EPS objavio cenovnik! Evo koliko će nas koštati struja od 1. novembra
Podeli vest
Od prvog novembra građani će struju plaćati po novim, višim cenama.
Upravo objavljeni novi cenovnik koji je usvojila Elektroprivreda Srbije pokazuje da će kilovat-čas električne energije za građane u sve tri zone - zelenoj, plavoj i crvenoj, bilo da je reč o jeftinoj ili skupoj struji - poskupeti za 9,28 odsto.
Novim merama Vlade Srbije račun za struju potrošačima u Srbiji može da bude manji i za 40 odsto. Tako će svi građani koji racionalno troše električnu energiju, moći da koriste popust u rasponu od 20 do 40 procenata, saznaje Kurir. Ovu preporuku je na predlog Ministarstva rudarstva i energetike danas usvojila i Vlada.
28.09.2023
13:46
Najjeftiniji kilovat-čas električne energije - onaj u zelenoj zoni - od 1. novembra koštaće 2,277 dinara umesto sadašnjih 2,084 dinara.
Isti slučaj je i sa skupim kilovat-časom u najjeftinijoj zelenoj zoni, koji sa 8,336 dinara poskupljuje na 9,109 dinara.
Po tarifama iz takozvane zelene zone obračunavaju se kilovat-časovi do potrošnje od 350 kWh.
Očekuje se da će na području Šida svi korisnici do kraja dana i tokom noći imati stabilno napajanje električnom energijom, saopštila je Elektrodistribucija Srbije.
25.09.2023
17:53
Kada potrošnja domaćinstva premaši ovaj broj kilovat-časova, ulazi se u plavu zonu, gde se kilovat-čas jeftine struje sada obračunava po ceni od 3,126 dinara, a od novembra će po 3,416 dinara. Kilovat-čas skupe struje u plavoj zoni poskupeće sa 12,504 na 13,6638 dinara.
Foto: printskrin
Kilovat-časovi se obračunavaju u plavoj zoni sve do utroška od 1.600 kWh. Sve preko toga ulazi u - crvenu zonu. Trenutna cena jeftinog crvenog kilovat-časa je 6,252 dinara, a buduća - 6,8319 dinara.
Skup crveni kilovat-čas trenutno košta 25,008 dinara, a od novembra će biti 27,3276 dinara.
Odluku o regulisanoj ceni električne energije za garantovano snabdevanje usvojila je Skupština Akcionarskog društva Elektroprivreda Srbije na sednici 26. septembra 2023. godine. Na ovu Odluku saglasnost je dala Agencija za energetiku Republike Srbije na sednici održanoj 28. septembra.
- Prosečna cena električne energije za kupce koji imaju pravo na garantovano snabdevanje po regulisanim cenama (domaćinstva i mali kupci), utvrđena na osnovu maksimalno odobrenog prihoda i predviđenih količina električne energije za prodaju kupcima na garantovanom snabdevanju, iznosi bez poreza i taksi 10,26 dinara za kWh, odnosno 14,29 dinara za kWh sa porezima i taksama, i veća je u odnosu na postojeću prosečnu cenu za osam odsto - objavila je Agencija.
Podsetimo, osim cene električne energije, od 1. novembra poskupljuje i gas za 10 odsto. Međunarodni monetarni fond, u sklopu aranžmana sa Srbijom, zahteva još jedno poskupljenje oba energenta, u istim procentima - bar osam odsto za struju, i minimum 10 odsto za gas - od 1. maja 2024. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iran je uputio hitan poziv susednim državama da odmah evakuišu osoblje iz više ključnih naftnih i gasnih postrojenja širom Bliskog istoka, uz upozorenje da bi ti objekti mogli biti meta vojnih udara.
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić otkrio je danas da je bivši hrvatski ministar Ante Kotromanović poručio da 'Vučić ne sme da izgubi ove lokalne izbore, jer će izgubiti glavu'.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Škaljarac Martin Janković (28), brat Stefana Jankovića, koji je optužen da je učestvovao u ubistvu dvojice državljana Srbije, pripadnika kavačkog klana, Filipa Marjanovića i Vukašina Gošovića, uhapšen je u Baru.
Protiv Č. D. (39) iz Bašaida, kao i protiv M. D. (36) i I. F. (45) iz Negotina, zbog sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljena trgovina pisana je krivična prijava u nastavku akcije suzbijanja sive ekonomije.
Zbog ubistva Živka Bakića i Milana Stokovića uhapšeni su A.N. i N.K. koji su, kako se sumnja, bili pripadnici organizvane kriminalne grupe plaćene da izvršava likvidacije.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je jedan kongresmen iz redova republikanaca bio suočen sa teškim zdravstvenim stanjem i da su mu lekari davali svega nekoliko meseci života, pre nego što je lično intervenisao kako bi mu bila omogućena operacija.
Nuklearna katastrofa postaje realan scenario ukoliko dođe do dalje eskalacije rata između Sjedinjenih Američkih Država, Izraela i Irana, upozoravaju zvaničnici Svetske zdravstvene organizacije (SZO).
Iranski ministar obaveštajnih poslova Sejed Ismail Hatib poginuo je u napadu za koji vlasti u Teheranu optužuju „američko-cionističkog neprijatelja“, prenosi agencija Tasnim.
Danas je došlo do požara u srpskom paviljonu u Veneciji gde se održava čuveni filmski festival, a sada su se pojavile i prve fotografije sa mesta nesreće.
Mlad mesec u astrologiji simbolizuje nove početke, neočekivane prilike i sveže ideje koje dolaze u pravom trenutku. Sledeći put ćemo ga videti 19. marta, a ovaj ciklus posebno će osvežiti energiju i doneti šanse za napredak Ribama, Bikovima i Rakovima.
Jaja su nezaobilazna u svakoj kuhinji, ali mnogi ne znaju koliko dugo mogu da stoje van frižidera bez rizika. Pravilno čuvanje je ključno kako bi ostala sveža i bezbedna za upotrebu.
Biranje parfema nije lako jer je miris veoma ličan. Retki mirisi opstaju decenijama i postaju globalni hitovi, a oni najprodavaniji često su pravi klasici i inspiracija novim generacijama.
Voditeljka Bojana Lazić došla je na snimanje "Pinkovih zvezdi", a onda je bila voljna da prokomentariše svoju izjavu da se Zorica vraća u muzičko takmičenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar