Potpredsednik Vlade i ministar odbrane Miloš Vučević obišao je danas 15 novonabavljenih sanitetskih vozila u krugu Vojnomedicinske akademije.
Nabavljena za potrebe sistema zdravstvene zaštite u Ministarstvu odbrane, nova sanitetska vozila sadrže svu neophodnu savremenu medicinsku opremu i namenjena su vojnozdravstvenim ustanovama, a sve sa ciljem pružanja bolje zdravstvene zaštite vojnim osiguranicima.
Ministar Miloš Vučević je, nakon obilaska, istakao da smo danas u prilici da vidimo 15 novih sanitetskih vozila i to četiri različita tipa, među kojima su i ona za prevoz osoba sa invaliditetom, prevoz osoba koje idu na dijalizu, sanitetska vozila opšte namene i sanitetska vozila za potrebe pružanja zdravstvene pomoći ugroženim pacijentima. On je dodao i da su ova vozila plaćena 120 miliona dinara.
- Posle mnogo godina veći broj sanitetskih vozila je kupljen od jednog proizvođača, da bi to smanjilo troškove održavanja i opremanja. Struka je rekla koja su vozila najbolja i koja su potrebna, a Uprava za vojno zdravstvo ih je rasporedila za zdravstvene ustanove u Beogradu, ali i za vojne bolnice u Novom Sadu i Nišu i time smo regionalno pokrili celu državu - rekao je ministar odbrane.
Prema njegovim rečima, osim novih 15 vozila, Grupacija Odbrambene industrije Srbije donirala je još dva sanitetska vozila, koja će na zahtev Vojske Srbije biti raspoređena u Drugu brigadu kopnene vojske, kako bi se obezbedio prevoz pacijenata iz tog dela Srbije ka vojnim zdravstvenim centrima, pre svega u garnizonoj ambulanti u Kraljevu, ali u Raški i Novom Pazaru i u drugom mestima.
- Nova vozila će olakšati ne samo rad svih ljudi u vojnom zdravstvu, nego će pre svega pružati bolje usluge pacijentima i osiguranicima koje očekuju i verujem da ćemo ovako da nastavimo i u buduće - rekao je ministar Vučević.
On je, tom prilikom, govorio i o velikom projektu obnove, odnosno rekonstrukcije energetske efikasnosti Vojnomedicinske akademije koji se realizuje zajedno sa Ministarstvom rudarstva i energetike i dodao da je Vojnomedicinska akademija objekat na ponos Ministarstva odbrane i cele države i da je i dalje jedna od najprepoznatljivijih zdravstvenih ustanova u Srbiji.
Ministar Vučević osvrnuo se i na eksploziju koja se jutros dogodila u Kruševcu u pogonima Trajal korporacije, gde je jedno lice izgubilo život i četvoro zaposlenih povređeno, među kojima jedno teže i troje lakše. On je, tom prilikom, izjavio saučešće porodici nastradalog radnika, dodajući da je, na žalost, reč o mladoj osobi koja je izgubila život. Ministar Vučević je povređenima poželeo brz oporavak.
Obilasku su prisustvovali državni sekretar u Ministarstvu odbrane Mile Jelić, pomoćnik ministra za materijalne resurse dr Nenad Miloradović, pomoćnik ministra za budžet i finansije Katarina Pavičić, načelnik Uprave za vojno zdravstvo brigadni general dr Radivoje Anđelković, šefovi kabineta potpredsednika Vlade i ministra odbrane Žarko Mićin i brigadni general Goran Momčilović i načelnik Uprave za logistiku Generalštaba general- major Srđan Petković.
Ministar odbrane Miloš Vučević rekao je danas da je nesporno da Priština nastavlja da vrši pritisak na Srbe, na srpsku zajednicu na KIM i da se stvaraju nemogući uslovi za ostanak i opstanak srpskog življa.
Ministar odbrane Miloš Vučević izjavio je danas saučešće porodici nastradalog radnika u Kruševcu, u fabrici „Trajal“ koja se dogodila jutros, i potvrdio da su četiri osobe povređene, od toga tri lakše i jedna teže.
Ministar odbrane Miloš Vučević je danas prisustvovao pomenu povodom šest godina od ubistva lidera Građanske inicijative "Sloboda, demokratija, pravda" Olivera Ivanovića.
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je večeras da će se ići na nove beogradske izbore ako se u zakonskom roku od 30 dana ne konstituiše Skupština grada i da će na novim izborima u Beogradu dobiti još više mandata.
Ministar odbrane Miloš Vučević prisustvovao je svečanosti povodom usavršavanja 13. klase polaznika Visokih studija bezbednosti i odbrane tom prilikom dodao da je pred njima izazov da izučavaju i usavršavaju se u materiji bezbednosti i odbrane naše države.
Miloš Vučević, ministar odbrane, poručio je da je Slobodan Milosavljević "slika i prilika političara DOS-a koji su vodili antinacionalnu i antidržavnu politiku".
Ministar odbrane Miloš Vučević kaže za Kurir da na strani Srbije nema iznenađenja zbog toga što Priština kupuje američke rakete, ali da ima nezadovoljstva.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane Miloš Vučević prisustvovao je večeras tradicionalnom božićnom prijemu koji je priredila srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović u Administrativnom centru Vlade Republike Srpske u Istočnom Sarajevu, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar odbrane Miloš Vučević rekao je danas da je nesporno da Priština nastavlja da vrši pritisak na Srbe, na srpsku zajednicu na KIM i da se stvaraju nemogući uslovi za ostanak i opstanak srpskog življa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da situacija u vezi sa pregovorima oko naftnog sektora i kompanije NIS nije nimalo jednostavna, navodeći da razgovori sa kompanijom MOL "ne idu dobro", ali da se Srbija i dalje nada razumevanju američke administracije kada je reč o mogućim sankcijama.
Litvanija je proglasila vazdušnu opasnost u više delova zemlje, uključujući Vilnjus, nakon što je u blizini granice primećen sumnjivi dron koji se kretao iz pravca Belorusije, saopštilo je Ministarstvo odbrane Litvanije.
Protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), institucije u koju srpski narod ima najveće poverenje, vodi se sistemska orkestrirana prljava kampanja i za to postoje neoborivi dokazi.
U emisiji Takovska 10, šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde Marinika Tepić pokušala je da predstavi sebe kao nosioca demokratije i nekoga ko poštuje zakon, nakon čega ju je predsednica Skupštine Ana Brnabić podsetila na nedela njenog šefa Dragana Đilasa, kao i na političku situaciju u periodu njegove vlasti.
Prvo ću u uvodu teksta da objasnim činjenice. Teroristkinja Mila Pajić, begunac od zakona i pravde, koja živi u Zagrebu, je 19.5.2026. objavila sraman tekst na antisrpskom, autošovinističkom portalu „Autonomija“ pod kontrolom Dinka Šakića Gruhonjića.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Snimak koji je isplivao na društvenoj mreži Tik-Tok, a koji je, navodno u lajvu, snimio poginuli Dejan S. pokazuje kako on možda nije ni upravljao vozilom koje je sletelo s puta kod Vladičinog Hana.
Glavni pretres u jednom od najsloženijih krivičnih predmeta koji se vode pred ovim sudom, protiv ukupno 12 optuženih, među kojima je sedam policajaca iz Policijske uprave Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, otvoren je juče čitanjem optužnice.
Policija u Staroj Pazovi rasvetlila je slučaj izazivanje opšte opasnosti i uhapsila G. S. (43) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
Susret Vladimira Putina i Donalda Trampa na samitu APEK-a u Kini ove jeseni teoretski je moguć, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući mogućnost novog kontakta ruskog i američkog predsednika.
Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se danas u Pekingu i sa kineskim inženjerom Peng Pajom, koga je upoznao prilikom svoje prve zvanične zvanične posete Kini 2000. godine, kada je Peng još bio dete, i od njega je na poklon, kao uspomenu, dobio na poklon porcelanski servis.
Kriza na Bliskom istoku i rat u Ukrajini mogli bi da budu među temama razgovora novog mađarskog premijera Petera Mađara sa poljskim vrhom u Varšavi, gde je doputovao u prvu zvaničnu posetu inostranstvu od preuzimanja dužnosti.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
U javnost su isplivali detalji dopisivanja između učesnice "Elite" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog, a sada je ona od njega tražila novčanu pomoć za svoju majku Brankicu.
Pevač Sloba Vasić, koji je trenutno na lečenju na Klinici za psihijatrijske bolesti, pored privatne klinike koju je otvorio ženi, u vlasništvu ima i auto-perionicu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar