukrajina u zamenu za odustajanje od nuklearnog oružja trebalo da dobije "bezbednosni kišobran", a garancije dobijene u to vreme nazvao je "nefer igrom i velikom greškom".
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu objavio je u ponedeljak da je izbacio Španiju iz Civilno-vojnog koordinacionog centra uspostavljenog kao deo primirja u Gazi.
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Spot za pesmu "Iza oblaka" Režepa Režepovića Lepog bio je jedan od prvih viralnih videa na ovim prostorima, a malo ko zna pevačevu tešku životnu priču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar