Beograđanin se oglasio iz pakla Izraela: Ušli su u naš kibuc, ulične borbe su se vodile nekoliko sati...
Podeli vest
Naoružani borci Islamske militantne grupe Hamas ispalili su desetine raketa na Izrael i ušli na jug zemlje u iznenadnom napadu nakon kojeg je krenuo totalni rat te zemlje i Palestine.
Desetine raketa ispaljene su rano jutros ka Izraelu, a sirene za vazdušnu opasnost čule su se širom zemlje. Izrael je takođe otpočeo napade ka Gazi.
Teroristička organizacija Hamas koja je rano jutros izvela raketne udare na Izrael nakon čega je krenuo totalni rat te zemlje i Palestine, objavila je na društvenoj mreži "X" oružje koje je koristila u napadu.
Bivši američki predsednik Donald Tramp okrivio je politiku svog naslednika Džoa Bajdena za napade, koje je opisao kao „sramotu“ koju finansiraju američki poreski obveznici.
07.10.2023
17:54
Broj Izraelaca koji su poginuli u današnjem napadu Hamasa porastao je na 100, javila je izraelska TV N12. Izraelski mediji preneli su da je 800 ljudi ranjeno.
Beograđanin koji živi u Izraelu oglasio se na društvenoj mreži "X" i objasnio kakva je trenutna situacija.
- Za sve one koji pitaju samo da javim da smo u redu koliko možemo biti u ovakvoj situaciji. Teroristi Hamasa i islamskog džihada su pored jos nekoliko naselja uz ogradu ušli jutros i u naš kibuc i nekoliko sati su se vodile ulične borbe sa civilnom odbranom kibuca... - napisao je on.
Snage Hezbolaha stižu na libansku granica sa Izraelom, ako je sudeći po snimcima koji su se pojavili na društvenim mrežama. Navondo, izraelska vpojska pucala je na njih.
Masovni raketni udari na teritoriju južnog i centralnog Izraela izvedeni su rano jutros, a odgovornost za napade preuzela je palestinska fundamentalistička grupa Hamas. Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je da je zemlja u ratu.
07.10.2023
22:17
Za sve one koji pitaju samo da javim da smo u redu koliko možemo biti u ovakvoj situaciji.
Teroristi Hamasa i islamskog dzihada su pored jos nekoliko naselja uz ogradu usli jutros i u nas kibuc i nekoliko sati su se vodile ulične borbe sa civilnom odbranom kibuca.. pic.twitter.com/uqjERGJ0FY
— Kibucnik... (@kibucnik) October 7, 2023
Kako se može videti po slikama koje je objavio na ovoj društvenoj mreži, u pozadini se vidi veliki oblak dima koji je nastao od eksplozije, a on je, kao i svaki stanovnik za odbranu domovine imao pištolj i automatsku pušku, kao i vojni ranac.
Savetnik iranskog vrhovnog lidera Ali Hamneija čestitao je u subotu palestinskim borcima na pokretanju najvećeg napada na Izrael poslednjih godina, javio je poluzvanični novinski sajt ISNA, pozivajući se na Rojters.
Uživo u specijalni program Informer televizije javio se Vladimir Kokanović, predsednik Saveza Srba Slovenije, koji je prokomentarisao kako Evropa reaguje na napad na Izrael.
SAD osuđuju napade palestinske islamističke grupe Hamas na Izrael i podržavaju pravo Izraela da se brani, izjavio je danas američki državni sekretar Antoni Blinken.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu putuje u Sjedinjene Američke Države gde bi u ponedeljak trebalo da se sastane s američkim predsednikom Donaldom Trampom, a u fokusu razgovora biće sporazum o okončanju rata u Gazi, odnosno prelazak u drugu fazu, kao i mogućnost novog napada na Iran.
Teroristička organizacija Hamas koja je rano jutros izvela raketne udare na Izrael nakon čega je krenuo totalni rat te zemlje i Palestine, objavila je na društvenoj mreži "X" oružje koje je koristila u napadu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Posle poteza Vašingtona prema Venecueli, Grenlandu i Iranu, postaje jasno da američka spoljna politika ne staje na tim tačkama. Prema oceni političkog analitičara Ivana Starodubceva, sledeća meta strateškog pritiska logično je – Turska.
Andrea Jovanović, doktorantkinja filozofije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač-saradnik u Institutu za političke studije, komentarisala je blokadere i njihovu navodnu listu. Koemnta na ovu temu je dao i narodni poslanik - Nebojša Bakarec.
Opozicioni voditelj i osvedočeni hejter svih koji ne prate njegov narativ Marko Vidojković još jednom je demonstrirao svoju "učtivost" i "kulturu" u najnovijoj kolumni za "Danas".
Ministarstvo unutrašnjih poslova privremenih prištinskih institucija izdalo je danas obaveštenje u vezi sa ulaskom u AP Kosovo i Metohija, nakon stupanja na snagu tzv. zakona o strancima, a u obaveštenju su navedena pravila za ulazak u AP KiM i posledice u slučaju nepoštovanja tih pravila.
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Član Plavog tima Exatlona Srbija Nemanja Radovanović odustao je od uloge kapitena, te je "štafetu" predao Sanji Kalinović koja se prema njegovim rečima jedina javila da preuzme tu ulogu.
Među učesnicima Exatlona tenzije rastu iz epizode u epizodu, a u večerašnjoj one su kulminirale. Atmosfera na poligonima bila je gotovo električna, a napetost između Plavih i Crvenih dostigla je vrhunac.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Filmska pljačka dogodila se sinoć na Zvezdari kada su četvorica nepoznatih muškaraca opljačkali prodavnicu i tom prilikom povredili sina vlasnika lokala (29) koji je državljanin Kine.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Policija u Staroj Pazovi sinoć je zaustavila 33-godišnjeg muškarca koji je vozio BMW pod dejstvom alkohola i kokaina, bez vozačke dozvole, bez lične karte i sa kesicama droge u džepu, i automobilu.
Bivši generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg izjavio je da ne isključuje mogućnost da Sjedinjene Države, usled nesuglasica sa evropskim članicama alijanse, mogu napustiti NATO, prenosi nemački Špigl.
Zahlađenje u Ukrajini moglo bi ozbiljno da utiče na tok borbi i smanji odbrambene mogućnosti ukrajinske vojske, ocenio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris u emisiji na svom Jutjub kanalu.
Posle poteza Vašingtona prema Venecueli, Grenlandu i Iranu, postaje jasno da američka spoljna politika ne staje na tim tačkama. Prema oceni političkog analitičara Ivana Starodubceva, sledeća meta strateškog pritiska logično je – Turska.
Ruski udari na energetsku infrastrukturu Ukrajine postaju sve razorniji, dok ukrajinska protivvazdušna odbrana (PVO) ne uspeva da se izbori ni sa manjim delom dronova i krstarećih raketa, piše nemački list Berliner cajtung, pozivajući se na izjave vojnog eksperta, pukovnika austrijske vojske Markusa Rajsnera.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Naprskate se ujutru, a već posle ručka, ništa? Ovi parfemi za 2026. godinu obećavaju ono što većina ne može: miris koji traje satima i ne nestaje sa kože.
Prema drevnim feng šui učenjima, postoji jedna stvar koju mnogi nesvesno drže pored vrata, a koja se smatra posebno lošim znakom i privlači nesreću u dom.
Uz četiri praktična saveta udahnite svom laptopu novi život bez velikih troškova. Ovaj vodič pokazuje jednostavne nadogradnje koje će uređaj učiniti bržim i pouzdanijim.
Dijana Sidvi (23) je provela nekoliko meseci u luksuzu pored izuzetno uspešnog partnera koji joj je plaćao sve račune i redovno davao džeparac. I dok su mnogi zamišljali bajku, njena priča ubrzo je krenula neočekivanim putem i kraj nije bio ni približno onakav kakav je Dijana zamišljala.
Marija Kulić, majka rijaliti učesnice Miljane Kulić, odlučila je da stavi tačku na spekulacije o Miljaninom ugovoru koje su se poslednjih dana pojavile.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar