Republički hidrometeorološki zavod objavio je sezonsku prognozu od novembra do kraja marta naredne godine.
Što se tiče novembra RHMZ piše da će u većem delu Srbije biti topliji i vlažniji, a u Vojvodini, Zapadnoj Srbiji i Šumadiji topliji i prosečno vlažan novembar.
- Srednja minimalna temperatura vazduha u novembru imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 1.4 stepena u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost novembarske srednje minimalne temperature vazduha oko 5.9 stepeni. Srednja maksimalna temperatura vazduha u novembru imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 1.4 stepena u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom novembra biće oko 12.7 stepeni - navodi RHMZ i dodaje:
- U većem delu Srbije mesečna suma padavina tokom novembra biće iznad višegodišnjeg proseka sa vrednostima za 10 mm do 20 mm višim u odnosu na višegodišnji prosek, a u Vojvodini, Zapadoj Srbiji i Šumadiji biće u granicama višegodišnjeg proseka sa vrednosima u proseku oko 2 mm višim u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini novembarska suma padavina iznosiće oko 47 mm.
Foto: clipart
Što se tiče poslednjeg meseca decembra RHMZ navodi da će biti blaži i vlažniji.
- Srednja minimalna temperatura vazduha u decembru imaće vrednosti u granicama višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 1.6ºS u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost decembarske srednje minimalne temperature vazduha oko 2.0ºS. Srednja maksimalna temperatura vazduha u decembru biće iznad višegodišnjeg proseka, sa vrednostima u proseku višim za oko 1.1ºS u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom decembra biće oko 7.6ºS. Mesečna suma padavina tokom decembra biće malo iznad višegodišnjeg proseka sa vrednostima za 5 mm do 10 mm višim u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini decembarska suma padavina iznosiće oko 59 mm.
Januar 2024. godine
RHMZ u sezonskoj prognozi navodi i da će januar takođe biti blaži i vlažniji mesec.
- Slabi ili umereni jutarnji mrazevi tokom treće dekade januara. Srednja minimalna temperatura vazduha u januaru imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 1.2 stepena u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost januarske srednje minimalne temperature vazduha oko 1.2ºS. Srednja maksimalna temperatura vazduha u januaru imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 0.6 stepeni u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom januara biće oko 5.5 stepeni - navodi RHMZ i dodaje:
- Mesečna suma padavina tokom januara biće iznad višegodišnjeg proseka sa vrednostima za oko 10 mm do 20 mm višim u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini januarska suma padavina iznosiće oko 59 mm.
Februar 2024.
U većem delu Srbije u februaru, u proseku, doći će do skoka temperature, što će biti veliko iznenađenje za ovaj inače hladniji mesec u godini. Mala verovatnoća za pojavu jakih jutarnjih mrazeva u ovom periodu.
- Srednja minimalna temperatura vazduha u februaru imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 1.5 stepeni u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost februarske srednje minimalne temperature vazduha oko 2.3 stepena. Srednja maksimalna temperatura vazduha u februaru biće iznad višegodišnjeg proseka, sa vrednostima u proseku višim za oko 1.5 stepeni u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom decembra biće oko 9.1 stepeni - piše RHMZ i dodaje:
- U većem delu Srbije mesečna suma padavina tokom februara biće u granicama višegodišnjeg proseka sa vrednostima u proseku za oko 5 mm višim u odnosu na višegodišnji prosek, a u Istočnoj Srbiji biće iznad višegodišnjeg proseka sa vrednostima za 10 mm do 20 mm višim u odnosu na višgodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini februarska suma padavina iznosiće oko 53 mm.
Foto: pexels.com
Mart 2024.
Blaži i prosečno vlažan mart 2024.
- Srednja minimalna temperatura vazduha u martu imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 1.2 stepeni u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost martovske srednje minimalne temperature vazduha oko 5.4ºS. Srednja maksimalna temperatura vazduha u martu imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 0.7 stepeni u odnosu na višegodišnji prosek.
U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom marta biće oko 13.1 stepeni. Mesečna suma padavina tokom marta biće u granicama višegodišnjeg proseka sa vrednostima u proseku za oko 4 mm višim u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini martovska suma padavina iznosiće oko 45 mm - navodi Republički hidrometeorološki zavod u sezonskoj prognozi.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), sutra će u Srbiji jutro biti sveže, po kotlinama, dolinama i visoravnima jugozapadne i južne Srbije kratkotrajna magla.
U Srbiji danas malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima. Posle podne na severu i zapadu, a uveče i tokom noći u ostalim krajevima prolazno naoblačenje, ponegde sa kratkotrajnom kišom.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao je danas u 15 časova posebnu meteorološku najavu koja obaveštava građane o izuzetno jakim vetrovima koji će zahvatiti više delove zemlje.
U petak i subotu stižu nepogode sa gradom i olujnim vetrom, a najugroženiji su centralni, istočni i jugoistočni delovi Srbije, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ)
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) najavljuje pljuskove i grmljavinu u većem delu zemlje, a od nedelje nam stiže preokret i letnje temperature do 30 stepeni.
RHMZ je danas izdao hitno upozoravanje na olujno nevreme i grad širom Srbije, dok radari pokazuju da ogroman kišni front već u popodnevnim satima guta zemlju.
Loznica, Valjevo, Šabac, Sremska Mitrovica i Novi Sad trenutno se nalaze pod direktnim udarom snažnog grmljavinskog sistema koji je u Srbiju stigao sa zapada.
Dok će petak doneti gotovo letnje temperature, već u subotu popodne očekuju nas opasni grmljavinski procesi sa gradom, objavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Bole
pre 2 godine
Ništa ja ovde ne razumem malo iznad, uglavnom ispod, u odnosu viša.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), sutra će u Srbiji jutro biti sveže, po kotlinama, dolinama i visoravnima jugozapadne i južne Srbije kratkotrajna magla.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta kako bi se nametnuo kao lider blokadera, prema svemu sudeći, podržao je povećanje cena školarina kako bi te pare trošio na putovanja po Evropi!
Sjedinjene Američke Države poslaće još 5.000 vojnika u Poljsku, najavio je američki predsednik Donald Tramp, povezujući tu odluku sa pobedom novog poljskog predsednika Karola Navrockog i odnosima koje Vašington sada gradi sa Varšavom.
Milo Đukanović, bivši predsednik Crne Gore i propali diktator, nekadašnji velikosrbin, a sada protivnik svega srpskog, optužio je Srbiju za "izazivanje genocidnih ratova" tokom devedesetih godina prošlog veka?!
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić osudio je danas odluku o određivanju jednomesečnog pritvora srpskim predstavnicima iz Gračanice, među kojima su i rukovodioci ključnih zdravstvenih i obrazovnih institucija, ocenivši da je reč o politički motivisanom potezu Prištine usmerenom na zastrašivanje srpskog stanovništva pred predstojeće izbore.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je danas da je cilj te stranke pobeda kandidata SNSD-a za predsednika Republike Srpske i srpskog člana Predsedništva Bosne i Hercegovine, osvajanje najmanje 35 poslaničkih mesta u Narodnoj skupštini Republike Srpske, kao i dvotrećinske većine zajedno sa koalicionim partnerima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je poznato koja dva lica su umešana u pucnjavu u restoranu "Džeri" na Novom Beogradu, navodeći da je reč o vračarskom klanu i dodao da je to njihova reakcija na hapšenja vezana za slučaj Senjak, kao i na skorašnje zaplene droge.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Tokom protekle noći u Beogradu dogodilo se sedam saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedan muškarac teško povređen u udesu kod Bubanj potoka, rečeno je u službi Hitne pomoći.
Ekipa Informera u mestu Jarkovac kod Inđije, gde je pronađeno bure sa telom za koje se pretpostavlja da je ubijeni Aleksandar Nešović, zatekla je meštane ovog sela kod Inđije.
Motociklista (1999) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se desila na Jadranskom putu u mjestu Kamenovo, potvrđeno je Portalu RTCG iz OKC Uprave policije.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Izrael je spreman da nastavi vojnu operaciju protiv Irana, jer u Jerusalimu sve jače raste nezadovoljstvo zbog odluke američkog predsednika Donalda Trampa da Teheranu ostavi još prostora za diplomatski dogovor,.
Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha rekao je da je danas upoznao generalnog sekretara NATO Marka Rutea o sve većim pretnjama za Ukrajinu iz Rusije i Belorusije, navodeći da je potrebno snažno kolektivno odvraćanje.
Oružane snage Ukrajine počele su da regrutuju žene putem ucena i pretnji u Harkovskoj oblasti, rekao je za Sputnjik stanovnik regiona, koji je tražio da ne bude imenovan iz bezbednosnih razloga.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Poznata glumica Trejsi Šo (52), nekadašnja zvezda serije "Coronation Street", saopštila je u potresnom video obraćanju da ima rak dojke i da već sledeće nedelje kreće na agresivne hemoterapije.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Noćni svrab na koži može ukazivati na ozbiljne zdravstvene probleme, posebno ako se ponavlja. Ne zanemarujte ovaj simptom, jer može biti znak bolesti jetre ili drugih ozbiljnih stanja.
Ne morate da koristite neutralnu pavlaku da biste dobili kremaste i guste sosove, postoje jednostavne zamene koje mogu da daju vrlo sličan rezultat, a često su i lakše ili već dostupne u kuhinji.
Pevačica Stojanka Novaković Stoja godinama ulaže novac u nekretnine i danas, prema navodima, poseduje oko deset stanova koje izdaje, kao i dve luksuzne kuće.
Marina Gagić, bivša verenica Darka Lazića, iznela je mišljenje o muško-ženskim odnosima, zbog čega su mnogi pomislili da je poruka upućena upravo pevaču.
U Beloj kući odigrala se jedna od najbrutalnijih i najšokantnijih svađa od početka rijalitija, a glavni akteri su Borislav Terzić Terza i Sofija Janićijević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar