Oblačno, vetrovito i kišovito! Popodne prestanak padavina, temperatura do 12 stepeni
Podeli vest
U Srbiji će prepodne biti oblačno i vetrovito, mestimično s kišom, u brdsko-planinskim predelima sa snegom koji se ujutru očekuje i ponegde u nižim predelima jugozapadne, južne i jugoistočne Srbije, gde usled niskih temperatura lokalno može biti i poledice.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), najniža temperatura iznosiće od -1 na jugoistoku do 7 stepeni na zapadu, a najviša dnevna od 8 do 12 stepeni Celzijusa.
I uprkos borbi putara sa mećavom, sneg je opet napravio kolaps ispod Borove Glave na Zlatiboru, kao i na regionalnom putu između Nove Varoši i Sjenice preko Zlatara.
Sneg koji neumorno pada u pojedinim delovima Srbije napravio je ovog popodneva kolaps, usled čega je usledio zastoj u saobraćaju na putu od Nove Varoši ka Zlataru.
22.12.2023
18:47
Duvaće umeren povremeno i jak severozapadni vetar, koji će na istoku zemlje imati i olujne udare.
Posle podne prestanak padavina u većini mesta uz slabljenje i skretanje vetra na zapadni pravac, osim u Banatu gde će padavine prestati uveče, a u Timočkoj Krajini slaba kiša uz jak severozapadni vetar očekuje se povremeno i tokom noći.
I u Beogradu danas oblačno, prepodne povremeno s kišom uz umeren i jak severozapadni vetar.
Danas je počelo najhladnije godišnje doba, a zima je već u novmebru pokazala svoje zube. Ipak, tokom hladnih dana u Srbiji zna se gde je najhladnije i "najledenije".
22.12.2023
11:27
Posle podne prestanak padavina uz slabljenje i skretanje vetra na jugozapadni pa zapadni pravac. Jutarnja temperatura oko 5, najviša dnevna oko 11 stepeni.
Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, do subote, 30. decembra, u nedelju će biti suvo uz delimično razvedravanje, osim na severu i istoku zemlje gde će se zadržati pretežno oblačno vreme, a slaba kiša tokom prepodneva očekuje se u Timočkoj Krajini, Braničevskom okrugu i na jugu Banata.
Sledeće sedmice suvo sa sunčanim periodima i dnevnom temperaturom znatno iznad proseka za ovaj period godine, osim u nižim predelima gde se magla može duže zadržati tokom dana.
Srbija će tokom petka i subote biti pod uticajem veoma snažnog ciklona sa severa i severoistoka Evrope, pa se očekuje oblačno i veoma vetrovito vreme sa padavinama.
U Srbiji će ujutro biti slab, lokalno i umeren mraz, a ponegde i kratkotrajna magla, dok će u toku dana biti pretežno sunčano i toplije, s najnižom jutarnjom temperaturom od -5 i najvišom dnevnom i do 17 stepeni Celzijusa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Srbiji će dana ujutru biti hladno sa slabim i umerenim, na jugozapadu i jugu ponegde i jakim mrazem, a tokom dana biće umereno do potpuno oblačno i malo toplije vreme.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) objavio je da se večeras očekuje oblačno vreme, na severu suvo, a u ostalim predelima sa snegom uz dalje povećanje visine snežnog pokrivača.
I uprkos borbi putara sa mećavom, sneg je opet napravio kolaps ispod Borove Glave na Zlatiboru, kao i na regionalnom putu između Nove Varoši i Sjenice preko Zlatara.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.
U regionu se najavljuje osnivanje novih crkvenih frakcija, sa ciljem da se novonastale zajednice otuđe od Srpske pravoslavne crkve, a analitičari upozoravaju na veliku opasnost.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Sopotu, u blizini restorana "Radovanje", kada je vozač automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u banderu. Prema prvim informacijama, dve osobe su zadobile teške telesne povrede.
Marko Vuković, kum odbeglog vođe “kavačkog klana” Radoja Zvicera, ubijen je pre šest godina u Beogradu, a njegova likvidacija kasnije je dovedena u vezu sa obračunima crnogorskih kriminalnih klanova i međunarodnim švercom kokaina.
Vođa kartela Živko Bakić Žića (43) prvo je izrešetan po grudima i stomaku, a potom mu je ubica prišao i hladnokrvno ispalio dva hica u glavu kako bi bio siguran da neće preživeti
Na raskrsnici u blizini Futoške pijace u Novom Sadu danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovalo i vozilo saobraćajne policije, kao i još jedan automobil.
Administracija predsednika SAD Donalda Trampa odlaže mogući vojni udar na Iran kako bi u međuvremenu povećala američko vojno prisustvo na Bliskom istoku, prenose američki mediji bliski Beloj kući.
Ukrajinske kompanije suočavaju se sa milijardama evra dugova koje više nisu u stanju da redovno otplaćuju, piše nemački list Handelsblat. Evropski kreditori, koji su do sada pokazivali razumevanje zbog rata, sve češće najavljuju da će početi da naplaćuju potraživanja.
Najnovija verzija ruskog tenka, koja je nedavno predstavljena u javnosti, privukla je pažnju zbog neobičnog izgleda i dodatne zaštite u obliku metalne konstrukcije nalik „laticama“.
Blokada Kalinjingradske oblasti razrađena je kao jedan od realnih scenarija NATO-a u slučaju otvorenog sukoba sa Rusijom, dok bi Moskva na to odgovorila pokušajem da probije kopneni koridor iz Belorusije, izjavio je bivši zamenik ministra spoljnih poslova Litvanije Dariјus Jurgelјavičus.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar