Sporazum Vlade i sindikata: Bolji položaj zaposlenih u zdravstvenom sektoru!
Podeli vest
Vlada Republike Srbije i predstavnici Sindikata zaposlenih u zdravstvu i socijalnoj zaštiti Srbije i Granskog sindikata zdravstva i socijalne zaštite ''Nezavisnost'' postigli su sporazum o unapređenju sistema materijalnog i radno-pravnog položaja zaposlenih u zdravstvenom sektoru.
Glavne tačke sporazuma obuhvataju utvrđivanje plata zaposlenih u zdravstvu kroz socijalni dijalog sa reprezentativnim sindikatima, određivanje drugih primanja zaposlenih u skladu sa odredbama Posebnog kolektivnog ugovora za zdravstvenu delatnost i razmatranje drugih pitanja koja utiču na materijalni i radno-pravni položaj zaposlenih u zdravstvu.
Premijerka Srbije Ana Brnabić u TV debati na RTS odgovorila je Aleksandru Jovanoviću Ćuti na izjavu da predsednik Srbije Aleksandar Vučić ne sme da dođe u debatu.
Premijerka Srbije Ana Brnabić raskrinkala je lažnog patriotu i lidera Dveri Boška Obradovića podsetivši ga da je sarađivao sa stranim ambasadama uz pomoć kojih je i došao na mesto narodnog poslanika u Skupštini Srbije.
Premijerka Srbije Ana Brnabić u TV debati na RTS odgovorila je Aleksandru Jovanoviću Ćuti na izjavu da predsednik Srbije Aleksandar Vučić ne sme da dođe u debatu.
Premijerka Srbije Ana Brnabić u TV Duelu na RTS odgovorila je Bošku Obradoviću iz Dveri u na napade i podsetila na to da su ga strani ambasadori ugurali u Skupštinu Srbije.
21.11.2023
23:15
Takođe, dogovoreno je formiranje Radne grupe koja će se baviti analizom postojećeg normativnog okvira, predlaganjem mera za unapređenje sistema, kao i definisanjem rokova za sprovođenje predloženih promena.
Foto: Foto: Peđa Vučković
Ovim sporazumom Vlada Republike Srbije i sindikati pokazuju posvećenost unapređenju sistema zdravstva i stvaranju boljih uslova rada za zaposlene u ovoj važnoj oblasti. Predložene promene doprineće podizanju kvaliteta zdravstvenih usluga i poboljšanju radnih uslova svih zdravstvenih radnika.
Foto: Foto: Peđa Vučković
Vlada Republike Srbije zahvalna je na saradnji i spremnosti sindikata na dijalog, a sve u cilju poboljšanja i jačanja sektora zdravstva i uslova rada svih zaposlenih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijerka Srbije Ana Brnabić u TV debati na RTS odgovorila je Aleksandru Jovanoviću Ćuti na izjavu da predsednik Srbije Aleksandar Vučić ne sme da dođe u debatu.
Lideri u Damasku, Karakasu, a sada i u Teheranu, redom su se suočili sa činjenicom da ruska podrška ima svoje jasne granice, piše Politiko, analizirajući reakciju Moskve nakon ubistva iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija u američko-izraelskim napadima na Teheran.
Nakon jezivih scena u Nišu, kada su blokaderi lutku sa likom predsednika Srbije Aleksandra Vučića "raspeli" na improvizovanom krstu, reči vladike bihaćko-petrovačkog Sergija od pre šest godina aktuelnije su nego ikad.
Ponovo je pokrenuta sprega mašinerije tajkunskih medija i odmetnutog tužilaštva na čelu sa Vrhovnom javnom tužiteljkom Zagorkom Dolovac širenjem laži i neproverenih informacija nakon što su njeni favoriti za nove članove VST Boris Majlat i Jovana Komnenović pretrpeli ozbiljan poraz na tužilačkim izborima za novi sastav Visokog saveta tužilaštva (VST).
Ministar kulture Nikola Selaković izjavio je danas da je zgrožen i duboko uznemiren, kako je rekao, morbidnim performansom blokadera - predstavljanjem razapetog predsednika Aleksandra Vučića na krstu i ocenio da to nije protest, niti politički stav, već ekstremno opasna i bolesna poruka koja svesno priziva na ubistvo predsednika države i na razapinjanje Srbije.
Sa najvećim ogorčenjem, najoštrije osuđujem nove pretnje smrću predsedniku Vučiću, koje su se pojavile na protestu blokadera i opozicije 1.3.2026. u Nišu.
Učesnica Exatlona Anabela Zonai otkrila je da je najsmešniji momenat tokom rijalitija bio zapravo skandal kada je Nemanja Radovanović gurnuo u lice svoje gaće Sanji Kalinović.
Bivši učesnici Exatlona Sanja Kalinović i Nemanja Radovanović potpuno su se prepustili čarima Dominikane i uživali na plaži u nikad atraktivnijem izdanju.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
U petak uveče u Takovskoj ulici se odvijala prava filmska potera kada je vozač "škode" ignorisao policijske naredbe, prolazio kroz crvena svetla i udario u policijsku blokadu, nakon čega je vozilo završilo u kanalu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu donelo je naredbu o proširenju istrage protiv Radomira S. (28), zbog sumnje da je prvoosumnjičenom Aleksandru D. (34), protiv kog je već pokrenuta istraga i nalazi se u pritvoru, i još jednom NN licu pomogao u izvršenju ubistva Željka Bakića.
Albanski demonstranti bacali su Molotovljeve koktele na kontejnere za smeće i na vilu nekadašnjeg komunističkog diktatora Envera Hodže u glavnom gradu Tirani, zahtevajući ostavku premijera Edija Rame.
Iranski vrhovni vođa Ali Hamnei ubijen je u vazdušnom napadu na kompleks u centru Teherana, a britanski Telegraf navodi da je operacija rezultat višemesečnog obaveštajnog rada i koordinacije SAD i Izraela.
Jedna od najraskošnijih istorijskih drama, ruska serija "Katarina Velika" ("Ekaterina"), počinje sa emitovanjem sutra na Informer televiziji. Sudeći po reakcijama svetske publike na prestižnom sajtu IMDb, gledaoce očekuje pravi televizijski spektakl.
Kviz "Potera" emitovaće se sutra na Prvom programu RTS sa početkom u 21.40, a jedan od takmičara izgovorio je rečenicu: "Cug štokovani blajbinger" koju je Miodrag Petrović Čkalja rekao davne 1973. godine u kultnoj seriji "Kamiondžije".
Holivudski glumac Kristijan Bejl prihvatio je pravoslavnu veru iz ljubavi prema svojoj supruzi Sibi Blažić, koja je poreklom Srpkinja, a sa kojom već više od dve decenije uživa u jednom od najskladnijih brakova u svetu šou-biznisa.
Na fotografiji do koje je došao Informer, legendarni glumac Danilo Bata Stojković uživa u kafani u Vrnjačkoj Banji u društvu supruge Olge i glumca Nikole Džamića.
Pevačica Goga Gačić kaže da do nedavno ništa nije znala o navodnoj aferi svog bivšeg supruga Marka Gačića sa koleginicom Ninom Vlajković, te da je čak i podržala njihov duet.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar