Željko Mitrović, vlasnik i glavni urednik Pink televizije po povratku iz Londona saznao je da mu je preminuo dugogodišnji prijatelj i čovek koji mu je pomogao da osnuje kompaniju, istaknuti filmski urednik Robert Nemeček.
Na današnji dan 1968. godine u Vlasotincu rođen je Bogoljub Mitić, koji je u domaćoj javnosti ostao upamćen kao legendarni Đoša.
12.01.2024
07:27
- Nikom nisam mislio zlo, a držao sam se gospoda Boga gde sam god bio. Ja nisam zaboravljao gospoda Boga. Tri meseca sam bio u Čačku na vežbi i kad je trebalo da krenemo pred ratno stanje, pitali su ko će da se pričesti. Zvao sam komšiju da se pričestimo, nije hteo. Otišao sam, tamo su stajala dva vojnika na vratima, jedan s jedne, drugi s druge strane. Da li su pisali ili su nešto kontrolisali, zaboravio sam. Pričestio sam se i gospod Bog me je vratio kući - pričao je Živan za medije.
Deda Živan je živeo sam. Imao je sedmoro dece i više od 40 unučadi i praunučadi, ali je sve život odveo na neku drugu stranu.
- Kako smo se mi mučili. Sedmoro dece, petoro od prve i dvoje od druge žene. Imao sam i osmo, poćerku. Bilo nas je desetoro čeljadi u kući, a bile gladne, ratne godine. Trebalo je to izdržavati. Računao sam, imam nešto oko 43 unučadi i praunučadi - pričao je tom prilikom deda Živan.
Poznati hrvatski glumac Branko Smiljanić preminuo u 67. godini nakon duge borbe sa opakom bolešću.
11.01.2024
21:46
Nije mogao tačno da se seti da li je četiri ili pet puta gledao smrti direktno u oči. Dok se prisećao prošlog veka, tačno je znao ime i prezime svake osobe koja mu je pomogla u životu. Govorio je, malo je takvih ljudi i greh od Boga bi bio da im imena zaboravi. Duhovna sila ipak vlada svetom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Željko Mitrović, vlasnik i glavni urednik Pink televizije po povratku iz Londona saznao je da mu je preminuo dugogodišnji prijatelj i čovek koji mu je pomogao da osnuje kompaniju, istaknuti filmski urednik Robert Nemeček.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je danas odbacio optužbe da je Vlada prekršila Ustav i zakone odlukom da preuzme sramni doček bronzanih rukometaša na glavnom zagrebačkom trgu gde je, uprkos zabrani gradskih vlasti, nastupio ustaški pevač Marko Perković Tompson.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović podneo je Povereniku za samostalnost javnog tužilaštva zahtev za zaštitu od neprimerenog uticaja.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Porodice ubijenog bračnog para, Ivane i Predraga Novakovića iz Arilja obaveštene su o ukidanju presude okrivljenom Branku Pušici i kako su istakli, nadaju se da će pravda ovog puta biti zadovoljena.
Suđenje Branku Pušici, koji je osuđen na 18 godina zatvora pred Višim sudom u Užicu zbog ubistva bračnog para Ivane i Predraga Novakovića, biće ponovljeno, jer je tako naložio Apelacioni sud u Kragujevcu.
Policija u Beogradu, Treće odeljenje Uprave kriminalističke policije zajedno sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, rasvetlili su teško ubistvo u pokušaju na Čukarici i uhapsili V.M. (21) iz Crne Gore.
Glumac pozorišta i televizije Nikolaj Tkačenko poginuo je tokom borbenih dejstava u zoni specijalne vojne operacije krajem 2025. godine, potvrđeno je iz više izvora, a vest o njegovoj smrti izazvala je snažne reakcije u umetničkoj zajednici.
Nakon najnovijih ruskih napada, termoelektrane u Kijevu i drugim regionima Ukrajine pretrpele su teška oštećenja, pokazuju brojni snimci koji se pojavljuju u javnosti.
Poslednja audio-poruka ubijenog libijskog političara Seifa al-Islama Gadafija, objavljena nakon njegove smrti, ponovo je u fokus stavila strano mešanje u Libiji i posledice Arapskog proleća 2011. godine, koje su, prema njegovim rečima, dovele do raspada države, ogromnih ekonomskih gubitaka i dugotrajnog političkog haosa.
U dokumentima američkog finansijera i osuđenog pedofila Džefrija Epstina pojavio se i bivši poslanik ruske Državne dume, Ilja Ponomarjov, koji je tamo predstavljen kao „glavni protivnik Vladimira Putina“ i čak kao potencijalni politički naslednik u slučaju promene vlasti.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Reditelj Džejms Kameron otkrio je da je na početku karijere, radeći na niskobudžetnom filmu "Bitka iza zvezda", dobio zadatak da članovima filmske ekipe deli kokain, što je tada, kako kaže, bila uobičajena praksa.
Ideja za smajlije je potekla sa Univerziteta Karnegi Melon, gde je istraživač Skot Falman osmislio simboličan način da se u pisanju jasno razlikuju šale od ozbiljnih poruka.
Voćni kolač sa grizom je najsočniji desert koji miriše na dom i detinjstvo. Tajna je u načinu slaganja, a kroz vazdušasto testo se prepliću ukusi jabuke i crvenog voća iz zamrzivača.
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Vrhovnog suda FBIH, potvrdio je optužnicu Federalnog tužilaštva FBIH, te prihvatio sporazum o priznanju krivice protiv Amara Hodžića poznatijeg kao Buba Koreli.
Pevačica Milica Todorović se porodila juče u jednoj privatnoj klinici, a porođaj je prošao u najboljem redu. Prva joj je u posetu došla prijateljica i buduća kuma Bobana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar