DUBAI PREGAZIO CRVENU ZVEZDU! Težak poraz crveno-belih u Sarajevu
115. 03. 2026. u 22:05
215. 03. 2026. u 22:05
printscreen
Vesti
Pohađao je defektološke i logopedske tretmane poslednjih sedam godina, ali još nije progovorio. Kognitivni i govorno-jezički razvoj kod Mihajla znatno su ispod očekivanog za taj uzrast, psihomotorni razvoj je usporen, a prisutne su i poteškoće na planu ponašanja i socio-emocionalnog razvoja. Foto: printscreen
Prema rečima njegovih roditelja Predraga i Bojane, ni tokom trudnoće, pa čak ni nakon porođaja ništa nije ukazivalo na ovakve komplikacije.
- Mihajlo je rođen kao zdrava beba, dobio je na rođenju ocenu 10/10 i ništa nije ukazivalo da će dete imati neki problem - objašnjava otac Predrag.
Nažalost, posle druge godine njegovog života roditelji su primetili da je averbalan, da ne razume naloge, nema pokazni gest niti kontakt očima. Fizikalnim pregledom konstatovana je blaga facijalna dismorfija, a genetički ispitivanjima konstatovana je pericentrična inverzija hromozoma 18 kod njega i majke.
Vodi se pod dijagnozom pervazivnog poremećaja sa UMNR (F84- Disordines evolutionis pervasive) koju karakterišu kvalitativna oštećenja recipročnih socijalnih interakcija i oblika komunikacije i oskudni, stereotipni, repetitivni repertoari interesovanja i aktivnosti. Konačno, 2022. godine dijagnostikovana mu je i epilepsija.
- Radili smo analize jer smo videli da ne priča, niti razume... Vodili smo ga kod logopeda, ali do sedme ili osme godine se ništa nije menjalo. Nažalost, te terapije nisu bile delotvorne. Situacija je, nažalost, i dan-danas ista. Ustanovljen je autizam i blaga retardacija. Nama je potrebno 510.000 dinara za lečenje - objašnjava majka Bojana.
Predložen je nastavak genetičkog ispitivanja koje je potrebno što pre obaviti kako bi se odredio dalji tok lečenja. Sredstva su potrebna za nastavak genetskih ispitivanja kao i za logopedske tretmane.
- Sada treba da ide da vadi krv da i da posebne genetske analize uradi naš čovek koji je u Americi trenutno, pa dalje da idemo na terapije. Prijavili smo se na "Budi human", ali uplate slabo pristižu, a vreme nam baš i nije prijatelj u ovom trenutku - kaže majka Bojana i dodaje da Mihajlo, inače, ima i starijeg brata koji je potpuno zdrav.
Ukoliko želite da pomognete Mihajlu da nastavi svoje lečenje, to možete učiniti na sledeći način:
Upišite 1562 i pošaljite na 3030
Uplatom na dinarski račun:
160-6000001725647-95
Skeniranjem NBS IPS QR koda na vašoj mBanking aplikaciji: NBS IPS QR kod
*Pristupite preko vaše mBanking aplikacije i skenirajte kod sa ekrana. Iznos je podešen na 1000 RSD, a korekcija iznosa se može uraditi u samoj aplikaciji.
Uplatom na devizni račun:
160-6000001726388-06
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Advokat i član Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović oglasio se danas i poslao jasnu poruku blokaderima u vezi sa dešavanjima od pre tačno godinu dana.
15.03.2026
18:56
Mali Andrija Knežević iz Bajine Bašte zaplakao je danas kada je na vrata njegovog doma došao predsednik Aleksandar Vučić.
15.03.2026
19:03
Blokader Dejan Ilić govoreći o "studentima" i tzv. studentskoj listi je priznao da "studenti ne postoje, sve je farsa, ali ljudi su naseli".
15.03.2026
18:24
U Hrvatskoj danima vlada panika zbog novih hipersoničnih kvazibalističkih raketa CM-400 koje je kupila Vojska Srbije.
15.03.2026
23:13
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu sumirajući urađeno u nedelji na izmaku.
15.03.2026
21:44
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
14.03.2026
14:19
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
14.03.2026
10:26
Obavezno pogledajte novu epizodu emisije "Na merama" u subotu 14. marta od 20h jer otkrivamo velike tajne.
14.03.2026
09:18
Više policijskih službenika uhapšeno je zbog sumnje da su zloupotrebili službeni položaj, a na teret im se stavlja i delo trgovina uticajem.
15.03.2026
23:14
Goran Tasić Gokče (46), kontroverzni biznismen, koji je u Srbiji hapšen zbog pucnjave i iznude, ubijen je 15. marta 2018. godine u Amsterdamu, samo sat vremena nakon što je sleteo.
15.03.2026
23:45
Danka Ilić (2), koja je nestala pre skoro dve godine u Banjskom polju, u to vreme nije samostalno hodala, te je čudno kako je mogla sama da odšeta od majke i brata, tvrdi gazdarica jedne kafane u Brestovcu kod Bora.
15.03.2026
19:30
Večeras oko 19 časova, došlo je do teške saobraćajne nezgode na auto-putu kod isključenja za robnu kuću "Ikea" u Beogradu, u kojoj su dve osobe zadobile teške povrede.
15.03.2026
21:52
Marko Radulović (40), visokorangirani član jedne ogranizovane kriminalne grupe iz Podgorice, uhapšen je u akciji policije Crne Gore zbog zelenašenja.
15.03.2026
21:05
15.03.2026
16:30 >> 19:03
Mogućnost ublažavanja sankcija Rusiji pojavila se nakon telefonskog razgovora američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina.
16.03.2026
00:15
Moskva se sve češće pominje kao ključna adresa za smirivanje rastuće krize između Sjedinjenih Država, Izraela i Irana, dok Vašington sve otvorenije pokušava da uključi Kremlj u rešavanje sukoba. Međutim, ruska strana jasno pokazuje da takva pomoć neće doći bez političke cene.
16.03.2026
00:00
Rusija je do sada odbijala pozive evropskih država da preuzmu veću ulogu u pregovorima o ratu u Ukrajini.
15.03.2026
23:50
Izraelski bezbednosni izvori ocenili su da je početni udar na Iran bio "iznad očekivanja", ali da se rat ne razvija tempom koji je ranije planiran, prenosi izraelski javni servis Kan.
15.03.2026
23:45
Zvezda serije "Heated Rivalry" glumac Hadson Viliams pred početak dodele Oskara šokirao je svojom izjavom o drugoj sezoni ovog televizijskog ostvarenja.
15.03.2026
23:24
Statua Oskara mora ostati naga, u toalet samo za vreme reklama i obavezno gledanje filmova samo su neka od strogih pravila na ovogodišnjoj dodeli najprestižnijih filmskih nagrada.
15.03.2026
22:20
Među najvrednijim poklonima na dodeli Oskara ističu se desetodnevni odmor na Šri Lanki, Kostariki i Ibici.
15.03.2026
22:05
Četvrta epizoda serije "Izvor" emitovaće se večeras od 20.00 sati na Prvom programu RTS.
15.03.2026
08:03
Glumci Đorđe Kadijević i Teodora Dragićević igraju glavne uloge u seriji "Izvor", a sada su otkrili sve detalje sa snimanja ove hit komedije.
14.03.2026
20:05
Prijanka Čopri je i ove godine privukla veliku pažnju medija i fanova kada se pojavila na crvenom tepihu 98. dodele Oskara.
16.03.2026
00:52
Na glamuroznom crvenom tepihu 98. dodele Oskara, En Hatavaj je svojim modnim izborom sve prisutne ostavila bez teksta.
16.03.2026
00:18
U noći kada su svetla Holivuda zasijala najjače, crvenim tepihom 98. dodele Oskara se prošetala jedna od najomiljenijih dama filmske industrije – Gvinet Paltrou.
16.03.2026
00:13
Na 98. dodeli nagrada Oskara, glumica Kejt Hadson ponovo je zasenila sve prisutne svojim modnim izborom i prisustvom koje su fotografi i modni kritičari sa oduševljenjem pratili.
15.03.2026
23:57
Na 98. ceremoniji dodele Oskara, jedna od najupečatljivijih figura večeri bila je bez sumnje Nikol Kidman, holivudska diva čije ime već decenijama izaziva uzdahe na crvenim tepisima širom sveta.
15.03.2026
23:47
Pevač Milan Dinčić Dinča obratio se kolegama i otkrio da se u prethodnom periodu suočio sa zdravstvenim problemom.
15.03.2026
23:28
Voditelj Milan Milošević prisetio se susreta sa Miloradom Ulemekom Legijom kada je bio primoran da skine minđušu sa uha.
15.03.2026
23:01
Pevač Darko Lazić objavio je fotografiju na kojoj pozira sa prijateljima, dok na panju pored njih drže i sliku njegovog pokojnog brata Dragana.
15.03.2026
22:31
Pevač Dado Polumenta govorio je o nezavidnoj situaciji u kojoj se našao sa porodicom zbog sukoba na Bliskom istoku, usled kojih je otkazan veliki broj letova.
15.03.2026
22:01
Modna kreatorka Dijana Dilajn oglasila se iz Dubaija, gde poslednjih meseci živi sa suprugom i decom.
15.03.2026
21:15
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar