Badnji dan kao Veliki Petak! Od ovog datuma sledi smrzavanje!
Podeli vest
U Srbiji će sutra, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, biti umereno oblačno, toplo i vetrovito, ponegde sa kratkotrajnom kišom.
Vetar umeren i jak, na jugu Banata olujni, južni i jugoistočni. Najniža temperatura od 2 do 11, najviša od 13 do 17, u Negotinskoj krajini oko 10 stepeni Celzijusa.
Prolazno naoblačenje s kišom i lokalnim pljuskovima, koje se ujutro očekuje na severu Srbije, u toku dana će se brzo premeštati ka jugu i jugoistoku zemlje uz istovremeno razvedravanje sa severozapada.
Kiša će se pratvoriti u sneg u nižim predelima zemlje Uveče prestanak kiše, a u noćnim satima će uslediti i delimično razvedravanje.
03.01.2024
19:28
Republički hidrometeorološki zavod najavio je prave prolećne temperature za Badnji dan, baš onakve kakve su predviđene za neki drugi praznik poput Velikog Petka.
U Beogradu sutra umereno oblačno, toplo, suvo i vetrovito. Vetar umeren i jak, jugoistočni. Najniža temperatura od 8 do 11, najviša oko 16 stepeni Celzijusa.
U većem delu Srbije danas će, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, biti umereno oblačno sa sunčanim intervalima, samo će se još ujutru i pre podne na jugozapadu, jugu i jugoistoku zemlje zadržati oblačno, mestimično sa kišom.
U Srbiji će u subotu, 30. decembra, tokom dana biti umereno do potpuno oblačno na severu i zapadu tek ponegde sa kratkotrajnom kišom, a na jugu i jugoistoku Srbije sa dužim sunčanim intervalima, saopštio je danas Republički hidro-meteorološki zavod.
29.12.2023
12:29
U Srbiji u nedelju oblačno, mestimično sa kišom, uz zahlađenje. Za Božić nas očekuje nagli pad temperature, kao i prve pahulje snega.
U nedelju posle podne na planinama sneg, a uveče se uz pad temperature očekuje prelazak kiše u sneg i u nižim predelima, najpre na severu i zapadu Srbije, a tokom noći i u ostalim krajevima. Počeće da duva umeren i jak severozapadni vetar.
Foto: B. I.
U ponedeljak oblačno, hladno i vetrovito, povremeno sa snegom, u većini krajeva uz stvaranje snežnog pokrivača. U utorak u većini mesta ledeni dan, posle podne uz prestanak snega. Od srede uglavnom suvo, uz umerene i jake jutarnje mrazeve, a danju umereno oblačno i hladno, sa temperaturom malo iznad 0 stepeni Celzijusa, najavljuje RHMZ.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano ili malo oblačno vreme i natprosečno toplo, sa temperaturama od minus tri do 16 stepeni, saopštio je Republički hidro-meteorološki zavod.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U narednim danima, iako se očekuje porast temperatura, jutra će i dalje biti mrazna, sa minimalnim temperaturama od -8 do -2, dok će na višim planinama biti još hladnije.
Nakon letnjeg vikenda, kada su temperature dostigle i do neverovatnih 30 stepeni, Srbija se suočila sa naglim zahlađenjem koje je ponovo vratilo zimu, a kako najavljuju meteorolozi očekuje se dodatno zahlađenje!
U Srbiji će jutro biti hladno, mestimično sa slabim mrazem, tokom dana na severu i zapadu biće pretežno sunčano i hladno, dok će u ostalom delu zemlje biti umereno do potpuno oblačno, ujutro i pre podne još ponegde sa kišom, a na istoku Srbije i na planinama sa snegom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Prolazno naoblačenje s kišom i lokalnim pljuskovima, koje se ujutro očekuje na severu Srbije, u toku dana će se brzo premeštati ka jugu i jugoistoku zemlje uz istovremeno razvedravanje sa severozapada.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Ako se do 18. aprila u ponoć ne izabere nova vlada, predsednik je dužan da raspusti skupštinu i raspiše parlamentarne izbore, koji bi se održali u roku 45 do 60 dana od raspisivanja, što je početak juna, izjavila je predsednica Skupštine Srbije Ane Brnabić.
Okoreli hejter Milan St. Protić konačno je priznao ono što većinska Srbija zna već više od puna četiri meseca - protesti i haos koji opozicija krijući se iza studenata kreira u Srbiji nemamju ama baš nikakve veze sa ispunjavanjem takozvanih studentskih zahteva!
Jedna od lidera antisrpske opozicije, poznata po širenju laži i mrženje Marinika Tepić objavila je fotografiju od 15. marta na kojoj se, kako ona tvrdi, na džipu Žandarmerije stacioniranom kod Doma Narodne skupštine nalazi uređaj koji izgleda kao zvučni top.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Čačku juče je obavljena obdukcija tela dvoje supružnika muškarca J.B. (76) i M.B (72) , koje je sin M.B. (41) usmrtio ubodima nožem. Otac i majka Čačanina preminuli su od posledica uboda u srce.
Ivan P. (20) primljen je u Urgentni centar u Beogradu sa teškim telesnim povredama koje je zadobio u nedelju u beogradskom naselju Vrčin kada se kolima "zakucao" u banderu.
Selektor Dragan Stojković ima mnogo kadrovskih problema pred utakmicu s Austrijom u Beču (četvrtak, 20.45, RTS 1), nažalost dobio je novu lošu vest, neizvestan za ovu utakmicu je Nemanja Gudelj.
Novinari ESPN-a Majk Grinberg i Tim Bontemps, novinar iz San Franciska, udario su na Denver jer Nikola Jokić i Džamal Marej zbog povreda nisu igrali protiv Golden Stejt Voriorsa (114:105).
Nekoliko sati nakon završetka razgovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog lidera Donalda Trampa, kijevski režim je sa tri drona napao objekat energetske infrastrukture u selu Kavkasko u Krasnodarskom kraju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Turske vlasti uvele su ograničenja pristupa društvenim mrežama, uključujući Iks, Jutjub, Instagram i TikTok, nakon hapšenja gradonačelnika Istanbula Ekrema Imamoglua i još 100 osoba, saopštila je organizacija "Netblocks".
Nekoliko hiljada ljudi učestvuje u protestu protiv izraelske vlade i blokira glavni ulaz u Jerusalim dok marširaju ka rezidenciji premijera Izraela Benjamina Netanjahua.
Akcioni spektakl "Opaki radnik" ("A working man"), sa Džejsonom Stejtamom u glavnoj ulozi, u režiji Dejvida Ajera, a prema scenariju Silvestera Stalonea, stiže u domaće bioskope 27. marta.
Nedavno su se pojavili izveštaji da je "Dizni" ponudio Džoniju Depu ogroman honorar od 301 milion dolara kako bi se vratio u franšizu "Pirati sa Kariba"
Izložba umentičkih fotografija "Magi - kad krenem ka", posvećena muzičarki Margiti Stefanović (1959-2002) otvorena je večeras u Galeriji Doma omladine Beograda (DOB), gde će trajati do 30. marta.
Tanja Savić po prvi put se javno oglasila na prozivke pevača Nemanje Nikolića, pa iako joj nije svojstveno da komentariše kolege, žustro je odgovorila svom nekadašnjem saborcu.
Rada Manojlović važi za ženu čija lepota može da zavrti pamet svakom muškarcu. Ipak, njene ljubavi nisu imale srećan kraj, a to će se uskoro promeniti, tvrdi astrolog.
Pevač Muharem Serbezovski otkrio je u Informerovom podkastu da zamera čelnicima "Granda" što ga, uprkos njegovoj višedecenijskoj karijeri, nikada nisu zvali da bude član žirija u muzičkom takmičenju "Nikad nije kasno".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar