• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

08.11.2023

10:29

Ministar Vesić najavio sjajne vesti: Otvara se još 10 kilometara Moravskog koridora, od Beograda do Kruševca za 90 minuta

Privatna arhiva

Vesti

Ministar Vesić najavio sjajne vesti: Otvara se još 10 kilometara Moravskog koridora, od Beograda do Kruševca za 90 minuta

Podeli vest

Do kraja ovog meseca biće završeno još 10 kilometara autoputa na Moravskom koridoru do Koševa, najavio je ministar saobraćaja, građevinarstva i infratsukture Goran Vesić.

Kako je dodao na svom Instagram profilu, na ovaj način će Kruševac biti povezan na auto-put.

- Za skoro 80.000 ljudi koji žive u Kruševcu, to je značajno - istakao je on.

Dodao je da će se zatim nastaviti sa ostatkom radova, deo po deo. Do kraja sledeće godine biće završena deonica Preljina-Adrani čime će Kraljevo biti priključeno na Moravski koridor.

- U isto vreme završićemo Moravski koridor do Trstenika i Vrnjačke Banje - istakao je on.

Podsetimo, prva deonica Moravskog koridora, od Pojata do predgrađa Kruševca, u dužini od oko 17 kilometara otvorena je u aprilu. Puštanjem u saobraćaj cele ove trase ove trase značajno će se skratiti vreme putovanja, pa će se od Beograda do Kruševca stizati za svega 90 minuta, pola sata brže nego dosad.

Foto: Printscreen

 

 

Završetkom kompletnog Moravskog koridora, koji je planiran 2025, povezaće se Čačak i Pojate, odnosno Koridor 10 i 11 u dužini od ukupno 112,3 kilometara. Ovaj prvi srpski "pametni" autoput biće pokriven telekomunikacionom infrastrukturom duž cele trase, pa će vozači će u realnom vremenu biti obaveštavani o udesima, vremenskim (ne)prilikama, zastojima, odbačenim predmetima...

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Od bekstva Miloša Medenice i Lidije Mitrović do seks-afere i Botuna: Aleksandar Vučić je kriv za sve u Crnoj Gori!
Kolumne

Od bekstva Miloša Medenice i Lidije Mitrović do seks-afere i Botuna: Aleksandar Vučić je kriv za sve u Crnoj Gori!

U Crnoj Gori se odavno više ne vodi ozbiljna rasprava o odgovornosti, već se mehanički aktivira jedan te isti politički refleks: kad god sistem zakaže, kad god institucije dožive krah, kad god se desi nešto što se ne može opravdati ni pravnim akrobacijama ni medijskim spinom – na scenu stupa Aleksandar Vučić. Ne kao politički akter susedne države, već kao univerzalni izgovor za sopstvenu nesposobnost.

06.02.2026

09:28

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set