Srpski "kralj mesa" potvrdio za Informer da je zainteresovan za "Slaviju": Planiramo velika ulaganja u renoviranje hotela
Podeli vest
Ministarstvo privrede Srbije raspisalo je pre dva dana poziv za prodaju 100 odsto državnog udela hotela „Slavija” u Beogradu, metodom javnog nadmetanja, po početnoj ceni od 24,9 miliona evra, a među zainteresovanima je poznati biznismen srpski "kralj mesa" Petar Matijević.
Kako je za Informer rekao Petar Matijević, oni su i ranije bili zainteresovani za ovaj hotel, ali je tada privatizacija bila raskinuta. Hotel je poslednji put oglašen na prodaju 2018. godine kada je Matijevićeva firma "Mat Real Estate" pobedila i položila depozit od 6,5 miliona evra.
Ministarstvo privrede Srbije raspisalo je danas poziv za prodaju 100 odsto državnog udela hotela „Slavija” u Beogradu, metodom javnog nadmetanja, po početnoj ceni, koja je jednaka procenjenoj vrednost kapitala od 24,9 miliona evra. Zainteresovani mogu podneti prijave za učešće u postupku do 24. novembra, a otvaranje ponuda je 28. novembra, navedeno je na sajtu Ministarstva privrede.
Ekskluzivno u emisiji "Takav ti je horoskop" numerolog Gordana Dragišić otkriva da li je najbogatijim Srbima, uspeh i bogatstvo zapisano u njihovom numerološkom kodu!
31.05.2022
16:46
Kako sada za Informer ističe Petar Matijević u ovom postupku su otkupili aukcijsku domumentaciju i ostaje da se vidi da li će i uspeti da kupe hotel.
- Početna cena je 25 miliona evra. I ranije smo bili zainteresovani za ovaj hotel, i planiramo da ga renoviramo, tu će biti potrebna velika ulaganja - navodi Matijević.
Na pitanje, da li očekuje da će uspeti da pobedi na ovoj aukciji i kupi poznati simbol Beograda, Matijević odgovara da to zavisi od konkurencije i ko će još pokazati zainteresovanost za kupovinu hotela.
Neki ljudi jure popuste, uplaćuju letovanja i po pola godine unapred da bi uštedeli a jedna majka je našla sistem kako da prevari hotel i ne plati ni jedan jedini dinar, a da jede i pije sa svoje dvoje dece celog dana, koristi bazen i sve ostale blagodeti all-inclusive ponude u Turskoj. Ali, ni to joj nije bilo dovoljno, pa je sve snimila i objavila.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarstvo privrede Srbije raspisalo je danas poziv za prodaju 100 odsto državnog udela hotela „Slavija” u Beogradu, metodom javnog nadmetanja, po početnoj ceni, koja je jednaka procenjenoj vrednost kapitala od 24,9 miliona evra. Zainteresovani mogu podneti prijave za učešće u postupku do 24. novembra, a otvaranje ponuda je 28. novembra, navedeno je na sajtu Ministarstva privrede.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić bio je razapet u tajkunskim medijima sve dok nije postalo očigledno da je upravo on ideolog obojene revolucije u Srbiji i vođa blokaderskog pokreta.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se povodom hapšenja osoba koje se sumnjiče da su bacile bombu na kuću Zdravka Čolića.
Crnogorska policija intezivno traga za bivšom specijalnom državnom tužiteljkom Lidijom Mitrović kako bi je privela na izdržavanje kazne zatvora, međutim, kako se prenosi, ona je pre "nestanka" ostavila porodici pismo.
Snažan sredozemni ciklon sinoć i noćas doneo je izražene vremenske neprilike širom Hrvatske i visok plimski talas koji je potopio delove obale u Dalmaciji.
Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je tokom posete Tajlandu da je jasno ko će pobediti u ratu u Ukrajini i poručio da je potpuno nepotrebno da Evropska unija ''produžava ubijanje'' trošenjem milijardi evra za Ukrajinu.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Ćerka pokojnog pevača Sinana Sakića, Đulkica Sakić, podelila je potresnu i iskrenu ispovest o višegodišnjoj borbi sa karcinomom, kroz koju je prolazila ne samo ona, već i njena porodica.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar