U Srbiji je stiglo najavljeno zahlađenje, a temperatura je pala sa jučerašnjih prolećnih vrednosti oko 20 stepeni Celzijusa na nekoliko stepeni iznad nule, na planinama do minusa.
Jutros u 6 sati najhladnije je bilo na Crnom Vrhu, gde je izmereno minus 5 stepeni Celzijusa, a sledi Zlatibor sa minus 3 stepena. Najtoplije je Vranje sa 10 stepeni Celzijusa.
U Beogradu je u 6 sati temperatura bila dva stepena Celzijusa.
U Srbiji će danas, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, biti osetno hladnije i oblačno, na jugozapadu, jugu i jugoistoku mestimično sa slabom kišom, u brdsko-planinskim predelima sa slabim snegom.
Posle podne u Vojvodini, a uveče i noću i u ostalim krajevima, razvedravanje.
U Novom Naselju u Novom Sadu u novembru je zabeležen pad oglašenih kirija za više od 30 odsto i tu je prosečna cena izdavanja stana od 50 kvadrata pala na 300 evra.
Poreska uprava (PU) Srbije saopštila je danas da je obavestila sve poreske obveznike, poslovne partnere i državne institucije da su brojevi telefona Centrale PU izmenjeni, tako što su prve četiri cifre brojeva telefona 3950 i 3953 zamenjene sa 6969.
Zamena starih brojila "pametnim", pokrenuta još 2012. nije urađena. Tenderi su obarani, a na mreži svega četiri odsto digitalnih strujomera. Ponovo se krenulo u posao i nadležni sada obećavaju do kraja decenije imaćemo 80 odsto pametnih brojila, kao i Evropska unija.
Još jedna dobra vest za penzionere odnosi se na sporazum između Srbije i Australije o socijalnoj sigurnosti koji će stupiti na snagu 1. februara sledeće godine.
Među osnovcima u Srbiji kruži novi Tik tok izazov koji, kao i većina, može biti opasan po zdravlje dece. Zadatak je da deca u školu donesu neko od najjačih energetskih pića i onda ga svi naizmenično ispijaju. Cilj je da se popije što više, i to što jačeg energetskog pića, a onog ko odbije vršnjaci šikaniraju i maltretiraju.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku večeri i noći u većem delu zemlje biti pretežno vedro, a samo na severu Vojvodine, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska.
U Srbiji je u 12:00 sati najtoplije u Somboru, gde je izmereno 37 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku gde je izmeren 21 stepen, ukazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije.
Prema vremenskoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Beogradu se u narednih sedam dana očekuje stabilno, sunčano i veoma toplo letnje vreme.
Prema merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je jutros izmerena najviša temperatura od 27 stepeni, dok se večeras i tokom noći očekuju i pljuskovi sa grmaljivnom koji će trajati sve do 21. jula.
Prema poslednjim merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, trenutno je najtoplije u Beogradu, gde je u 8 časova izmereno 27 stepeni, dok se posle podne na zapadu Vojvodine i u brdsko-planinskim predelima očekuju pljuskovi sa grmljavinom, lokalno i grad.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Novom Naselju u Novom Sadu u novembru je zabeležen pad oglašenih kirija za više od 30 odsto i tu je prosečna cena izdavanja stana od 50 kvadrata pala na 300 evra.
Predstavnici Srpske liste obraćaju se danas medijima nakon zverskog prebijanja Nenad Rašković iz sela Dren od strane Kurtijevih krvožednika gde su pozvali EULEKS i KFOR da hitno reaguju!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Hrvatski teror ne prestaje, pa su tako Srpkinju Nikolinu Bačkonju osudili na kaznu zatvora samo zato što je objavila fotografiju na društvenim mrežama svog sedmogodišnjeg deteta sa Badnjakom i podignuta tri prsta!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i juče je bio među narodom obilazeći jugozapad Srbije. Razgovarao je s ljudima, slušao šta ih muči i šta im treba, ali jedno ga je posebno oduševilo.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocenio je danas da "divljačko" prebijanje Nenada Raškovića iz sela Drijen u Zubinom Potoku od strane tzv. kosovske policije predstavlja kontinuitet terora režima Aljbina Kurtija nad Srbima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Živorada Č. (35) zbog sumnje da je sa Vorihom I. (31) vrbovao maloletnicu i primoravao je na prostituciju.
U čačanskom naselju Ljubić danas je uhapšen vozač automobila marke "bmw x5", nakon što je, prema prvim informacijama sa terena, pokušao da pobegne policiji.
Policija u Kruševcu, brzom i efikasnom akcijom, rasvetlila je razbojništvo i uhapsila M. M. (23), M. O. (18) i A. K. (24) iz Crne Gore, zbog sumnje da su izvršili ovo krivično delo u saizvršilaštvu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije - Službe za suzbijanje kriminala, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i policijski službenici Policijske uprave Požarevac, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Požarevcu, uhapsili su M. Đ. (27) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo prevara.
U velikoj i koordinisanoj akciji traganja i spasavanja u Velebitskom kanalu kod Senja došlo je do velikog obrta - jedna od četvoro nestalih mladih osoba, državljanka Portugalije, pronađena je živa i u dobrom stanju.
Japanska premijerka Sanae Takaiči zatražila je danas od Irana da se prolaz kroz Ormuski moreuz odvija bez dodatnih naknada, jer je on ključan za međunarodnu trgovinu i transport energenata.
Španske vlasti upozorile su danas na povećan rizik od izbijanja požara večeras, kada se očekuje da će stotine hiljada ljudi krenuti ka brdima i plažama kako bi posmatrali potpuno pomračenje Sunca, dok su zbog izuzetno suve vegetacije uvedene dodatne mere opreza.
Turski borbeni avion F-16 srušio se u Jalovi tokom trenažnog leta, a pilot je preživeo nakon što se katapultirao iz letelice, saopštilo je danas tursko ministarstvo odbrane.
Prema smernicama Nacionalne zdravstvene službe (NHS), bebe mlađe od šest meseci ne treba izlagati direktnom suncu. I starije bebe treba što više štititi od sunca, naročito između 11 i 15 časova, kada su UV zraci najjači.
Vlasnica je snimila trenutak kada pas Blekvi budi gluvu Mejsi i vodi je do kuhinje čim shvati da je vreme za obrok. Ovaj snimak je raznežio milione ljudi.
Vlasnici nekada najpopularnije društvene mreže na svetu Majspejs najavili su da bi ova platforma mogla da se vrati u život, na talasu nostalgije i zamora od algoritama, ali analitičari upozoravaju da šanse za uspeh na tržištu nisu velike.
Izbor između drvene i plastične daske za sečenje česta je dilema u gotovo svakoj kuhinji. Iako se plastične daske često koriste u profesionalnim kuhinjama, kuvar poznat kao šef Džoši smatra da je za svakodnevnu upotrebu kod kuće ipak bolja drvena daska.
Starleta Ava Karabatić u izjavi za Informer tvrdi da je njen partner obrisao objavu u kojoj je govorila o torturi koju je, kako navodi, preživela, a evo šta je tada napisala.
Lula Bregović, ćerka muzičara Gorana Bregovića, zarađuje 20 evra radeći manikir u svom domu u Parizu, dok njen otac ne zna šta će sa bogatstvom koje je stekao tokom karijere.
Pevač Darko Lazić iskoristio je slobodno vreme da sa kolegom i prijateljem Sašom Kaporom ode na pecanje, gde je pokazao svoje umeće ulovivši veliku ribu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.